1

Temat: konserwanty a rozdrażnienie dziecka?

Wiadomo, że dziś konserwanty są w większości produktów... Staram się kupować to, co zdrowe (o ile się da), naturalne i bez konserwantów, ale to trudne. Znalazłam artykuł, który mówi o tym, że dzieci są rozdrażnione i marudzą właśnie przez nie  . Macie podejrzenia, że u Waszych pociech wywołują taki skutek? Ja łącząc fakty śmiem twierdzić, że coś w tym jest...

2

Odp: konserwanty a rozdrażnienie dziecka?

Też o tym słyszałam. Może gdyby więcej osób o tym wiedziało, nie było by tyle "ADHD'owców" wśród dzieci

3

Odp: konserwanty a rozdrażnienie dziecka?

I nie tylko konserwanty, ale także cukier. Znajomy ma dziecko, które choruje na autyzm i czasami chłopaczek robi się nadpobudliwy. Lekarz kazał ograniczyć cukier, który podobno może wzmagać nerwowość u dzieci.

4

Odp: konserwanty a rozdrażnienie dziecka?

Dzieci autystyczne bywają agresywne lub autoagresywne – np. potrafią bić głową w ścianę, ale wynika to zazwyczaj z lęku. Są lękliwe i lubią się chować w jakieś ciemne kąty, wyraźnie szkodzi im nadmiar bodźców. Warto to wcześnie zdiagnozować i rozpocząć terapię..

5

Odp: konserwanty a rozdrażnienie dziecka?

Polecam książkę zamień chemie na jedzenie.
Oczywiście lepiej unikać konserwantów i innej chemii, ale tez do konca się nie da. Jeszcze jak nie miałam dzieci nie byl to dla mnie problem, teraz mimo że bardziej mi zależy na zdrowym jedzeniu, nie mam na to czasu. Robiąc zakupy z dzieckiem nie mam jak czytać etykiet tak samo przygotowując posiłek) - trzeba to robic.sprawnie.
Ja sobie tak myślę, że należy uważać ale nie popadać w paranoje. Zawsze będzie coś, ciągle robią nowe badania które dowodzą czegoś innego. Kiedys ludzie tez spali pod rakotwórczym eternitem , jadali często bele co.

6

Odp: konserwanty a rozdrażnienie dziecka?

Dzieciom jeszcze warto podawać wszelkie suplementy Wiele w dodatku jest teraz w postaci żelków i lizaków.

7

Odp: konserwanty a rozdrażnienie dziecka?

Konserwantów lepiej unikać. Potem trudno walczyć z ubocznymi skutkami.

8

Odp: konserwanty a rozdrażnienie dziecka?

Cukier też wpływa np. na brak koncentracji dziecka

9

Odp: konserwanty a rozdrażnienie dziecka?

A najbardziej wpływa rozpieszczanie, kiedy dziecko nie ma motywacji żeby się skupić, bo i tak jest akceptowane...

10

Odp: konserwanty a rozdrażnienie dziecka?

Moim zdaniem rozdrażnienie jest pochodną głównie charakteru dziecka, a nie tego co je...

11

Odp: konserwanty a rozdrażnienie dziecka?

I wychowania bezstresowego:(