1

Temat: Wszy u szkolniaka

W naszej szkole już drugi raz w tym roku przed świętami zawisła kartka o tym, że były przypadki wszy u dzieci sad Postanowiłam się zaopatrzyć w środek przeciwko wszom, gdyby miały moją Zośkę dopaść. Kupiłam polecany w aptece Pipi Nitolic, można o nim poczytać na stronie producenta - za jednym razem zabije wszy i gnidy więc wystarczy jednorazowa aplikacja.
Mam wrażenie, ze jak ja byłam mała, co było bardzo dawno temu ;-) to kiedyś moja mama też stosowała u mnie Pipi.
A Wy macie coś sprawdzonego? Gdzieś w necie czytałam o jakiś elektrycznych grzebyczkach, ale to wydaje mi się trochę dziwne.

2

Odp: Wszy u szkolniaka

Takie kupowanie leków na zapas to jak wywoływanie wilka z lasu;) A co jak nie będzie miała wszy i lek się przeterminuje?...

3

Odp: Wszy u szkolniaka

Niestety, u nas ten wilk z lasu jest wywoływany przez inne dzieci raz na jakiś czas sad

4

Odp: Wszy u szkolniaka

Okropność, jak chodziłam do szkoły to raz mieliśmy akcję odwszawiania, bo pół klasy miało a moja mama poszła do dyrki i powiedziała że mnie nie puści do szkoly dopóki czegoś z tym nie zrobią I nie chodziłam tam 2 tygodnie:)

5

Odp: Wszy u szkolniaka

Może i to jest wywoływanie wilka z lasu, ale czasem lepiej się zabezpieczyć i być spokojnym, niż nie robić niec i zobaczyć jak dziecku cos już po głowie skacze;)

6

Odp: Wszy u szkolniaka

Pipi Nitolić jest bardzo dobry i faktycznie wystarczy jedna aplikacja i po problemie.

7

Odp: Wszy u szkolniaka

No przecież żyjemy w XXI wieku nawet w małych miejscowościach nie brakuje aptek. Ja też nie kupuję leków na zapas. A tak swoją drogą to niesamowite, że wszy nadal się zdarzają.

8

Odp: Wszy u szkolniaka

czytam wasze wypowiedzi i podpowiem, że jednym z najlepszych i chwalonych sobie preparatów jest Hedrin ..też mało znany a naprawdę wiele osób sobie go chwali, za szybkość i skuteczność działania.

9

Odp: Wszy u szkolniaka

Czasem po prostu brak higieny jest powodem, niestety ale dzieci są niedopilnowane pod tym względem...

10

Odp: Wszy u szkolniaka

I trudno tępić wszy, jeśli ciągle będzie przynosił je ze szkoły. Tu musiałaby być akcja na całą klasę czy szkołę nawet, żeby to wytępić u wszystkich naraz.

11

Odp: Wszy u szkolniaka

Najgorzej w długich włosach je wytępić, najłatwiej byłoby wtedy obciąć włosy, chociaż pewnie czasem szkoda....