26

Odp: Dom

Cześć wszystkim. Właśnie powoli przymierzam się do budowy własnego domu. Muszę przyznać, że chodziło mi to po głowie już od jakiegoś czasu, ale teraz na poważnie zacząłem ogarniać różnego rodzaju opcje. Już nawet mam wybraną działkę, gdzie potencjalnie dom mógłby stanąć.

I tu właśnie pojawia się mój problem – poszukuję jakiejś sprawdzonej firmy, która zajęłaby się kompleksowym sprawdzeniem działki przed rozpoczęciem budowy. Chodzi o jakąś firmę z Katowic lub miejscowości okolicznych, która świetnie, sprawnie i bardzo kompleksowo wykonuje wszystkie usługi, a do tego mają trochę doświadczenia w branży, więc raczej na sto procent wiedzą co robią smile

Przyznam, że chciałbym mieć ciut więcej różnych możliwości do wyboru, więc fajnie by było, gdybyście byli w stanie mi coś jeszcze polecić w tym zakresie smile Najlepiej właśnie z Katowic lub po prostu z województwa śląskiego.

Ostatnio edytowany przez epasela (2017-10-15 15:51:36)

27

Odp: Dom

Dużo. Wykończenie wnętrza które jest w stanie developerskim też wymaga sporego wkładu. Do tego zakup całego wyposażenia i uzbiera się dość duża kwota.

28

Odp: Dom

Ja już rok po budowie domu i powiem wam, że najlepiej zapytajcie pierw znajomych czy nie mają jakieś fachowca. Ja osobiście sprawdziłem ponad 20 firm na śląsku do budowy domu. Jedynie normalnie podeszła do mnie firma http://ecobud.pl , która na spokojnie wytłumaczyła mi jak budują domy szkieletowe, które w Norwegii istnieją ponad 100 lat i nic im nie ma. Są odporne na wstrząsy górnicze na Śląsku. Firma  zainstalowała mi pompę ciepła, którą mogę sterować online - są do wyboru różne rodzaje, w zależności od zapotrzebowania klienta. Ogrzewanie po roku czasu razem z ciepłą wodą użytkową domu 135m2 wyszło 1600 złotych. Ja jestem zwolennikiem wykonania domu raz a dobrze, reszta moich znajomych ma ogrzewania na gaz i płacą ponad 5000 złotych za ogrzewanie. Sprawdźcie dofinansowania w swoim mieście i nie oszczędzajcie na swoim domu.

29

Odp: Dom

Teraz pora poszukać optymalnego ubezpieczenia domu. Możesz skorzystać z porównywarki majątkowej, która pomaga znaleźć ubezpieczenie dopasowane do konkretnej nieruchomości.