1

Temat: Plac zabaw przy przedszkolu

Przymierzamy się od uruchomienia przedszkola rodzinnego. Takiego na kilkanaście dzieci maksymalnie. Brakuje nam jeszcze infrastruktury zewnętrzne, chodzi o plac na którym dzieci mogłyby bezpiecznie spędzać czas. Ktoś już to przerabiał? Co się sprawdza i czy są jakieś normy jakie takie place zabaw muszą spełnić?

2

Odp: Plac zabaw przy przedszkolu

Jeżeli chodzi o koszta, to trudno rzucać konkretne sumy. Wiele zależy od ilości oraz rodzaju wybranych elementów. Te standardowe to huśtawka, zjeżdżalnia, piaskownica. Popularne są również domki czy pajęczyna z lin.

3

Odp: Plac zabaw przy przedszkolu

Na pewno potrzebne są jakieś atesty i nie jestem pewna, czy wszystkie urządzenia nadają sie do przedszkola. W ogrodzie jednego z przedszkoli w mojej okolicy jest trampolina/batuta. Nie wiem czy to dobry pomysł, widziałam raz sytuację, kiedy siatka takiej trampoliny sie rozerwała, bo wpadło na nią dziecko (to nie było w przedszkolu, ale na prywatnym terenie). Ale czy mają one atesty? Nie wiem, trzeba chyba skontaktować się z ich producentem, aby to sprawdzić.

4

Odp: Plac zabaw przy przedszkolu

myślę, że przy tego typy inwestycji najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie firmy która profesjonalnie zajmuje się budową takich placów i ma odpowiednie atesty - jedna z lepszych firm która robi takie place zabaw.

5

Odp: Plac zabaw przy przedszkolu

Ważne żeby ustawienie przyrządów było stabilne, i żeby one miały atesty, bo jego odbiór przez nadzór budowlany i tak musi być niezależnie od atestów wykonawcy...

6

Odp: Plac zabaw przy przedszkolu

Ogólnie takie duże zabawki są wyzwaniem dla pracowników takich placówek - w przedszkolu znajomej nauczycielki dziecko włożyło głowę w środek plastikowego dość dużego straganu i trzeba było ją smarować olejem, żeby jakoś wyjąć bez uszczerbku na zdrowiu i niszczenia zabawki...

7

Odp: Plac zabaw przy przedszkolu

Trzeba wybierać bezpieczne zabawki, przewidując takie sytuacje...