1

Temat: Opieka dla starszych

Mam poważny problem z moimi rodzicami. Potrzebuję dla nich wykwalifikowanej opiekunki, która mogłaby się nimi zająć w chwilach kiedy mnie nie ma w domu. Zależy mi na tym żeby była to osoba godna zaufania. Nie chcę całe dnie się martwić tym, czy ktoś będzie odpowiedni, czy nie będzie odpowiedni dla moich rodziców. Znalazłam taką stronę [url]http://starsirodzice.pl/prywatna-opieka-dla-seniora/prywatna-opieka-dla-seniora[/url] i wydaje mi się, że można tam znaleźć sensowne oferty, ale może ktoś coś po znajomości poleci?

2

Odp: Opieka dla starszych

Na pewno to nie może być ktoś w wieku 20lat, bo nie będzie miał cierpliwości. Najlepiej szukać wśród emerytowanych pielęgniarek lub zawodowych opiekunek, które mają jakieś referencje od poprzednich zleceniodawców

3

Odp: Opieka dla starszych

Najlepiej żeby ktoś z rodziny się nimi zajmował, wtedy nie ma problemu z odpowiednim traktowanie...

4

Odp: Opieka dla starszych

Dobrze gdyby to była pielęgniarka nie tylko opiekunka. W razie gdyby cokolwiek się stało nie musiałabyś się martwić. Dobrze też jak osoba jest na tyle wykwalifikowana i potrafi pokazać podstawowe ćwiczenia z [url=http://klubseniora.pl/] gimnastyki dla seniorów [/url]. Wtedy też są tacy bardziej zaktywizowani seniorzy.Wszystko zależy od tego jaką sumę chcesz przeznaczyć na opiekę i na co chorują Twoi rodzice. Chyba, że chcesz im zapewnić tylko opiekę bo są zdrowi to wtedy opiekunka powinna wystarczyć.

5

Odp: Opieka dla starszych

Jeśli senior nie jest zbyt schorowany to wystarczy ktoś do pomocy w pracach domowych, czy zakupach. Mojej babci pomaga sąsiadka, gdy nie możemy podjechać bo np. jesteśmy na wakacjach.

6

Odp: Opieka dla starszych

Słyszę, że Caritas gdzieś koło Bełchatowa buduje ośrodek za miliony dla starszych ludzi - ciekawe czy tylko potrzebujący tam znajdą dom, czy też komercyjnie będą ludzi przyjmować.

7

Odp: Opieka dla starszych

Takie domy to złoty biznes, starsi ludzie zjedzą co im się da, nie zużyją dużo prądu czy wody, a opłata za ich pobyt to kilka tysięcy