1

Temat: Olejowanie włosów

Dziewczyny, czy robicie czasami zabieg olejowania włosów?
W jaki sposób go przeprowadzacie, jak często, przy użyciu jakich olejków i jak oceniacie efekt?

2

Odp: Olejowanie włosów

Ja używam olejku z winogron, nakładam jak odżywkę, na to czepek foliowy i ręcznik, po 2-3 godz. zmywam szamponem. Włosy są bardzo miękki, nie mają tak zniszczonych końcówek już, więc warto raz na tydzień zrobić taki zabieg.

3

Odp: Olejowanie włosów

Jak macie bardzo suche włosy to dobrym rozwiązaniem jest też ten wosk - Wiadomo, że tutaj chodzi bardziej o stylizacje, ale mozna je wzmacniac i nawilzac swoja droga, a przed wyjsciem stosowac ten wosk, zeby wlosy po prostu lepiej wygladaly.

4

Odp: Olejowanie włosów

Stosuje olejowanie 2-3 razy w tygodniu zależy od kondycji włosów. Najczęściej robię je olejem lnianym albo oliwą z oliwek. Włosy są bardziej nawilżone, sprężyste, lśniące i co najważniejsze zdrowsze.

5

Odp: Olejowanie włosów

Wróciłam do olejowania jakiś czas temu.
Ja nakładam olej na całe włosy i wmasowuję w skórę.
Zaplatam lub związuję włosy na noc..
Rano zwyczajnie myję włosy..

Co do olejku.. niestety trzeba na swoich wlosach przetestować różne...

6

Odp: Olejowanie włosów

Ja olejuję tym preparatem Jestem z niego zadowolona, bo działa na wypadające włosy, odbudowuje jego strukturę.

7

Odp: Olejowanie włosów

Olejowanie jest ok. Ale polecam poczytać sobie czy macie wlosy niskoporowate czy może wysokoporowate. Bo to jaki olej zastosujecie zależy w głównej mierze od tego. Do włosów niskoporowatych polecany jest na przykład olej kokosowy, do wysokporowatych arganowy. Do włosów ciemnych olej rycynowy ( nie jest polecany dla blondynek ponieważ może naturalnie przyciemniać włosy)

Jesli ktoś ma mocne grube włosy to może je olejować dwa razy w tygodniu .Włosy cienkie to olejowanie maksymalnie raz w tygodniu. Albo raz na dwa tygodnie.

8

Odp: Olejowanie włosów

Uwielbiam olejki i dość często nakładam je na włosy, bo im to służy. Nakładanie jest proste, tylko nie można przesadzić z ilością-włosy mają wyglądać na wilgotne, a nie mokre. Sam olejek, to już indywidualna kwestia, który wybierzesz smile ja np. lubię migdałowy, bo nie jest taki tłusty, ładnie się wchłania.

9

Odp: Olejowanie włosów

Mi najbardziej pomaga oliwa z oliwek i olej kokosowy smile ale stosuję rzadko, raz w miesiącu

10

Odp: Olejowanie włosów

hej

11

Odp: Olejowanie włosów

Wiecie co? Na moim olejku było napisane, żeby wsmarować go w skórę głowy, ale zwyczajnie nie dało się tego zrobić, bo przeszkadzały mi włosy. Musiałabym chyba całą buteleczkę wylać, żeby udało się dostać do całej skóry. Za każdym razem jak próbowałam wmasować, to cały olejek zostawał na włosach u ich nasady. Zdenerwowałam się i nie myślałam więcej o olejowaniu, ale tyle pozytywnych opinii ma ten zabieg, że chyba jednak chciałabym spróbować ponownie.

Widzę, że piszecie o rozprowadzaniu oleju na całej długości włosów. Może i ja tak powinnam zrobić, skoro do skóry głowy nie potrafię się dostać sad

12

Odp: Olejowanie włosów

Może lepiej użyć buteleczki z takim lejkiem w nakrętce, jak mają niektóre farby do włosów? Jest cienki i łatwo nim rozdzielać włosy. Palce nie zmieszczą się między włosami żeby dotrzeć do skóry...

13

Odp: Olejowanie włosów

To jest myśl! Mam wcierkę Vianek do skóry głowy z takim lejkiem właśnie. Nie wyrzucę buteleczki, będę miała do olejku. Dzięki za świetny pomysł smile

No to już problem rozwiązany smile

14

Odp: Olejowanie włosów

Jak dla mnie olejowanie to najlepszy sposob na odzywienie wlosow i ich nablyszczenie wink staram sie nakladac olej kilka razy w tygodniu na delikatnie wilgotne wlosy,np. na noc, a potem go zmywam smile przetestowalam sporo olejkow i poki co najlepszy jest olej. sprawdza sie nawet do mega suchych wlosow, a co lepsze- mozesz go stosowac tez do twarzy czy ciala smile

15

Odp: Olejowanie włosów

Najlepszy to jest naturalny olej arganowy

16

Odp: Olejowanie włosów

Ja olejuję olejem arganowym i nakładam go na całą długość włosów smile

17

Odp: Olejowanie włosów

Nakladam olej na cala dlugosc wlosow, potem zwijam w kok, nakladam siatke albo folie i na to turban z ręcznika.

18

Odp: Olejowanie włosów

Ja mam zawsze problem ze zmyciem oleju, koszmarnie oblepia włosy...

19

Odp: Olejowanie włosów

Jak już szukacie jakiś dobrych i konkretnych olejków eterycznych to polecam  śwetne produkty i do tego bardzo dobrej jakości

20

Odp: Olejowanie włosów

robie co jakiś czas, zwykle trzymam na włosach około 3h grzejąc je

21

Odp: Olejowanie włosów

Ja próbowałam, ale potem zmyć ten olej to jest wyzwanie!