26

Odp: Starzejący się pies

Wszystko zależy od tego, jaką ma opiekę pies czy kot. Moje zwierzęta odkąd są z nami, gdzieś raz na kwartał były u weterynarza nawet, jeśli nic specjalnego się nie działo. Takie miejsca jak [url]http://wetgliwice.pl/[/url] gdzie można potkać specjalistów od zwierzaczków to kopalnia wiedzy o właściwym karmieniu i pielęgnacji.

27

Odp: Starzejący się pies

Hmm, zalezy jaka rasa i jaki wiek. Myślę, że dobrze jest regularnie chodzić do weterynarza (my z naszym Atosem chodzimy w Wawie do Vet4Pet) i konsultować się. Plus jakieś badania- lekarz pewnie ci powie na miejscu co i jak. Czasem mozna objawy starosci pomylic z choroba, dlatego co jakis czas do weta zagladaj smile

28

Odp: Starzejący się pies

Czy są jakieś przepisy regulujące u nas pochówek zwierząt domowych? Gdzie ich szukać i czy są różne w różnych gminach czy wspólne dla całego kraju? Co się dzieje z pieskiem po jego śmierci? Czy jest... utylizowany? Paskudne słowo. Co robi weterynarz z uśpionymi zwierzętami? Czy można zwierzaka zakopać w ziemi?

29

Odp: Starzejący się pies

Są specjalne "spalarnie" i jest to raczej uregulowane. Myślę, że można straży miejskiej się podpytać albo weterynarza.

30

Odp: Starzejący się pies

To zalezy od rasy i wielkosci psa, np. jamniki na starosc maja niemal zawsze okropne problemy z kregoslupem i niedowlad tylnych łapek.

31

Odp: Starzejący się pies

Jak pies wie, że "kończy" mu się czas, próbuje odejść w osobne miejsce, żeby bliscy tego nie widzieli. Mój przeżył właśnie 14 lat.

32

Odp: Starzejący się pies

Mój miał problemy ze stawami, prawie nie chodził już na koniec...

33

Odp: Starzejący się pies

Starsze psy często mają problemy ze wzrokiem, warto dbać o ich dietę żeby dłużej dobrze widziały...

34

Odp: Starzejący się pies

> Caroline napisał/a:

> Mój miał problemy ze stawami, prawie nie chodził już na koniec...

Ciężko jest na to patrzeć. Mojemu musieliśmy zakładać pampersa.

35

Odp: Starzejący się pies

W takim okropnym stadium to już chyba jest humanitarnie uśpić zwierzę...