1

Temat: Prędkość łącza

Witam, z ciekawości chciałam sprawdzić prędkość mojego łącza. Znalazłam specjalny test  , czy ktoś wie czy jest jakiś inny sposób? Test pokazuje, że wszystko jest w porządku, chyba nie zawsze tak pokazuje, co?

2

Odp: Prędkość łącza

Prędkość łącza najlepiej sprawdzić przy pobieraniu plików, jak długo to trwa to jest na pewno słabe:)

3

Odp: Prędkość łącza

W necie jest mnóstwo narzędzi do testowania szybkości łącza, ale chyba najpopularniejszy jest speedtest.

Ja mam słabe, a net radiowy, ale w telefonie śmiga bez zastrzeżeń, o wiele lepiej niż na komputerze. Mam tu na myśli oczywiście wifi, a nie łączenie za pośrednictwem sieci komórkowej. Jeden router, a różnica jest w zależności od urządzenia. Można ją bez problemu zaobserwować u mnie w domu, gdzie z jednego routera korzystają dwa komputery stacjonarne, jeden laptop i jeszcze smartfony. Wniosek jest jeden - stan/wydajność sprzętu też wpływa na jakość surfowania, bo choć połączenie może być dobre, to strony wczytują się wolniej lub przycinają się filmy.

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że numerek w umowie z dostawcą internetu oznacza maksymalną prędkość, a nie taką, którą osiągniemy zawsze i bez względu na wszystko.

Co oprócz kiepskiego sprzętu może spowolnić net? Malware: robaki, wirusy, spyware - programy szpiegujące, rootkity; otworzone aktualnie aplikacje (tak, te działające w tle oczywiście też), im więcej tym może być gorzej, choć dobry net + dobry sprzęt pozwalają robić naprawdę wiele rzeczy naraz.

4

Odp: Prędkość łącza

Jak mi słabo działa to wzywam kolegę informatyka, sama nic nie testuję smile

5

Odp: Prędkość łącza

Pamiętajcie, że mając pocztę e-mailową, warto zainstalować filtr antyspamowy. Bez odpowiedniej ochrony, nasz komputer może zostać szybko zawirusowany.

6

Odp: Prędkość łącza

Czasem, aby lepiej chodził net trzeba pomyśle o nowoczesnych rozwiązaniach tupu jakieś rozdzielnie, sterowniki. Nawet dla bezpieczeństwa od napięcia, czasem warto komputer uchronić.

7

Odp: Prędkość łącza

Dużo zależy od parametrów samego komputera i tego jak dużo pamięci RAM ma zajęte, tak że warto co jakiś czas usuwać zbędne pliki czy maile...

8

Odp: Prędkość łącza

Tylko światłowód zapewnia dużą prędkość, myślę że w niedługim czasie zupełnie wyprze inne formy łączy.

9

Odp: Prędkość łącza

Ważne są też parametry komputera, nie każdy ma duży dysk...