1

Temat: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Coraz więcej kobiet chce rodzić w komfortowych warunkach domowych. Co o tym sądzicie?

2

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Jeśli byłby na miejscu lekarz to czemu nie? Bez medycznej opieki bała bym się

3

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Uważam, że decyzja o porodzie w domu jest bardzo egoistyczna. Matka chce czuć się komfortowo i ograniczyć stres, ale w przypadku niebezpieczeństwa, jakichkolwiek komplikacji, jest utrudniony dostęp do aparatury medycznej, która często ratuje życie. Nie narażałabym swego dziecka na takie niebezpieczeństwo. Moja ciąża przebiegała prawidłowo, wszystko było super, a później córka rodziła się przez ponad 20 godzin. Nie darowałabym sobie, gdybym została w domu i nie można by było jej pomóc na czas.
Poza tym po porodzie domowym i tak zabierają do szpitala, aby sprawdzić czy wszystko jest dobrze i podliczyć parametry.

4

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

[quote=kasia001]Jeśli byłby na miejscu lekarz to czemu nie? Bez medycznej opieki bała bym się[/quote]

Lekarz tez niewiele pomoże jeśli dojdzie do poważnych komplikacji, zawsze istnieje takie ryzyko.

5

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Dla mnie byłoby to do przyjęcia tylko gdyby poród zaczął się nagle i nie można by było dojechać do szpitala na czas

6

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

dla mnie tak samo.Ale raczej wolałabym jeszcze nie tyle w szpitalu co w prywatnej klinice nawet jakbym miała słono za to zapłacić:)- w sensie słono złotówek wyłożyć.

7

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

[quote=leser]dla mnie tak samo.Ale raczej wolałabym jeszcze nie tyle w szpitalu co w prywatnej klinice nawet jakbym miała słono za to zapłacić:)- w sensie słono złotówek wyłożyć.[/quote]

Wiadomo, ze komfort jest ważny nie tylko z fizycznego, ale głównie z psychicznego punktu widzenia.

8

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Oj, w domu to bym nie chciała, niebezpiecznie jest, choć komfortowo, bez krępacji.

9

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

dla mnie w tym przypadku komfortowo oznaczało bezpiecznie.
w domu powinno być komfortowo do życia, na co dzień, a poród to dość niecodzienna sytuacja. smile

10

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

chyba że poród będzie  w wannie, potem się wszystko ładnie spłucze i będzie jak wcześniej:)

11

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

w szpitalu też są wanny..
poza tym po porodzie nigdy nie będzie jak wcześniej smile

12

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Bez lekarza tobym się bała że cos pójdzie nie tak... Zawsze opieka medyczna jest wskazana przy takich "operacjach"...

13

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Ja bym nie polecała, mało która kobieta rodzi lekko i fachowa pomoc zawsze jest potrzebna

14

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Przy drugim i kolejnym dziecku już nie tak, kobieta wie czego ma sie spodziewać i jeśli ułożenie dziecka jest dobre to nic im nie grozi

15

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Ja bym się bała w domu rodzić, chociaż i w szpitalach różne przypadki się zdarzają..

16

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Ja bym się nie zdecydowała, w szpitalu zawsze jest lekarz na miejscu w razie czego. Jakby się coś podziało to później trzeba by było żyć ze świadomością, że "przecież mogłam rodzić w szpitalu".

17

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Ostatnio myślę że w szpitalach to chyba brak specjalistów, bo we Włoclawku nie można było przez tyle godzin zaradzić problemom bliźniaczej ciąży... Juz wszyscy wyjechali za granicę czy jak...?

18

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Ja mimo traumy po pierwszym porodzie, nie zdecydowałabym się na rodzenie w domu drugiego dziecka. Mimo podręcznikowej ciąży zawsze może się wydarzyć coś nie przewidzianego i wtedy decydują sekundy. Co z tego, że byłby lekarz i położna jak mogłoby zabraknąć sprzętu, a zdrowie i życie dziecka jest najważniejsze.

Ostatnio edytowany przez krystynka1814 (2015-05-30 19:05:40)

19

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Wiadomo - jest to ryzyko, jeśli wystąpią powikłania. Ja bym się nie odważyła, bo nigdy nie wiadomo, jak poród będzie przebiegał. Ja wybrałam prywatną klinikę i znieczulenie do porodu. I też miałam komfortowo, choć wiadomo, że nie to co w domu. Pozdrawiam.

20

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Bardzo dobrym ginekologiem od prowadzenia ciąży jest kobieta.  Jeśli byłabym pod opieką takiego lekarza, który przede wszystkim zajmuje się ciążami, także zagrożonymi i wie co ma jakie następstwa i dałby mi zielone światło to może bym się zdecydowała. Ale tylko po konsultacjach z fachowcem. Sama na własną rękę bym nic nie robiła.

Ostatnio edytowany przez beata33 (2015-11-05 21:15:10)

21

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

A w jakim mieście przyjmuje? Myślę, że to bardzo ważna informacja.

22

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Oejku, ja bym w życiu nie chciała by mój poród odbywał się w domu nawet z ginekologiem sad

23

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Jednak szpital jest do tego lepszym miejscem...

24

Odp: Czy poród w domu jest bezpieczny?

Nigdy nie wiadomo co się wydarzy, sytuacja jest przy porodzie dynamiczna, a jak nie ma przy porodzie chociaż pielęgniarki to kto udzieli pomocy mamie czy dziecku? Spanikowany tata...?