1

Temat: Łupież pstry - jak zaradzić?

Kochane, zwracam sie do was z pytaniem o to czy któraś z was ma (lub miała) łupież pstry i radzi/ poradzila sobie z tym paskudztwem? Jakie środki stosowałyście? Czy może byc on efektem brania tabletek antykoncepcyjnych?

Z góry dzieki za pomoc smile

2

Odp: Łupież pstry - jak zaradzić?

Na pewno jest to wynik rozwoje drożdżaków, a więc raczej za słodka dieta, za dużo stresu... A jakie szampony stosujesz? Z SLS i SLES lepiej nie...

3

Odp: Łupież pstry - jak zaradzić?

Moim zdaniem tez powinnaś sprobować jakiegoś szamponu który jest sprawdzony na lupiez pstry. Nie tyle bez slsow co wlasnie ze skladnikami typowo pod taka dolegliwosc. Co do tabletek to mogą one być przyczyną z tego co kojarze.

4

Odp: Łupież pstry - jak zaradzić?

No wlasnie w szamponach unikałam slsów, ale ogolem też chyba źle zrobilam że stosowalam takie po prostu zwykle szampony. Ostatnio mi znajoma podrzucila info ze sa tez jakies takie szampony z np. siarczkami czy wyciagiem z drozdzy i chyba byloby je warto sprawdzic, nie? Bo co prawda maści na stosowanie miejscowe mi pomagaja, ale potem i tak mam nawroty punktowo...

5

Odp: Łupież pstry - jak zaradzić?

> Flowerbullet napisał/a:

> No wlasnie w szamponach unikałam slsów, ale ogolem też chyba źle zrobilam że stosowalam takie po prostu zwykle szampony. Ostatnio mi znajoma podrzucila info ze sa tez jakies takie szampony z np. siarczkami czy wyciagiem z drozdzy i chyba byloby je warto sprawdzic, nie? Bo co prawda maści na stosowanie miejscowe mi pomagaja, ale potem i tak mam nawroty punktowo...

Co do szamponów to mozesz sprobowac, jest kilka dobrych z selenem, tylko ja bym je polaczyla od razu z jakas emulsja do ciala i plynem do skory glowy. Z reguly producent szamponu bedzie mial je też w ofercie raczej, a tutaj trzeba podchodzic wielopoziomowo.

6

Odp: Łupież pstry - jak zaradzić?

W zielarskim Pani poradziła mi kupić taka pomada do włosów i skóry. Można wcierać lub używać jako szampon czy żel pod prysznic..rewelacja. Dodatkowo poleciła coś od wewnątrz na wzmocnienie  A gdyby to poważniejszy problem to ma też na stanie piwonie białą w tabletkach świetna na wszelkie poważniejsze dolegliwości ze skórą ..

7

Odp: Łupież pstry - jak zaradzić?

Najważniejsze to nie przesuszać skóry szamponami z SLS...

8

Odp: Łupież pstry - jak zaradzić?

Dobry szampon i wcierka do włosów przetłuszczających się to podstawa. Inaczej łupież będzie powracał.