1

Temat: Części do motocykla

Słuchajcie, od niedawna jestem posiadaczką motocykla - wiem, że to nietypowe jak na kobiet. Znajomy obiecał, że mi go trochę podreperuję natomiast ja chciałabym we własnym zakresie zakupić części na wymianę (m.in. cylinderek hamulcowy) i pomyślałam, że uda się trochę zaoszczędzić kupując części motoryzacyjne przez internet. Akurat nie mam w pobliżu żadnego sklepu motoryzacyjnego z takimi częściami, więc to drugi argument dla którego zdecydowałabym się na zakupy w e-sklepie. Pytanie tylko, czy takie sklepy w internecie oferują oryginalny towar. Po prostu nie chcę kupować kota w worku, dlatego szukam jakichś sprawdzonych adresów. Ktoś coś wie? Może wasi mężowie/faceci coś wiedzą?

2

Odp: Części do motocykla

Witaj generalnie motocykle to nie moja pasja ani też mego męża. Może warto poszukać takich części w internecie. Pewnie są jakieś sklepy. Po prostu wpisz w wyszukiwarkę. Na pewno coś zajdziesz. Ewentualnie może ktoś ze znajomych coś nie dawno kupował i coś Ci podpowie. Powodzenia.

3

Odp: Części do motocykla

Moja siostra ma już trzeci motocykl, a ma ledwie 20 lat smile

Jeśli Twój znajomy zna się na motocyklach od strony technicznej, bo nie wiem jak Ty - czy jedynie kochasz jazdę, czy interesujesz się też gmeraniem w pojazdach, to myślę, że on lepiej by Ci doradził. Wiesz, jeśli to nie on na tym zarobi, tak jak jest u obcych mechaników, którzy mogliby wcisnąć cokolwiek i wziąć za to kupę forsy, to nie ma powodu, żeby chciał działać na Twoją szkodę. O takie rzeczy lepiej pytać tych, którzy ciągle w tym siedzą, bo niewykluczone, że mają stałe i zaufane punkty, w których zaopatrują się w części.

Jeśli chodzi o zakupy w sieci to nawet markowe perfumy można kupić, a dostać świetną podróbkę. Mi zdarzyło się w stacjonarnym sklepie kupić w cenie oryginalnych buty, którym pękły podeszwy. Były niemal doskonale podrobione, ale dowiedziałam się tego w innym sklepie i pani pokazała jeden jedyny szczegół, na który trzeba zwrócić uwagę, ledwie dostrzegalny. Tak więc... NIE MA moim zdaniem gwarancji na nic czasami smile

Tato parę razy kupił części do auta na Allegro i nie zdarzyło mu się, żeby było coś nie tak.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2015-06-18 21:23:43)

4

Odp: Części do motocykla

Ja też kupuję i wiele więcej rzeczy na allegro i w innych sklepach internetowych i jeszcze jakiś przykrych sytuacji nie miałem. raz chyba zdarzyło się, że coś niedziałało ale bez problemu wymienili na nowe i wszystko było ok.

przyznam rację, ze takie zakupy pozwalały mi naprawdę sporo zaoszczędzić - mimo, że dochodzą koszty przesyłki

Ostatnio edytowany przez septosanek (2015-07-30 11:35:28)

5

Odp: Części do motocykla

Na Allegro zawsze zwracam uwagę na opinie o sprzedawcy. Oni z kolei mają na uwadze, że negatywne komentarze wpłyną na zaufanie potencjalnych klientów i wielkość sprzedaży. Tato kupował kranik przepływowy od gościa, który ma sklep z częściami do motocykli, quadów, skuterów, motorowerów, ale to drobny przedmiot i rozrusznik do auta od jakiegoś chłopaka, używany i było wszystko ok, tylko sprzedawca się pomylił i mimo iż przesyłka była z góry opłacona przelewem, wysłał ją za pobraniem. Zadzwonił, wyjaśnił pomyłkę, poprosił, żeby odebrać, a on odeśle pieniądze i tak się stało. Na wszystko są papiery, potwierdzenia mailowe co kupiliśmy, więc można reklamować.
Otwieramy przesyłkę przy kurierze i sprawdzamy zamówione części. Na rozruszniku sporo tato zaoszczedził.

6

Odp: Części do motocykla

Dzięki niechcemisie. Trochę mi się rozjaśniło w głowie, jeśli chodzi o kupowanie przez internet. Szczególnie jeśli chodzi o kwestię allegro -  bo to właśnie tam jest najwięcej ofert z tego co widzę. Ja zamierzam kupować nowe części, więc teoretycznie powinnam mieć mniej powodów do zmartwień, bo jednak co nowe, to nowe... Zapewne nawet jakąś gwarancję dostanę.

7

Odp: Części do motocykla

Nie usuwaj e-maili z potwierdzeniem z Allegro, dopóki nie dostaniesz wszystkiego, co zamówiłaś. Byłoby łatwiej reklamować.
I śmigaj bezpiecznie na motocyklu smile

8

Odp: Części do motocykla

Na allegro też są takie części.

9

Odp: Części do motocykla

Fajnie, dzięki wielkie za sprawdzone informacje wink

10

Odp: Części do motocykla

Widzę że wątek związany z motocyklem ale części. Może jednak znajdzie się ktos kto mi doradzi. Ja i moja rodzina składamy się na prezent dla brata. Chcemy mu kupić motocykl. No ja oczywiście nie znam się na motocyklach ale może ktoś może mi pomóc który będzie najlepszy. Znalazłam stronę z ogłoszeniami motocykli sa różne ale Myślałam osobiście o Hondzie. Myślicie że to dobry wybór ? Czy na coś innego się zdecydować ?

11

Odp: Części do motocykla

Mój chłopak często szuka na szrotach takich części, ma znajomego który prowadzi skup zlomu i czasem ma takie rzadko spotykane części.

12

Odp: Części do motocykla

Pewnie do bardziej starych modeli, bo raczej nowsze na złom nie trafiają...