1

Temat: Zdrowe zęby

W jaki sposób dbacie o zęby? Czy macie zdrowe zęby? Czy stosujecie się do wskazówek dentysty?

2

Odp: Zdrowe zęby

myję 2 razy dziennie i raz na pół roku kontroluję ich stan u dentysty.

3

Odp: Zdrowe zęby

By mieć zdrowe zęby trzeba o nie dbać, ale nie tylko o nie lecz równiez o dziąsła.
Ja ostatnio ze swoimi miałam przeboje. Wiele osób polecało mi płyn do płukania jamy ustnej.
Myślę, że warto w niego zainwestować gdy coś dzieje się z dziąsłami.

4

Odp: Zdrowe zęby

Dokładne mycie zębów po każdym posiłku przez co najmniej trzy minuty. Szczoteczką o miękkim lub średnio twardym włosiu aby nie uszkodzić dziąseł. Pastą zawierająca fluor co zapobiega próchnicy. Ważna jest technika mycia zębów. Czyścić z wyczuciem każdy ząb ze wszystkich stron, nie szorując mocno, co grozi powstaniem ubytków przydziąsłowych. Codziennie wieczorem oprócz szczotkowania, delikatnie wyczyścić nicią dentystyczną wszystkie przestrzenie między zębowe. Po nitkowaniu zaleca się stosowanie płynów do płukania jamy ustnej. Płyny ograniczają odkładanie się płytki nazębnej a także łagodzą objawy zapalenia dziąseł. No i nie zapominać co pół roku kontrola.

5

Odp: Zdrowe zęby

Ja jestem bardzo wyczulona na punkcie dbania o zęby. Na szczęście... smile

6

Odp: Zdrowe zęby

Staram się myć zęby dwa razy dziennie. Przeważnie kupuje specjalną pastę, która pomaga chronić zęby i nie niszczy szkliwa.

7

Odp: Zdrowe zęby

Dzisiaj na szczęście mamy dostęp do całkiem dobrych pod względem jakości produktów, które skutecznie ułatwić mogą dbanie o zęby. wink

8

Odp: Zdrowe zęby

Według mnie kluczem do sukcesu jest porządny irygator.

9

Odp: Zdrowe zęby

Ja robię co mogę: szczotkuję, nitkuję, płuczę płynami, żuję gumy, a i tak szybo się psują sad

10

Odp: Zdrowe zęby

Moje ząbki niestety też bardzo szybko się psują, choć dbam o nie, używam szczoteczki elektrycznej, wysokiej jakości past. Ostatnio trafiłam na ciekawy artykul i tu sporo wyjaśniaja dlaczego warto dbać o swoje zęby. Szkoda tylko, ze nie dają idealnej recepty na to, aby ząbki się tak szybko nie psuły.

11

Odp: Zdrowe zęby

Oj tak szkoda ze nie dają. Ja czytałam ostatnio artykuł o tym kiedy najlepiej wybrać się do ortodonty. To bardzo ważna kwestia o której rodzice często nie myślą a potem dzieci mają spore problemy w dorosłym życiu.

12

Odp: Zdrowe zęby

osobiście w kwestii leczenia zebów polecam  SE+. ALe pełen profesjonalizm wykonywanych usług od leczenia, poprzez wybielanie czy licówki.

13

Odp: Zdrowe zęby

Ja się ostatnio skusiłam na wybielanie zębów ,  póki co sobie chwalę, nie wiem jak długo efekt wybielający się utrzyma, ale od razu po wybielaniu jakieś 2-3 odcienie bielsze zęby mam

14

Odp: Zdrowe zęby

Czy w wieku 24 lat aparat to wiocha czy nie? bo mam okulary już i bardzo je lubię, a nie chcę wyglądać jak gimnazjalistka bo i duże oksy i aparat. Któraś z Was nosi?

15

Odp: Zdrowe zęby

[quote=ewaboberr]Czy w wieku 24 lat aparat to wiocha czy nie? bo mam okulary już i bardzo je lubię, a nie chcę wyglądać jak gimnazjalistka bo i duże oksy i aparat. Któraś z Was nosi?[/quote]


jaka wiocha, kobieto? big_smile jak masz możliwość to zakładaj. nie myśl o tym, jak będziesz teraz wyglądać, ale jak będzie po leczeniu big_smile teraz mało kto zwraca uwagę na aparaty na zębach, bo są tak powszechne. Ja też co prawda miałam takie obawy, ale w porównaniu z tym jak się czułam z moimi krzywymi zębami to było nic, no i się zdecydowałam. to była jedna z lepszych decyzji, gumki miałam tak kolorystycznie  dobrane że się nie rzucały w oczy. skąd jesteś tak btw? ja właśnie tam zakładałam, przeszłam leczenie i efekt jest piękny ^^
ah, no i jestem w podobnym wieku do Ciebie smile

Ostatnio edytowany przez Malwinaaa (2017-07-25 12:58:37)

16

Odp: Zdrowe zęby

O zęby warto dbać od małego i uczyć tego dzieci, wiadomo mycie zębów , kontrole u dentysty. Ale warto też działać jak czujemy że coś się dzieje np. z dziąsłami lub w jamie ustnej. Często słyszymy ostatnio o aftach i dlatego warto mieć w swojej apteczce roztwór do płukania jamy ustnej

17

Odp: Zdrowe zęby

A co zrobić z zębami, które się ciągle kruszą?

18

Odp: Zdrowe zęby

myje żeby;) HEH i zuje po jedzeniu gumy:)

19

Odp: Zdrowe zęby

Zęby to nasza wizytówka, także trzeba o nie dbać. Dentyści mówią, żeby kontrolować stan uzębienia przynajmniej raz w roku, ja jestem podobnego zdania. Wiele osób obawia się promieni rentgenowskich, według mnie takie niewielkie dawki raczej nie powinny być szkodliwe, ale zdania są podzielone, źródła naukowe podają różne informacje.

20

Odp: Zdrowe zęby

Według mnie kontrolowanie zębów raz w roku, to i tak zbyt mało. Jeśli ma ktoś możliwość, to warto chodzić nieco częściej. Im prędzej zostanie wykryty jakiś problem, tym szybciej oraz sprawniej będzie można zareagować. Ja staram się nie zapominać o wizytach w olsztyńskim gabinecie M.Dent - [url]http://m.dent.olsztyn.pl/[/url] - i cieszę się całkiem zdrowym, białym uśmiechem. Na pewno warto korzystać z pomocy sprawdzonych stomatologów. smile

21

Odp: Zdrowe zęby

Zdrowe i zadbane zęby to ważna sprawa,to przecież one wysuwają się na pierwszy plan kiedy się do kogoś uśmiechamy.

22

Odp: Zdrowe zęby

Zgadzam się, regularne kontrole to podstawa. Dobrze jeśli trafimy do przyjemnego, doświadczonego specjalisty. Wtedy wizyty nie wydają się być takie straszne. Moja rodzina korzysta z kliniki stomatologicznej [url]https://www.declinic.pl/.[/url] Brat miał tam ostatnio wykonywany zabieg implantacji połączony z przeszczepem kości.

23

Odp: Zdrowe zęby

Dobrym nawykiem jest płukanie ust wodą lub płynem do płukania ust po posiłku jeśli nie ma możliwości umycia zębów... Zmienia się wtedy pH na przyjaźniejsze dla szkliwa zębów.

24

Odp: Zdrowe zęby

Na wizycie u dentysty warto zapytać o irygator do jamy ustnej. Bo doczyszcza on przestrzenie międzyzębowe i usuwa płytkę nazębną, więc zachowujemy dzięki temu czyste całe zęby, a nie tylko powierzchownie. Kupiłam, z polecenia stomatologa i znajomych irygator. Jest genialny i bardzo prosty w obsłudze.

25

Odp: Zdrowe zęby

Są ludzie, którzy mają genetycznie mocne zęby, nie psują im się mimo słabej higieny... Zazdroszczę im...