1

Temat: Wybielanie skóry

Witam! Pragnę się całkowicie i TRWALE wybielić, jednak prosiłabym o pomoc w tym. Jakich środków używać, żeby zniszczyć melanocyty? Jestem gotowa nawet używać mniej bezpiecznych środków chemicznych, ale proszę o pomoc.

2

Odp: Wybielanie skóry

Co to znaczy wybielić? Chcesz być blada jak Michael Jackson...?  Normalna skóra ma przecież naturalny pigment. Usuwanie przebarwień jest możliwe za pomocą kremów czy zabiegów, ale mogą zawsze pojawić się nowe, nie ma tu nic na trwałe, bo procesy odnowy skóry i starzenia się robią swoje.

3

Odp: Wybielanie skóry

Moim zdaniem zaryzykujesz wtedy własnym zdrowiem, bo przecież skóra bez barwnika nie ma ŻADNEJ ochrony przed promieniowaniem UV, co może spowodować nowotwory skóry... Czy masz zamiar zupełnie ukrywać się przed słońcem i prowadzić wyłącznie życie nocne, żeby tego uniknąć...?
Przecież możesz mieć jaśniejszą cerę używając najjaśniejszych podkładów. Radykalne działanie jakąś chemią może Ci zaszkodzić. Ja odradzam.

4

Odp: Wybielanie skóry

W sieci ostrzegają przed kosmetykami wybielającymi z Azji, które mogą zawierać sole rtęci! To są niebezpieczne substancje toksyczne, które przecież zostają w ciele! A tam kontrola jakości bywa że kuleje, zwłaszcza w przypadku lokalnych niewielkich firm... Nie warto tracić zdrowia dla takich eksperymentów...

5

Odp: Wybielanie skóry

Używając "mniej bezpiecznych środków chemicznych" możesz liczyć się z podrażnieniem, poparzeniem skóry, a w konsekwencji z bliznami, które owszem, pewnie będą jaśniejsze niż reszta skóry, ale na pewno chcesz tak wyglądać? I one na pewno też będą trwałe...
Ostrzegam, bo wydaje mi się, że jesteś młodziutką osobą i jak sądzę, nie masz doświadczenia życiowego - a tu może stać się tak, że kiedyś będziesz płakać na swoją nierozwagę, bo szpecących efektów działania wybielającego o których wyżej piszę, nie da się już cofnąć. A ból fizyczny i psychiczny po takim uszkodzeniu skóry i kompleksy, które będą wynikać z nieakceptowanego przez samą siebie oszpecenia, będą dodatkową złą konsekwencją... Zastanów się proszę, czy na pewno musisz tak ryzykować - bo zdrowie jest moim zdaniem cenniejsze...

6

Odp: Wybielanie skóry

Co to w ogóle za dziwna moda z tym wybielaniem? Ani to ładne ani naturalne przecież. Jak by moja córka wpadła na taki pomysł, to od razu bym jej go z głowy wybiła - niech się cieszy że wygląda jak zdrowy człowiek. Blady - to jest chory albo nieżywy moim zdaniem.

7

Odp: Wybielanie skóry

Każdemu podoba się co innego. Produkty chemiczne to pewnie nie najbezpieczniejsza opcja, ale zawsze można wykorzystać wybielające właściwości ogórka czy soku z cytryny. Są też kremy wybielające, a smarowanie się kremami z filtrem ogranicza opalanie.

8

Odp: Wybielanie skóry

Hmmm, nie wiem czy chcesz wybielic cala skore? Czy po prostu rozjasnic twarz? Bo ja chodzilam na takie specjalne peelingi medyczne, ale to chcialam usunac przebarwienia po tradziku... Nie wiem czy o taki efekt ci chodzi. Ja jestem zadowolona, bo plamki sa w wiekszosci rozjasnione i skora wyglada bardzo estetycznie, nawet nie musze uzywac korektora, zeby cokolwiek zakryc.

9

Odp: Wybielanie skóry

Nie wiedziałam, że takie rzeczy sa popularne yikes Ja jestem super blada, może ktoś to ode mnie zabrać tongue

10

Odp: Wybielanie skóry

Teraz na topie jest opalenizna, nie tak jak kiedyś, że szlachta miała białą skórę i to był kanon piękna, bo oznaczał, że nie pracowała na słońcu

11

Odp: Wybielanie skóry

Skóra z przebarwieniami wynaga zabiegów laserowych, nic innego nue pomoże