26

Odp: Jak znaleźć w sobie odwagę do zmian?

Wiecie co... wydaje mi się, że najbardziej skuteczna jest inspiracja. Nic tak nie dodaje odwagi i nie popycha do zmian, żaden strach, żadne postanowienie, tylko najbardziej właśnie... zainspirowanie się smile

27

Odp: Jak znaleźć w sobie odwagę do zmian?

Inspiracja nie zawsze się pojawia, czasem to konieczność ma główną rolę w naszych decyzjach o zmianie:)

28

Odp: Jak znaleźć w sobie odwagę do zmian?

Też prawda. Nie pomyślałam o tym, bo konieczność nie zawsze wymuszała na mnie zmianę. Często długo zwlekałam z wprowadzeniem jej. Postawa niegodna naśladowania, ale tak było niestety.

29

Odp: Jak znaleźć w sobie odwagę do zmian?

Czasami trzeba przebywać z takimi osobami ,które Cię wspierają do działań ,motywują ,dopingują ,żeby się nie poddawać .
Ja takie znalazłam ,czuję się pewniejsza siebie ,pomimo, że nie mam modnych ubrań ,ale nie mam poczucia niższości .
Nie ceni się człowieka za ubiór, tylko za jego duszę ,za to jak traktuje drugiego człowieka .

30

Odp: Jak znaleźć w sobie odwagę do zmian?

Na pewno trzeba przewidzieć jakie trudności przyniesie dana zmiana, nie podejmować decyzji na gorąco, bo czasem przemyślenie tego daje inne wnioski...

31

Odp: Jak znaleźć w sobie odwagę do zmian?

Tak, zgadzam się. Przemyślenie zagrożeń i ewentualnych problemów (ale konstruktywne, a nie dołowanie się i przerażanie nimi) to większe szanse powodzenia. Poza tym bywa, że pierwszy impuls kieruje nasze kroki w kierunku, w którym nigdy nie powinniśmy pójść.
Błędów i tak nie zawsze unikniemy. Ja na przykład rozważałam decyzję o wyborze szkoły średniej przez kilka miesięcy i wybrałam bardzo źle. Może kierowałam się niewłaściwymi pobudkami, może miałam za mało wiedzy o tym miejscu, ale przecież nie da się zbadać wszystkiego przed podjęciem decyzji. Błędy są w nasz scenariusz wpisanie i trzeba grać swoją rolę elastycznie. To nie zwalnia z myślenia i czasami improwizacja się udaje, a czasami potrzebne jest solidne przygotowanie.

32

Odp: Jak znaleźć w sobie odwagę do zmian?

Im większa samodzielność finansowa, tym większa odwaga - taka jest prawda. Bez kasy trudno coś zmienić w życiu, chyba że nagle trafi się nam bogaty królewicz za męża:).

33

Odp: Jak znaleźć w sobie odwagę do zmian?

Tak, tak i jeszcze raz tak! Niestety pieniądze odgrywają dużą rolę, co nie znaczy, ze bez nich nic się nie uda.

34

Odp: Jak znaleźć w sobie odwagę do zmian?

Chyba większość z nas ma ten problem, przyzwyczajamy się do tego co jest i boimy zaryzykować, by coś w swoim życiu zmienić. Jest to błąd, szczególnie, gdy czujemy, że nasze życie nie jest takie, jakie byśmy chcieli żeby było. Przecież na wszystko musimy zapracować sami, więc o nasze szczęście też sami musimy zadbać. Łatwo powiedzieć, ciężej wykonać, to akurat znam z własnego doświadczenia. Ja osobiście wiem, że na sukces trzeba zapracować. Bardzo fajny blog o tym jak się motywować, jak dążyć do upragnionego celu, jak sobie radzić z lenistwem można znaleźć na stronie Filmiki wrzucane przez autora naprawdę są bardzo pomocne i informacje w nich zawarte warto wcielać w swoje życie.

35

Odp: Jak znaleźć w sobie odwagę do zmian?

Ja też chyba przyzwyczaiłam się do tego, co jest. Kiedyś się przed taką postawą buntowałam, a potem coraz bardziej zaczęłam się jej poddawać i teraz nią przesiąkłam, bo wykazują ja niestety moi rodzice i rodzeństwo. Taka filozofia rodzinna, według której trzeba brać co życie daje i się z tym godzić. Coś dobrego? Fajnie. Coś złego? Trudno. Do niczego się dzięki niej nie dochodzi, tylko staje biernotą życiową.

36

Odp: Jak znaleźć w sobie odwagę do zmian?

No właśnie... Najwięcej złego robią lęki, przez nie tkwimy w danej sytuacji i boimy się zrobić krok naprzód... Polecam Wam taką książkę na ten temat, mądre opinie tam znalazłam:
https://urodaizdrowie.pl/a-da-sie-nowosc-wydawnictwa-galaktyka

37

Odp: Jak znaleźć w sobie odwagę do zmian?

Dla mnie osobiście jest bardzo trudne określenie, czego się boję w kontekście zmian. Nie potrafię rozpoznać, co jest tym ograniczającym lękiem sad No chyba że w moim przypadku to nie kwestia lęku, tylko czegoś innego.

38

Odp: Jak znaleźć w sobie odwagę do zmian?

Trzeba odważyć się pewnego dnia i zrobić jeden mały krok, od niego zaczyna się każda zmiana

39

Odp: Jak znaleźć w sobie odwagę do zmian?

U mnie taka zmiana nastąpiła nieoczekiwanie kilka tygodni temu. I w zasadzie to nie ja wykonałam ten krok samodzielnie, tylko sytuacja go ode mnie wymagała. Splot okoliczności pchnął mnie w nową pracę. I zmieniło się wszystko. Czy byłam na to gotowa, czy nie byłam, po prostu cała machina zmian ruszyła. I nigdy w życiu nie doświadczyłam aż takiej rewolucji, na tylu płaszczyznach życia jednocześnie.

40

Odp: Jak znaleźć w sobie odwagę do zmian?

A u mnie czasem jest taki impuls do zmian i wtedy nic mnie nie może zatrzymać...