1

Temat: Ochrona danych osobowych

Jak dbacie o to żeby Wasze dane były bezpieczne? W czasach gdy dostęp do konta bankowego mamy w komputerze czy nawet telefonie trzeba chyba stosować jakieś zabezpieczenia dla danych logowania? Coś polecacie?

2

Odp: Ochrona danych osobowych

Ja generalnie nie udostępniam nikomu mojego dowodu osobistego, a z banku korzystam tylko w placówce.

3

Odp: Ochrona danych osobowych

To jest dobre pytanie, bo czasem do naszych danych mają dostęp przypadkowe osoby, np. w lokalu wyborczym są w komisji zwykli ludzie a nie urzędnicy i widzą nasze adresy, PESEl - przecież mogą to spisać i nikt nie będzie wiedział kto posiada jego dane...

4

Odp: Ochrona danych osobowych

W tych czasach trudno komukolwiek ufać, skoro później są afery z byłymi pracownikami banków czy urzędnikami, którzy nadużyli swojego dostępu do danych czy pieniędzy ... Chyba trzeba liczyć na łut szczęścia, że akurat nam nie przytrafi się nic złego.

5

Odp: Ochrona danych osobowych

Na pewno nie wolno zapisywać w pamięci komputera danych do logowania. A co do danych osobowych, nie pozwalajmy kserować dowodów osobistych.

6

Odp: Ochrona danych osobowych

Niestety bardzo źle jest z tym, że mając czyjeś dane można np. wziąć pożyczkę przez internet. To powinno być zabronione, nawet jak ktoś nie wychodzi z domu to powinna być usługa dojazdu do klienta zamiast zdalnego przyznawania pożyczek. Nie wiem, dlaczego rząd na to pozwala - choć ciągle są tego typu wyłudzenia?

7

Odp: Ochrona danych osobowych

Trzeba uważać kto ma dostęp do naszych danych, nie trzymać PINu do karty razem z kartą , nie zapisywać haseł w sposób który zidentyfikuje, do czego one są itp. To chyba najprostsze sposoby.

8

Odp: Ochrona danych osobowych

Ja nie podpisuję umów tam gdzie nie jest to konieczne. Np. nie mam telefonu na abonament tylko na kartę.

9

Odp: Ochrona danych osobowych

Ważne jest też zastrzeganie dokumentów po zagubieniu, nie każdy o tym pamięta....

10

Odp: Ochrona danych osobowych

Nie klikać w podejrzane linki i tyle

11

Odp: Ochrona danych osobowych

Ciągle ta ochrona danych kuleje, w sklepie przy kasie ludzie podają na głos nr tel, żeby mieć punkty na karcie itp:)

12

Odp: Ochrona danych osobowych

Nr tel do niczego się nie przyda, bo chyba że stalker usłyszy....