1

Temat: Nauka angielskiego

Znam gramatyczne podstawy i słownictwo, ale chcę nauczyć się płynnej konwersacji .Może ktoś chce popisać maile po angielsku?  Wspólnie łatwiej się uczyć, poprawiać swoje błędy. Zapraszam na priv!

2

Odp: Nauka angielskiego

Hej,
ja chętnie skorzystam, bo właśnie chodzę na kurs:)

3

Odp: Nauka angielskiego

Warto np. pisać sobie pamiętnik w tym języku, to wyrabia płynność posługiwania się językiem, wzbogaca słownictwo

4

Odp: Nauka angielskiego

W zasadzie każda forma nauki jest dobra z tym że niektóre są lepsze od innych. W przypadku nauki języka jak i w zasadzie każdej innej nauki bardzo ważne jest powtarzanie tego co się już nauczyliśmy. Moje dziecko uczy się języka angielskiego w zasadzie od zerówki i w wieku 15 lat mówiło biegle po angielski. Rok później, gdy poszedł do szkoły średniej i zmieniła mu się nauczycielka od tego przedmiotu, zaczął zapominać słówek. Minęło 1,5 roku i nawet ja zauważam, że Szymon dużo gorzej mówi po angielsku. Pomyślałam o wysłaniu go na zagraniczny kurs językowy w wakacje. Zawsze na wakacje jeździliśmy razem, ale syn jest już na tyle dorosły, że tym razem mógłby pojechać sam na wakacje.

Ostatnio edytowany przez mezzanine (2017-03-07 09:58:57)

5

Odp: Nauka angielskiego

Dokładnie ! Macie w 100% rację, każda możliwa nauka angielskiego według mnie jest dobra !

6

Odp: Nauka angielskiego

A ja mam troche mało czasu w ciągu dnia i najchetniej uczyłabym się w nocy. Czy ktoś moze mi polecić jakiś fajny kurs angielskiego  online?

7

Odp: Nauka angielskiego

Najlepszym sposobem na nauczenie się płynnej konwersacji jest zapisanie się do szkoły językowej. Wtedy faktycznie jest możliwość porozmawiania w obcym języku, a dodatkowo nauczyciel może wyłapywać błędy np. w wymowie. Fajną opcją są też kursy wakacyjne .

8

Odp: Nauka angielskiego

[quote=AnetaL]A ja mam troche mało czasu w ciągu dnia i najchetniej uczyłabym się w nocy. Czy ktoś moze mi polecić jakiś fajny kurs angielskiego  online?[/quote]

Ktoś polecił mi Duolingo.
Poza tym jest też fajna apka na smartfon: Angielski na 6

9

Odp: Nauka angielskiego

Obawiam się, że nauka w nocy nie przyniesie dobrych rezultatów. Faktycznie żeby dobrze nauczyć się języka, to trzeba rozmawiać, a kursy są do tego najlepsze. Zapoznaj się z ofertą NES -. Prowadzą profesjonalne kursy przez doświadczoną kadrę. Zajęcia odbywają się w miłej atmosferze opartej na zabawie, rozmowie i praktycznych ćwiczeniach. W szybkim tempie można zaobserwować postęp, więc warto poświęcić na to swój czas.

10

Odp: Nauka angielskiego

Zalezy jak kto funkcjonuje, moja siostra prace magisterską napisała nocami bo w dzien pracuje i jeszcze ma dodatkowe obowiązki i obroniła sie na 5 i nawet jej proponowali jakąs publikacje wiec mozna takie rzeczy robić nocą o ile nie wygląda to jak zasypianie nad ksiązką co 5 minut

11

Odp: Nauka angielskiego

Mi też w nocy najlepiej wchodzi do głowy, ale tylko wtedy, kiedy mam energię. Kiedy jestem senna i zmęczona to nic absolutnie do mnie nie dociera. Zawsze uczę się przed snem. Jak jestem w stanie flow to mogę pociągnąć długo big_smile

12

Odp: Nauka angielskiego

bardzo chcialabym się nauczyć angielskiego ale w moim wieku to już chyba ciężko hmm znam jakies podstawy ale wiadomo dorosłemu gorzej się uczyć niż dziecku. Njagorszy problem z wymową bo o ile gramatykę jakos mozna samemu ogarnąc to z tym jest problem zresztą nie czarujmy się nigdy nie bede mieć akcentu jak rodowity Anglik. Znacie jakies metody jak się nauczyc wymowy?

13

Odp: Nauka angielskiego

Mnóstwo osób poleca w tym celu oglądanie filmów po angielsku. I to osoby, które same się uczą i nauczyciele również. Bo to taka namiastka przebywania między ludźmi posługującymi się obcym językiem.

14

Odp: Nauka angielskiego

ja wczoraj właśnie oglądałam chiński film z angielskimi napisami, trochę to karkołomne, ale nie było tam zbyt skomplikowanych kwestii;)

15

Odp: Nauka angielskiego

Ja uczę się na platformie www, według mnie jest najlepsza smile

16

Odp: Nauka angielskiego

> Damiana napisał/a:

> ja wczoraj właśnie oglądałam chiński film z angielskimi napisami, trochę to karkołomne, ale nie było tam zbyt skomplikowanych kwestii;)

Serio? yikes To już level expert big_smile Ja póki co nie poszłabym dalej niż po polsku z angielskimi big_smile Żeby wiedzieć, co jest napisane big_smile

17

Odp: Nauka angielskiego

Ja się sama nauczyłam.

18

Odp: Nauka angielskiego

Ja uważam, że najlepiej zapisać się na dobry kurs w renomowanej szkole językowej,  można zapisać się w każdej chwili a formę kursu dostosować do swoich mozliwości, nauczycie się praktycznie posługiwać językiem co jest bardzo ważne w pracy i n wakacjach, ja polecam.

19

Odp: Nauka angielskiego

> mariuo napisał/a:

> Ja się sama nauczyłam.

Brawo! Napiszesz jak? Gratuluję samozaparcia smile

20

Odp: Nauka angielskiego

Ja próbowałam sama ale jednak nie mam na co dzień kontaktu  językiem i zapominam to, czego się uczyłam parę miesięcy temu. Żeby rozwijać umiejętność językową trzeba mówić, używać języka...

21

Odp: Nauka angielskiego

Ja najlepiej się uczę oglądając np. filmy z napisami, wtedy zapamiętuję całe wyrażenia.

22

Odp: Nauka angielskiego

Jeśli jako tako orientujesz się w słownictwie i masz pojęcie o czasach, to rzeczywiście, "obserwowanie" języka używanego w dialogach ułatwia zapamiętywanie wyrażeń. Myślę, że metoda oglądania filmów nie sprawdza się u osób, które są początkujące w nauce języka. Ja sama lubię filmy z napisami, bo zauważyłam, że w niektórych przypadkach wersja z lektorem bardzo różni się od oryginału. Bez napisów i w celach edukacyjnych oglądam czasem filmy, które bardzo dobrze znam i wiem, o co w nich chodzi big_smile