1

Temat: Skóra naczynkowo-wrażliwa oraz tłusta strefa T - jak dbać?

Drodzy i drogie, piszę z prośbą o pomoc w wyborze kosmetyków oraz opracowaniu sposobu na pielęgnację skóry naczynkowo-wrażliwej, wraz ze strefą T skłonną do niedoskonałości.
Mam 20+ lat, dopiero niedawno dowiedziałam się od kosmetyczki o naturze swojej cery. Niestety, do tego czasu korzystałam z trzyfazowej kompilacji  do cery tłustej, która pomogła z zaskórnikami na czole, ale bardzo uwrażliwiła policzki i tak dzisiaj są czerwone 24h na dobę, skóra ciągnie i jest przesuszona. Czuję, że daleko jestem od zdrowej i dobrze odżywionej cery, a bardzo mi na tym zależy. Zarówno z wyglądu, jak i z poczucia, bo naprawdę bardzo ciągnie ta skóra.
Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na dbanie o taki mix? Rozumiem, że będę potrzebować dwóch typów kosmetyków - jedne na naczynkowo-wrażliwą cerę, drugie na niedoskonałości w strefie T.
Jakie kosmetyki polecanie, a może jakieś naturalne i domowe remedia? Jak dbać rano, a jak wieczorem? Co z makijażem?
Będę bardzo wdzięczna za każdą poradę.
Serdecznie Was pozdrawiam

2

Odp: Skóra naczynkowo-wrażliwa oraz tłusta strefa T - jak dbać?

Tu trzeba używać kosmetyków do cery tłustej na strefę T (może AVA? U mnie się sprawdza), a na poszostałe partie cery dermokosmetyki do cery wrażliwej i naczynkowej - może coś z kosmetyków z apteki np. Dermedic?

3

Odp: Skóra naczynkowo-wrażliwa oraz tłusta strefa T - jak dbać?

Ja bym sprawdziła, czy to na peno tylko naczynka, czy przypadkiem też nie tzw. rosacea. Ja długo używałam kosmetyków tylko na naczynka, a w zeszlym mroku okazało się, że to rosacea (albo chyba po jakimś czasie z naczynkami moze się pojawić też ten drugi problem). Niestety, jak się z tym nic nie rob to na stare lata wygląda to dosyć paskudnie (są fotki na necie). Mam nadzieję, że się okaże, ze nie masz z tym problemu, ale jeśli masz okazję to sprawdź smile Na oba problemy (naczynka i rosacea) są kosmetyki z Pharmaceris, na rosacea też SVR. Na pewno też w obu [rzypadkach trzeba używać przez cały rok krem z filtrem UV, unikać gorących napoji, kąpieli, sauny, zminimalizować picie kawy i alkoholu.

4

Odp: Skóra naczynkowo-wrażliwa oraz tłusta strefa T - jak dbać?

Dziękuję! Właśnie doszłam do przekonania, że jednak nie same naczynka są problemem (nic mi nie pęka, nie mam pajączków), tylko rumień. I dokładnie tak jak piszesz, muszę unikać tych wszystkich rzeczy.. Z Pharmaceris którą serię byś poleciła (tę na trądzik różowaty, czy jednak na naczynka)? I czy wszystkie z niej produkty? Jest tam tyle kremów.. nie wiem na który się zdecydować. Dziękuję jeszcze raz za poradę smile

5

Odp: Skóra naczynkowo-wrażliwa oraz tłusta strefa T - jak dbać?

Jak nie masz pajączków, to produkty na cerę naczynkową odpadają, ale skup się na leczeniu rumienia.

6

Odp: Skóra naczynkowo-wrażliwa oraz tłusta strefa T - jak dbać?

Do każdej strefy trzeba dobrać odpowiedni kosmetyk

7

Odp: Skóra naczynkowo-wrażliwa oraz tłusta strefa T - jak dbać?

Ja polecam kosmetyki z niacynamidem dla cery z tymi problemami