1

Temat: Egzema na dłoniach

Od lat zmagam się z egzemą dłoni, ale ostatnio to już mega nasilenie sad Moje dłonie to jakaś masakra, swędzą i bolą tak, że najprostsze czynności w domu czy w pracy sprawiają trudności i ból. Nie dość, że fizycznie to męczy to dodatkowo wpływa na psychikę ze względu na wizualny aspekt tej choroby sad  Przecież dłonie to wizytówka kobiety, a ja swoje najchętniej trzymałbym tylko w kieszeniach bądź w rękawiczkach cały rok, bo wyglądają bardzo brzydko sad Czuję się przez to wykluczana, bo ludzie patrzą jak na trędowatą, a egzemą nie da się w żaden sposób zarazić.
Jestem ciekawa czy są tutaj osoby z tym samym problemem? Jeśli tak to jestem ciekawa jak sobie radzicie?

2

Odp: Egzema na dłoniach

A byłaś u dermatologa? Może to na tle nerwowym, albo uczulenie na coś...?
Zawsze można spróbować dermokosmetyki na bazie wody termalnej, albo coś na AZS.

3

Odp: Egzema na dłoniach

Mój kolega w pracy ma coś takiego. Jego dłonie stają się szorstkie, łuszczące, tak jakby osypywała się z nich skóra. Emolienty pomagają tylko trochę. Też się przez to krępuje i prosi, żeby nie patrzeć mu na ręce. Chciałabym znać sposób, żeby mu pomóc. To musi być uciążliwe.

4

Odp: Egzema na dłoniach

A może to problem wynikający z diety? Wiele osób twierdzi, że jak odstawiły węglowodany to wyleczyły rożne problemy...