1

Temat: Szklarnia/tunel foliowy

Jeśli miałybyście decydować to co byście wybrały szklarnie czy tunel foliowy?
Więcej argumentów na tak jest za tunelem foliowym - czytałam o tym, ale do końca nie jestem przekonana.

2

Odp: Szklarnia/tunel foliowy

Na pewno tunel jest tańszy, ale za to szklarnia jest na lata, nie trzeba zmieniać folii tak często...

3

Odp: Szklarnia/tunel foliowy

Rodzice mają szklarnię z tworzywa (poliwęglan). Facet sprowadza z Niemiec i sprzedaje na Allegro za 2 tysiące (cena zależna od rozmiaru). Do pomidorków itd. sprawdza się doskonale i jest wysoka, więc można sobie swobodnie tam chodzić w środku. Odsuwane drzwi, górne okienka.
Niestety należy sobie we własnym zakresie wzmocnić konstrukcję, bo bez tego przy dużym wietrze panele, z których jest zrobiona, mogą odfrunąć. Jeśli nie ma kto tego zrobić, to nie polecam, natomiast jeśli ma kto wykonać dodatkowe mocowania, a w zasadzie wystarczy użyć w tym celu podkładek pod klamry, które trzymają panele na aluminiowym rusztowaniu, to wtedy polecam smile

[img]//img15.allegroimg.pl/photos/192x144/51/11/61/63/5111616398[/img]

4

Odp: Szklarnia/tunel foliowy

Ja zastanawiam się nad taką szklarnią.

5

Odp: Szklarnia/tunel foliowy

U nas już jest ze trzy lata i trzyma się. W lecie w środku szalenie parno, ale to wiadomo. Na zimę tato zdejmuje panele, choć właściwie nie ma takiej potrzeby. Śnieg by tego nie obciążył, bo dach dwuspadowy i dość stromy, łatwo zrzucić śnieg, jeśli się sam nie zsunie. Zresztą... pamięta ktoś jeszcze, jak wygląda śnieg? tongue

6

Odp: Szklarnia/tunel foliowy

Szklarnia to dobra inwestycja, jeśli mówimy o czymś trwałym i pewnym. Jeżeli planujemy korzystać z tego typu inwestycji przez lata, to z pewnością się sprawdzi. wink

7

Odp: Szklarnia/tunel foliowy

Trzeba mieć zamiłowanie do uprawiania roślin szklarniowych, bo jeśli chodzi jedynie o wyżywienie, to pod względem finansowym jest to zupełnie nieopłacalne. Są jeszcze kwestie zdrowotne - we własnej szklarni można mieć ekologiczną uprawę, ale wymaga ona jednak zaangażowania, więc... bez tej pasji do ogrodnictwa to się może nie udać.

8

Odp: Szklarnia/tunel foliowy

Jak ma się kawałek ziemi i chęci to miło jest mieć swoje warzywa, ja na to nie patrzę pod względem opłacalności tylko zdrowia i satysfakcji;)

9

Odp: Szklarnia/tunel foliowy

Nie mam do tego zacięcia, ledwo jakieś zioła w doniczkach uhoduję wink

10

Odp: Szklarnia/tunel foliowy

Bardzo fajne są te szklarnie. Elicjo, czy nie musieliście wzmacniać konstrukcji, aby wytrzymała porywy wiatru?

11

Odp: Szklarnia/tunel foliowy

Moi rodzice mają juz dawno tunel foliowy. Na zimę co roku zdejmują folię i co 5 lat przestawiaja w inne miejsce, zeby ziemia wypoczeła.

12

Odp: Szklarnia/tunel foliowy

Marzy mi się taki tunel na działeczce, ale zbyt rzadko tam jeżdżę żeby regularnie dbać o uprawę

13

Odp: Szklarnia/tunel foliowy

Fajna sprawa dla uprawy zdrowych warzyw, jak tylko jest możliwość mieć coś swojego z warzyw to warto korzystać.

14

Odp: Szklarnia/tunel foliowy

Tylko mnie martwi , że tam wszystko rośnie bez dostępu słońca....

Ostatnio edytowany przez Anays (2022-12-14 22:08:52)