1

Temat: Celiakia

Moja córka ma chyba nietolerancje glutenu. Przynajmniej tak podejrzewam. Słyszałam jednak, że celiakia to choroba genetyczna. Jesli u siebie nie wykrylam nietolerancji na gluten to czy moja 5 letnia corka może ja mieć? I czy warto robic [url=http://sklep.rex.pl/celiakia/64-celiakia.html]badania na celiakie[/url] jeśli tylko podejrzewamy ze mozemy ja mieć? Są jakieś inne, mniej inwazyjne sposoby badan?

2

Odp: Celiakia

Ja nie mam tej nietolerancji ale i tak unikam glutenu, wybieram produkty oznaczone w ten sposób, np. chrupki czy jogurty. Warto też przy okazji zwrócić uwagę, żeby jeść jak najmniej przetworzone produkty i bez konserwantów.

3

Odp: Celiakia

Nietolerancja glutenu a celiakia to dwa różne tematy. To, że Ty nie masz problemów nie wyklucza absolutnie możliwości zachorowania przez Twoją córkę. Bezinwazyjnym sposobem na potwierdzenie lub wykluczenie predyspozycji do zachorowania są testy genetyczne, które można wykonać bezpośrednio w domu a więc można zaoszczędzić dziecku stresu związanego z wizytami u różnego rodzaju lekarzy. Więcej informacji możesz zasięgnąć na stronie [url]http://celiakia-badanie.pl/testy-genetyczne/.[/url] W momencie, gdy córce towarzyszą jeszcze jakieś objawy sugerujące celiakię to warto wykonać badania. Jeśli potwierdzisz, że córka nie choruje wówczas nietolerancja może zaniknąć po jakimś czasie, natomiast jeśli choroba potwierdzi się - wiąże się to z przejściem córki na ścisłą dietę wykluczającą wszystkie produkty zawierające gluten.

4

Odp: Celiakia

[quote=KajaMakefashion]Ja nie mam tej nietolerancji ale i tak unikam glutenu, wybieram produkty oznaczone w ten sposób, np. chrupki czy jogurty. Warto też przy okazji zwrócić uwagę, żeby jeść jak najmniej przetworzone produkty i bez konserwantów.[/quote]

A czemu unikasz glutenu ? Zaobserwowałaś jakies zmiany w odranizmie bo wyeliminowaniu go ze swojej diety ? Od kilku lat odzywiam sie zdrowo ale z glutenu nie zrezygnowalam. Zastanawiam się obecnie nad tym ale nie wiem czy to już kwestia zdrowego odzywiania czy poprostu mody?

5

Odp: Celiakia

Unikanie glutenu jest bez sensu i powinny to robić tylko osoby z celiakią albo właśnie nietolerancją glutenu, bo może im to szkodzić, każda inna osoba nie ma żadnego powodu do tego, by to robić. Więc zanim zrezygnuje się ze spożywania takich produktów, najpierw należy przeprowadzić odpowiednie badania, żeby mieć pewność, bo w innym przypadku można sobie tylko zaszkodzić. Samo podejrzenie to za mało.

6

Odp: Celiakia

To ciężka choroba, moja znajoma to ma. Sporo schudła po kilku miesiącach od diagnozy.

7

Odp: Celiakia

Oczywiście najlepiej skonsultować to wszystko z lekarzem, ale jedyne co mogę Pani polecić, to stronę [url]https://www.cosdlazdrowia.pl/,[/url] gdzie może Pani zakupić zdrową żywność w dobrych cenach. My z tego też korzystamy. Przy większych zakupach nie płacimy za przesyłkę.

8

Odp: Celiakia

Każde podejrzenie celiakii lub innego schorzenia układu pokarmowego warto zweryfikować poprzez stosowne badanie. Warto pamiętać, że objawy bywają podobne w kilku chorobach, np. zespół jelita drażliwego, choroba Crohna, zespół złego wchłaniania i właśnie celiakia i tylko dokładne badanie, np. [url]http://www.genom.com.pl/badanie-bazowe-jelit.html[/url] pozwoli na postawienie właściwej diagnozy, a to wstęp do podjęcia terapii.

9

Odp: Celiakia

Moja córeczka również ma nietolerancje glutenu, ale na szczęście ta choroba szybko została u niej stwierdzona i już od dłuższego czasu córka czuje się dobrze. Od poniedziałku poszła do szkoły i trochę się obawiam, że prędzej czy później skusi się na jakieś ciasteczka, które będą w sklepiku szkolnym, bo jest strasznym łasuchem. Pomyślałam, że mogłabym kupić w jakimś sklepie internetowym większą ilość słodyczy bezglutenowych, żeby córeczka mogła sobie codziennie zabierać do szkoły jakieś ciastka, batoniki itp, żeby nie kusiły ją te dostępne w sklepiku szkolnym. Zastanawiam się nad produktami dostępnymi w tym sklepie [url]https://zakreconysloik.com.pl/bezglutenowe-slodycze[/url] . Jak sądzicie, które z nich będą najlepsze do szkoły?

10

Odp: Celiakia

Ciężko dziecku jednak wytłumaczyć że nie może jeść tych przysmaków co rówieśnicy.. \mam nadzieję, że szybko zostanie wynaleziony sposób żeby naprawić tą wadę organizmu i żeby można było jeść co się chce.