1

Temat: Domowe sposoby na udrażnianie rur

W internecie znajdziecie Państwo wiele pomysłów na odtykanie rur. Ja  udrażnianiem rur zajmuję się zarobkowo, mam sprzęt, więc jestem dobry raczej źródłem informacji, choć nie mi to oceniać.
    Chciałem odnieść się właśnie do tych pomysłów internetowych, bo te niektóre pomysły szkodzą waszej instalacji kanalizacyjnej, gdyż zamulają rury (choć z mojej perspektywy, to potencjalnie dobrze).
    Kiedyś było modne wsypywanie "Kreta" w granulkach, co u niektórych powodowało skamienienie tego środka w syfonie, lub w rurze. Teraz świadomość przeciętnego użytkownika zlewu jest większa, bo wielu przejechało się już na tym "Krecie". Zatem zaleca się stosowanie żeli, lub płynów nawet tej firmy "Kret", aby nie sypać żadnych proszków i granulatów do rur.
    Obecnie modne jest sypanie sody z octem, lub z gorącą wodą. Czasem może to pomóc, jak wspomniany "Kret" w granulkach, ale w dłuższej perspektywie czasu w ten sposób zamulicie sobie rury odpływowe sodą, która osadza się na ściankach rur gorzej niż proszek do prania.
    Przecież soda z octem nie rozpuści tłuszczu, mydła, włosów, naskórka, tylko zabuzuje w syfonie, albo gdzieś w rurze. Jeśli będzie mały zator, to pomoże. Co nie zmienia faktu, że osadzi w instalacji.
    Jeśli miałbym radzić, to polecam ręczną sprężyną, taką na korbkę kupioną w sklepie hydraulicznym, nie w markecie, bo tam mają słabe sprężyny. Kolejną dobrą metodą będzie wlanie płynu, albo żelu do odpływu. O Aspirynie, którą polecają na zatkane rury, nie będę się rozpisywał, bo szkoda mi czasu na pisanie o głupotach. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez kinsocha (2019-09-28 15:50:43)

2

Odp: Domowe sposoby na udrażnianie rur

Mój najlepszy sposób to po prostu nie zapychać rur. .. Naprawdę można pozbyć się resztek z talerzy czy fusów z kawy przed wypłukaniem ich w zlewie... Tylko ludzie, którzy nie mają rozwiniętego myślenia przyczynowo-skutkowego, mają takie problemy...

3

Odp: Domowe sposoby na udrażnianie rur

A jak już się zapcha to ja próbuję odetkać mechanicznie, cienkim ale dość stabilnym drucikiem rozdrobnić powstały zator i czasem się udaje, spływa najpierw wolno a potem woda drąży otwór i jest po problemie.

4

Odp: Domowe sposoby na udrażnianie rur

Można próbować zalać roztworem sody i octu, który rozpuści zator.

5

Odp: Domowe sposoby na udrażnianie rur

Ja jednak wolę zapobiegać niż leczyć. Jeśli chodzi o rury, którymi odpływa woda ze zlewu w kuchni, to dobrym pomysłem jest najzwyklejsze stalowe sitko położone na otworze odpływowym. Warto też pamiętać żeby nie wylewać oleju itp. do zlewu.

6

Odp: Domowe sposoby na udrażnianie rur

Dokładnie, nie zapychać to nie będzie problemu...