1

Temat: odchudzanie

Nie tylko ze względu na wygląd i estetyczne aspekty zgrabnej sylwetki powinniśmy zadbać o zachowanie prawidłowej masy ciała. Ważniejsze jest nasze zdrowie i to ze względu na nie osoby otyłe powinny zdecydować się na zrzucenie zbędnych kilogramów. Nadwaga i otyłość przyczyniają się bowiem do rozwoju innych chorób, takich jak: cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze miażdżyca, choroba niedokrwienna serca, a nawet niektóre rodzaje nowotworów.
co warto na temat odchudzania wiedzieć, aby nie wpaść w pułapkę efektu jojo?

Dieta cud nie istnieje.
Nie ma, nie było i nie będzie diety, która pozwoliłaby szybko i bezpiecznie zrzucić zbędne kilogramy bez tzw. efektu jo-jo. W kilka czy kilkanaście dni nie da się pozbyć tkanki tłuszczowej gromadzonej miesiącami czy latami. Jedyną skuteczną walką z nadwagą i otyłością jest trwała zmiana stylu odżywiania.

Dieta nie może być udręką.
Powinna być raczej elementem naszego stylu życia. Z tego właśnie powodu sposób odchudzania musi być dopasowany indywidualnie do każdej osoby. Musi uwzględniać jej upodobania kulinarne i raczej modyfikować dotychczasowy sposób żywienia, niż czynić w nim rewolucję. Warto wiedzieć że już proste rozwiązania, jak np. zmiana technik przyrządzania posiłków, mogą znacznie obniżyć kaloryczność przygotowywanych posiłków.

Odchudzać należy się powoli.
Im szybciej zrzucasz kilogramy, tym szybciej znowu przytyjesz, a dodatkowo narazisz swój organizm na komplikacje zdrowotne, jak stany niedoborowe, odbijające się na stanie włosów, paznokci, skóry czy pracy narządów wewnętrznych. Fizjologiczną normą odchudzania jest 1 kilogram na tydzień.

powodzenia!

2

Odp: odchudzanie

Tylko błednie jest przez wioele osób interpretowana jedna rzecz, a mianowicie dieta że trzeba sobie odmawiać.

Mało kto wie że DIETA to sa ZDROWE NAWYKI ŻYWNOŚCIOWE.

I jeśli je już wpoimy to z schudnięciem nie będzie problemu.
No i nie tylko nawyki sa ważne ale też tzreba się RUSZAĆ, czyli ćwiczenia też wchodza w gre.


Aktualnie ja sie odchudzam big_smile. Już 6 kilo poleciało a planuje jeszcze z 6 smile.

3

Odp: odchudzanie

GRATULUJĘ i trzymam kciuki smile
zgadzam się, że dieta to styl życia a nie nieustanne odmawianie sobie tego co dobre smile

4

Odp: odchudzanie

Nie dziękuje - by nie zapeszyć wink


Odmawianie odmawianie ale mnie np przeraża np Dieta Kopenhadzka neutral czy kapuściana i ludzie którzy ją stosują yikes

5

Odp: odchudzanie

uff naszczęście nie mam tego problemu - nie muszę się odchudzać - raczej przydałoby mi sie przytyć tu i ówdzie smile

6

Odp: odchudzanie

To tylko pozazdrościć smile.

7

Odp: odchudzanie

A ja mogę potwierdzić, że picie wody w ilościach masakralnych, tzn. min. 2 litry dziennie  rzeczywiście działa. Moja waga w pewnym momencie zaczęła iść w górę i nie pomagały ćwiczenia ani odmawianie sobie pieczywa czy słodyczy. I koleżanka przekonała mnie wtedy, że może to być problem z gromadzeniem się wody w organizmie. Jakoś nigdy nie chciało mi się wierzyć, że takie picie wody może pomóc,a potwierdzam - działa. Pierwsze trzy dni były straszne, bo chodziłam co chwila do ubikacji i czułam się aż napuchnięta z wielkim brzuchem. Ale po 2 tygodniach zeszło mi prawie 3 kilo i już nie wróciło, a ja poczułam się sama ze sobą po prostu lepiej smile Polecam.

8

Odp: odchudzanie

Woda?

Pierwsze słysze.
Tzn wode powinno pić sie 2 litry dziennie by wypłukiwać toksyny z organizmu ale żeby schudnac..

I trzeba ustalić czy chcemy schudnać czy pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Bo schudnąć to nie problem a pozbycie sie tkanki to już wyższa szkoła jazdy...

9

Odp: odchudzanie

Z tą wodą to naprawdę prawda smile
Odkąd mój narzeczony ( sportowiec zresztą ) przestawił się na picie praktycznie tylko wody niegazowanej ( potrafi wypić 3 l dziennie ) schudł przez miesiąc 4 kilo i poprawiła mu się przemiana materii ( ale też chodzi na treningi 2 razy w tyg  )

10

Odp: odchudzanie

Ja z natur pije niegazowaną odkąd pamiętam smile

11

Odp: odchudzanie

np. ciocia mojego mena ma 42 lata a cerę trzydziestolatki - właśnie dlatego , ze piję sporo wody niegazowanej . I nie używa żadnych tam ekstra przeciwzmarszczkowych kosmetyków ! Jedynie smaruję twarz kremem Bambino . Próbowałam pić tą wodę litrami ale jakos mi nie wychodzi hmm

12

Odp: odchudzanie

Ale też wiadomo, że nie na każdego tak samo działa wink. NA Ciebie może np marchewka tak działać wink

13

Odp: odchudzanie

Oj akurat picie dużej ilości wody zadziała w ten sposób na każdego smile
Każdy lekarz Ci to powie tongue

14

Odp: odchudzanie

hmm ale nie każdy daje rade pomieścić te 3-4 litry dziennie ! Jak ja wypiłam 2 litry to co 5 min latałam na siku hehe

15

Odp: odchudzanie

Ja teraz jak zaczynaja grzac w domach to pije nawet i 3 lirtry wody smile dziennie

Ostatnio edytowany przez malenka84 (2009-10-06 20:49:24)

16

Odp: odchudzanie

Litrami to pijam ale herbatki. Szczególnie gdy robi się zimno...

17

Odp: odchudzanie

Sporo w tym prawdy co piszecie. Picie odpowiedniej ilości wody to jeden z najprostszych sposobów utrzymania zdrowia i szczupłej sylwetki.
1. Wodę należy pić regularnie, małymi łykami i w małych porcjach. Najprostszym sposobem pamiętania o tym jest trzymanie wody zawsze w pobliżu: na biurku, w torebce, w samochodzie…Niewielkie ilości wody są wchłaniane w większym stopniu do tkanek i nie ulegają szybkiemu wydaleniu.
2. Picie zbyt dużych ilości płynów powoduje szybkie ich wydalenie wraz z elektrolitami przez nerki, co może prowadzić do odwodnienia.
3. Jeśli nie przepadamy za czystą wodą, możemy wzbogacić jej smak, dodając do niej plasterek cytryny, pomarańczy, liść mięty czy natkę pietruszki oraz odrobinę lodu.
4. podczas upałów najlepiej jest zaspokajać pragnienie wodą o temperaturze pokojowej.
5. Wody nie może zastąpić kawa, czarna herbata czy napoje bezalkoholowe, mają one działanie odwadniające
6. Dzień najlepiej jest zaczynać i kończyć szklanką wody, gdyż podczas snu organizm traci wodę.

18

Odp: odchudzanie

No i co do kawy - jeśli pijecie jej dużo to polecam brac też magnez (ale nie rozpuszczalny bo tam tyle magnezu co kot napłacze:P) gdyz kofeina wypłukuje magnez z organizmu. pojawiaja sie wtedy takie mimowolne skurcze (na początku) a potem bywa i tak, ze serce "kłuje"

19

Odp: odchudzanie

Ja schudłem 16 kilogramów w 5 miesięcy własnymi metodami smile
Także to jest prawda ze zeby schudnąć to trzeba chcieć:)

20

Odp: odchudzanie

Moze pochwalisz sie metodami wink?

JA na wiosne ostro się biore do odchudzania a raczej do rzeźby tongue marzy mi sie ładny zarys na brzuszku tongue

21

Odp: odchudzanie

[quote=malenka84]Moze pochwalisz sie metodami wink?

JA na wiosne ostro się biore do odchudzania a raczej do rzeźby tongue marzy mi sie ładny zarys na brzuszku tongue[/quote]

Najwazniejsze to znać swoj organizm i wiedzieć czego on potrzebuje...
Każdy organizm potrzebuje innych rzeczy i innych dawek.
Jak ja schudłem?
Pierw obliczyłem sobie dzienne zapotrzebowanie na kalorie i wyszlo mi ok 2000
Potem przemyślałem sobie ile mialem dotychczas ruchu na codzien wyszlo ze prawie wogole:)
No i tak:
- 1-2km co wieczór przebiec nie zatrzymująć się (wazne aby sie spocic i zmeczyc).
- w pracy sie głodziłem czyli prawie nic nie jadłem i starałem sie jesc jak najmniej kaloryczne rzeczy
- w domu tylko obiad
- zrezygnowałem z cukru w herbacie
- słodycze to mój plus bo prawie wogóle nie jem
- co wieczór bruszki  zacząłem od 20 skonczylem na 80

ogólnie proste: jesli bedzie sie spozywac mniej niz dzienna dawke kalorii to bedzie sie chudnac a jesli wiecej to tyć:), sport wiadomo poprawi kondycje, tluszczyk spadnie i miesnie urosna:)
Teraz już drugie pół roku normalnie utrzymuje swoją wage, cwicze regularnie i staram sie osiągnąć to co sobie wymarzyłem czyli ładne ciałko :]
NAJGORSZY JEST BRZUCH!

22

Odp: odchudzanie

Najgorsze jest później - bo jak mamy dużą nadwage to łatwiej nam zjedzie wink.

Ja musze walczyc z słodyczami - latem było łatwiej bobyła gama owoców zamiast słodyczy a teraz - no cóż..
I zaczac jeść to pomylone białko o które mam takie suszenie głowy
i nie podjadac tongue

Bo siłka już jest 3 razy w tyg wink. Jeszcze próbuje sobie wmówić poranne areoby (ok 40 min) na czczo tongue, ale chyba to dla mnie nie do osiągniecia tongue

23

Odp: odchudzanie

[quote=malenka84]Jeszcze próbuje sobie wmówić poranne areoby (ok 40 min) na czczo tongue, ale chyba to dla mnie nie do osiągniecia tongue[/quote]

Najlepiej jest cwiczyc wieczorem

24

Odp: odchudzanie

A wieczorem jesteś na czczo smile?
Bo ja nie. Dlatego rano to najlepsza pora. A czemu na czczo? Bo wtedy by mieć energie potzrebujemy zużyc tłuszczyk który ją nam daje. A rpzecież liczy sie pozbycie tłuszczyku a nie tylko spadniecie z wagi smile?

25

Odp: odchudzanie

[quote=malenka84]A wieczorem jesteś na czczo smile?
Bo ja nie. Dlatego rano to najlepsza pora. A czemu na czczo? Bo wtedy by mieć energie potzrebujemy zużyc tłuszczyk który ją nam daje. A rpzecież liczy sie pozbycie tłuszczyku a nie tylko spadniecie z wagi smile?[/quote]

hm postawilem na swoim i co sie stalo? schudłem tyle ile chcialem w tyle ile chcialem
Co zyskujesz cwiczac wieczorem?
1. niewazne kiedy cwiczysz, cwiczac pocisz sie tracisz energie itp i wtedy chudniesz
2. cwiczac wieczorem potem nic innego nie robisz wiec idziesz spac a cwiczac rano potem caly dzien mozna byc zmeczonym
3. lepiej sie spi