1

Temat: Miesiączka - jak szybciej ją wywołać?

Hej. Czy jesteście w stanie mi doradzić w jaki sposób można przyspieszyć miesiączkę? Z góry dzięki za wszelkie sugestie smile

Ostatnio edytowany przez mick0 (2015-11-27 14:10:07)

2

Odp: Miesiączka - jak szybciej ją wywołać?

Ginekolodzy odradzają te domowe sposoby typu trzymanie nóg w gorącej wodzie, można natomiast opóźnić okres biorąc tabletki antykoncepcyjne, to chyba najrozsądniejsza metoda...

3

Odp: Miesiączka - jak szybciej ją wywołać?

To prawda, tylko tabletki wchodzą w grę.

4

Odp: Miesiączka - jak szybciej ją wywołać?

a gorący prysznic i  gorącą wodą po brzuchu ?

5

Odp: Miesiączka - jak szybciej ją wywołać?

Myślę ,że jak ktoś ma wrzody to Aspiryna mu zaszkodzi .O tych kwiatach malwy nie słyszałam ,ale myślę ,że pierw trzeba iść do ginekologa czy nie jest się w ciąży i czy jest prawidłowy poziom hormonów

6

Odp: Miesiączka - jak szybciej ją wywołać?

[quote=mati69]a gorący prysznic i  gorącą wodą po brzuchu ?[/quote]

może to przyśpieszy, ale tylko o pół dnia, bo przecież  naturalnie to się dzieje nie pod wpływem temperatury tylko wtedy, kiedy  cykl miesięczny się kończy...

7

Odp: Miesiączka - jak szybciej ją wywołać?

Nie jestem przekonana do domowych sposobów w tej kwestii. Wszystko co możesz zrobić to się pogodzić z tym, że przyjdzie w odpowiednim czasie. Myślę, że nie warto ingerować w organizm i zaburzać całego cyklu dla własnego widzi mi się. Jest to dość delikatny aspekt naszego kobiecego życia i myślę, że jakiekolwiek zmiany opóźnienia lub przyspieszenia nie wpływają pozytywnie. Nawet w najtrudniejszych warunkach można sobie poradzić z miesiączką i czuć się komfortowo. Nawet podróż, nocleg w namiocie czy wyjątkowa impreza nie musi zostać zepsuta przez okres.

8

Odp: Miesiączka - jak szybciej ją wywołać?

Nie ryzykowała bym z domowymi sposobami, jednak organizm ma swój cykl.
Można natomiast stosować tabletki antykoncepcyjne które po prostu go wyregulują.
Wtedy można np brać je nieprzerwanie i wtedy można po prostu nie dostac okresu.
Dość popularny jest np vibin w systemie 21+7

9

Odp: Miesiączka - jak szybciej ją wywołać?

Możesz też spróbować metody hormonalnej na wywołanie spóźniającego się okresu

10

Odp: Miesiączka - jak szybciej ją wywołać?

Nie wiem czy się da, myślę, że musisz udać się z tym do lekarza. Ja miałam odwrotnie miałam nieregularne cykle miesiączkowe. Ginekolog zalecił mi aby zakupiła sobie suplement diety, który wspiera  utrzymanie fizjologicznej równowagi hormonalnej u kobiet.

11

Odp: Miesiączka - jak szybciej ją wywołać?

Nie rozumiem, po co wpływać na naturę? Jeśli jest nieregularna to trzeba leczyć przyczynę, a nie sztucznie ją regulować...

12

Odp: Miesiączka - jak szybciej ją wywołać?

Na wywołanie okresu ginekolożka przepisała mi luteinę. Zadziałało. Potrzebowałam wywołać, bo nie odstałam okresu przez trzy miesiące.

Nie kombinowałabym z próbami przeregulowania okresu, choć wiem, że czasami komuś może na tym bardzo zależeć z mniej lub bardziej ważnych powodów. O ile powody takie jak ten, że ktoś ma szansę poprzebywać kilka dni z ukochaną osobą, która jest na emigracji i chcieliby troszkę bliżej ze sobą być, a okres przeszkadza, nie są warte ingerencji w naturę, to niestety są też przypadki, gdy ktoś czeka bardzo długo w kolejce na operację, a okres taką osobę może przesunąć na nie wiadomo jak odległy termin. Zapisując się na operację nie zawsze da się przewidzieć w jakich dniach wypadnie miesiączka hmm

13

Odp: Miesiączka - jak szybciej ją wywołać?

Ale to są przypadki jednostkowe, ale sama znam zapobiegliwą mamę, co to wysyłając córkę na kolonie chyba uważała, że nie poradzi sobie bez nich z higieną i nalegała u ginekologa, żeby przepisał 16-latce tabletki! Nie wiem, co trzeba mieć w głowie żeby dziecko truć hormonami!

14

Odp: Miesiączka - jak szybciej ją wywołać?

Intensywne cwiczenia też przyspieszają okres.