1

Temat: Leady - jak je pozyskać?

Lead to forma kontaktu potencjalnego klienta z firmą, z której usług być może chciałby on skorzystać. Może być to zapytanie o ofertę lub choćby odwiedzenie jej strony www. Każde z tych działań zostawia informację o nim, jak preferencje zakupowe czy imię, nazwisko, adres e-mail., jeśli przesłał on zapytanie do firmy. Zastanawiam się, jak pozyskiwać skutecznie takie leady - czyli budować i poszerzać bazę potencjalnych klientów -  żeby zwiększyć sprzedaż w firmie? Macie jakieś pomysły?

2

Odp: Leady - jak je pozyskać?

Warto na stronie dodać widoczny dla klienta albo np. wysuwający się z boku panel do kontaktu z obsługą, np. chat lub prosty formularz zapytania o produkt jeśli to e-sklep.

3

Odp: Leady - jak je pozyskać?

Zwiększanie bazy klientów można też robić dzwoniąc np. do osób czy firm, gdzie mogą być zainteresowani zakupami, taki telemarketing.

4

Odp: Leady - jak je pozyskać?

Wg mnie najlepsze są eventy organizowane przez firmy, gdzie ludzie dostają próbki produktów czy gadżety typu smycz, brelok, które im przypominają o firmie.

5

Odp: Leady - jak je pozyskać?

Warto połączyć funkcjonalności na stronie www z kampaniami w mediach społecznościowych, gdzie mnóstwo młodych ludzi szuka informacji i robi zakupy wg tego co widzi na Fb.

6

Odp: Leady - jak je pozyskać?

Skuteczne są kampanie dedykowane do konkretnych grup odbiorców na Fb.

7

Odp: Leady - jak je pozyskać?

Czasem niektóre strony maja coś do pobrania za darmo, np e-book o ciekawej treści, gdzie można też promować swoją firmę czy produkty, pozyskując w ten sposób klientów.

8

Odp: Leady - jak je pozyskać?

> Cosmix napisał/a:

> Skuteczne są kampanie dedykowane do konkretnych grup odbiorców na Fb.

Dokładnie, teraz bez social mediów nie ma co myśleć o skutecznej promocji. Maile z reklamami to od razu wpadają do spamu, a nawet jeśli nie, to i tak nikt ich nie czyta...

9

Odp: Leady - jak je pozyskać?

Z doświadczenia wiem, jak działa reklama pantoflowa, zadowolony klient na pewno poleci firmę swoim znajomym

10

Odp: Leady - jak je pozyskać?

A nie można kupić bazy klientów np. od innej firmy? Słyszałam kiedyś, że takie praktyki są stosowane, oczywiście po cichu:)