1

Temat: Strach przed soczewkami

Jako, że to mój pierwszy post na forum chciałabym się przywitać. Witam, wszystkie forumowiczki:)
Tak sobie czytałam tematy na forum od jakiegoś czasu i wreszcie postanowiłam się zarejestrować, zobaczymy co z tego będzie.

Swoje pierwsze pytanie kieruję do dziewczyn, które noszą soczewki kontaktowe, ponieważ stoję przed wyborem - soczewki lub okulary. Okazało się, że moja wada wzroku ( astygmatyzm ) znacznie się pogłębiła i muszę zacząć nosić okulary lub soczewki 24h na dobę:) Osobiście wolałabym wybrać soczewki ale obawiam się troszkę ponieważ czytałam troszkę w sieci i okazuje się, że ich zakładanie wcale nie jest takie łatwe;/  Czy są jakieś różnice w zakładaniu różnych soczewek? Czy każde zakłada się w ten sam sposób? Tak wiem, że takie pytania powinnam zadać okuliście ale następną wizytę mam dopiero w przyszłym tygodniu a nie jestem z natury cierpliwa:)

2

Odp: Strach przed soczewkami

zakładanie soczewek to średnio niecała minuta rano, zdejmowanie wieczorem nie zajmie dłużej niż 30 sek. big_smile big_smile big_smile
noszę soczewki i nie wyobrażam sobie dziś np. jazdy rowerem w okularach, prowadzenia samochodu w słoneczny dzień bezz soczewek i okularów słonecznych ...

nie będę klikała w Twojego linka, ale powiem jedno - nie ma znaczenia jakie soczewki kupisz, każde zakładają się tak samo banalnie prosto - jak dojdziesz do wprawy oczywiście, praktyka czyni mistrza, mnie dojście do perfekcji zajęło około tygodnia - teraz bez problemu zakładam i zdejmuję soczewki nawet w samochodzie czy pod namiotem smile

3

Odp: Strach przed soczewkami

justyna a jak wyglądały pierwsze próby zakładania soczewek? też 30 sek.?

4

Odp: Strach przed soczewkami

[quote=Karolinkaa]justyna a jak wyglądały pierwsze próby zakładania soczewek? też 30 sek.?[/quote]
tak jak napisałam już wcześniej "mnie dojście do perfekcji zajęło około tygodnia" - za pierwszym czy drugim razem trwało to około 30 minut big_smile ale dosłownie po kilku dniach/max po tygodniu już robiłam to błyskawicznie

5

Odp: Strach przed soczewkami

Jestem okularnikiem od baaaaardzo dawna. Soczewki nosze już 4 lata i uważam, ze to genialny wynalazek. Zakładanie ich zajmuje mi chwilunię a komfort funkcjonowania jest niesamowity. Polecam wszystkim okularnikom. Oczywiście trzeba  przestrzegać wszystkich   zasad higieny o których mówi producent soczewek ale to nie jest specjalnie uciążliwe. Wszystkie soczewki wyglądają tak samo i zakłada się je w taki sam sposób. Nie ma się co bać:)Początki mogą być ciężkie, ale potem to tylko z górki. Uważam, że dla takiego komfortu warto.

6

Odp: Strach przed soczewkami

Też od 4 lat noszę soczewki smile od pewnego czasu mam pewien problem z lewym okiem, otóż przed założeniem muszę wyciągnąć z oka kilka takich ciągnących się przezroczystych nitek (to jest chyba jakaś ropa) czy któraś z Was miała taki problem?

7

Odp: Strach przed soczewkami

Ja noszę soczewki toryczne, specjalne dla astygmatyków. W zakładaniu nie różnią się niczym od zwykłych, jedynie przez pierwszy miesiąc noszenia soczewki nie mogły znaleźć swojego miejsca na oku i zamazywał mi się obraz- teraz noszę je od rana do wieczora i cały czas widzę ostro.
Jeśli nie boisz się dotknąć białka oka to nie będziesz miała problemów z wkładaniem i wyjmowaniem soczewek smile Mi za pierwszym razem nie zajęło to nawet 5 minut, a mam bardzo małe oczy smile Teraz zrobię to nawet bez lusterka smile

8

Odp: Strach przed soczewkami

A nei macie problemu z przesuszaniem sie okaz, lzawieniem czy jakis innych problemów po dlugim noszeniu soczewek ??
Powiem szczerze, że po powrocie do domu muszę zmienić szkła bo widze ze te które mam są już za slabe. Zastanawiam się czy nie wziąć przy okazji soczewek na wyjazdy typu narty, nad wodę....Ja lubię chodzić w okularach ale czasem sprawia mi to straszny dyskomfort...

9

Odp: Strach przed soczewkami

Moim zdaniem oczy w soczewkach mniej sie meczą niz w okularach. Jest wiele rodzajów soczewek więc napewno wybierzesz takie,które będą Ci odpowiadały. Ja nosze dodatkowo nawilżane i tylko podczas przeziębienia lub gdy dlugo jestem w klimatyzowanym pomieszczeniu czuję lekki dyskomfort suchości a tak poza tymi przypadkami nie mialam problemow z suchoscią oka. Zdarza mi się nawet w nich spać, rano jak to rano lekka mgla ale kilka mrugnieć zalatwia sprawe wink

10

Odp: Strach przed soczewkami

[quote=Gawusia]Moim zdaniem oczy w soczewkach mniej sie meczą niz w okularach. Jest wiele rodzajów soczewek więc napewno wybierzesz takie,które będą Ci odpowiadały. Ja nosze dodatkowo nawilżane i tylko podczas przeziębienia lub gdy dlugo jestem w klimatyzowanym pomieszczeniu czuję lekki dyskomfort suchości a tak poza tymi przypadkami nie mialam problemow z suchoscią oka. Zdarza mi się nawet w nich spać, rano jak to rano lekka mgla ale kilka mrugnieć zalatwia sprawe wink[/quote]
A jak długo nosisz soczewki?
Moja przyjaciółka musiala z nich zrezygnowac po 5 latach noszenia, tak samo moja współlokatorka. Obu przesuszały się spojowki...

11

Odp: Strach przed soczewkami

[quote=Szybkoilatwo.blogspot.com]A nei macie problemu z przesuszaniem sie okaz, lzawieniem czy jakis innych problemów po dlugim noszeniu soczewek ??
Powiem szczerze, że po powrocie do domu muszę zmienić szkła bo widze ze te które mam są już za slabe. Zastanawiam się czy nie wziąć przy okazji soczewek na wyjazdy typu narty, nad wodę....Ja lubię chodzić w okularach ale czasem sprawia mi to straszny dyskomfort...[/quote]

Kiedyś zdarzyło mi się, że soczewki przesuwały się po moim oku, co doprowadzało mnie do szału, ale okazało się, że soczewki były źle dobrane. Teraz już mi się to nie zdarza.

12

Odp: Strach przed soczewkami

[quote=rudzielec1984][quote=Szybkoilatwo.blogspot.com]A nei macie problemu z przesuszaniem sie okaz, lzawieniem czy jakis innych problemów po dlugim noszeniu soczewek ??
Powiem szczerze, że po powrocie do domu muszę zmienić szkła bo widze ze te które mam są już za slabe. Zastanawiam się czy nie wziąć przy okazji soczewek na wyjazdy typu narty, nad wodę....Ja lubię chodzić w okularach ale czasem sprawia mi to straszny dyskomfort...[/quote]

Kiedyś zdarzyło mi się, że soczewki przesuwały się po moim oku, co doprowadzało mnie do szału, ale okazało się, że soczewki były źle dobrane. Teraz już mi się to nie zdarza.[/quote]
No i wydaj na soczewki kupe kasy a potem się dowiedz że sa źle dobrane....miooodzio ! tongue

13

Odp: Strach przed soczewkami

To może jednak okulary? Ostatnio są przecież bardzo modne smile Ja dużo czasu spędzam przed komputerem (może nawet za dużo, non stop w pracy a potem jeszcze w domu...) i to już i tak dostatecznie wysusza oczy, więc preferuję okulary. Mam nawet 2 pary - szkła w różnych kolorach wink

14

Odp: Strach przed soczewkami

Ja [b]przy pierwszej próbie zakładania soczewek czułam się gorzej niż przy pierwszym użyciu tampona[/b]:D Ale po kilku próbach podziałało - (to zasługa zachęt ze strony mojego okulisty.
Dziś nie wyobrażam sobie chodzenia tylko "na okularach"
-choć nie mam jak kolezanka wyżej astygmatyzmu, więc u mnie wszystko poszło łatwiej.

15

Odp: Strach przed soczewkami

ja mam astygmatyzm, więc  z soczewek będą nici.

16

Odp: Strach przed soczewkami

Moja siostra ma soczewki i sobie chwali.

17

Odp: Strach przed soczewkami

A czego tu się bać? Z czasem przekonamy się, że to nic trudnego.

18

Odp: Strach przed soczewkami

To jedynie kwestia dopasowania odpowiedniej jakości produktów - i wszystko co ma tutaj znaczenie.

19

Odp: Strach przed soczewkami

Można się przyzwyczaić do noszenia soczewek, do ich wkładania i zdejmowania.
Dla mnie największym problemem było wkładania. Jak już się udało, to tak mnie urażały, że musiałam wyjąć, przepłukać i od nowa.
Tego się trzeba po prostu nauczyć.
Są świetnym rozwiązaniem nie tylko przy okazji wyjść towarzyskich, ale także podczas uprawiania sportu.

20

Odp: Strach przed soczewkami

Ja nie przyzwyczaiłam się, ciągle miałam uczucie lekkiego uwierania w oczach...

21

Odp: Strach przed soczewkami

Szczerze mówiąc nie bardzo sobie wyobrażam nawet zakładanie soczewek, trzeba mieć w tym wprawę pewnie...

22

Odp: Strach przed soczewkami

Ja na razie noszę okulary, dopiero oswajam się z myślą o soczewkach