1

Temat: Refluks u maluszka

Jak pomóc maluszkowi chorującemu na refluks? Dziecko koleżanki praktycznie codziennie wymiotuje, w dodatku ma alergie pokarmowe, co również jest bardzo uciążliwe. Gdzie się udać po radę? Była już u kilku pediatrów, a nawet gastrologa, ale niewiele pomogło. Dziecko jest bardzo niespokojne, ma problemy ze snem, często wymiotuje w łóżeczku, co jest dodatkowym stresem dla matki, która musi nieustannie czuwać. Co zrobić?

2

Odp: Refluks u maluszka

Najlepiej zrobić dziecku szczegółowe badania przewodu pokarmowego... Może nie toleruje jakiejś laktozy albo innego składnika jedzenia?

3

Odp: Refluks u maluszka

No niestety ulewanie to przypadłość chyba każdego niemowlaka i trzeba sobie jakoś z tym radzić. Ważne jest jednak, żeby odrówżnić zwykłe ulewanie od refluksu. Jeśli bardzo źle to wygląda, chyba trzeba zasięgnąć po prostu porady pediatry. No ale to już mama sama widzi i wie, czy to konieczne. Niestety, w przypadku alergii i nietolerancji pokarmowych problem może być bardzo uciążliwy i dla dziecka, i dla mamy.

4

Odp: Refluks u maluszka

Ale wymiotuje czy ulewa, bo jest różnica.
Ja np. myślałam też, ze moje dziecko wymiotuje, ale jak troszkę o tym poczytałam, to okazało się, że to tzw"chlustające ulewanie" i mimo, że uciążliwe to nie jest aż tak groźne.

Trzymam kciuki, żeby było dobrze i się poprawiło!

5

Odp: Refluks u maluszka

Może jakieś odstępy między karmieniem pomogą? Jeśli nagromadzi się za dużo jedzenia w żołądku to ulewanie może być stałym problemem...

6

Odp: Refluks u maluszka

Warto sprawdzić, czy wszystko w porządku z jego budową układu pokarmowego, może trzeba tam szukać przyczyny...

7

Odp: Refluks u maluszka

A może dieta jest nieodpowiednia?

8

Odp: Refluks u maluszka

Raczej nie odbija mu się po jedzeniu i wejście do żołądka jest otwarte