1

Temat: Dalekie pokrewieństwo a związek

Moja koleżanka spotyka się z chłopakiem, który jest dalszym krewnym ze strony jej ojca i mają nawet poważne plany, chociaż jej matka jest temu przeciwna. Jak się zapatrujecie na takie związki? Może  znacie podobny? Czy jest ryzyko problemów genetycznych u potomstwa?

2

Odp: Dalekie pokrewieństwo a związek

Moja sąsiadka w latach 60-tych wyszła za swojego dalekiego krewnego, mają 1 córkę, zupełnie zdrową i wnuki też są zdrowe, więc to chyba nie zawsze przeszkadza genetycznie. A na miłość czasem po prostu nie ma rady:)

3

Odp: Dalekie pokrewieństwo a związek

Jeżeli to jest dalszy krewny to nie ma obaw. Nawet prawo pozwala na śluby chyba już powyżej pokrewieństwa 3go stopnia.

4

Odp: Dalekie pokrewieństwo a związek

Możliwe, że taki związek daje też podświadomie większe poczucie bezpieczeństwa, bo "rodzina" nas przecież nie skrzywdzi, nie oszuka... smile

5

Odp: Dalekie pokrewieństwo a związek

Jeśli para nie planuje dzieci to nawet bliższe pokrewieństwo (np kuzyni) nie powinno być żadną przeszkodą.

6

Odp: Dalekie pokrewieństwo a związek

Dla mnie to jednak trochę dziwne i ich rodzina też pewnie patrzy na to trochę krzywo... Ale cóż, z uczuciem trudno dyskutować...

7

Odp: Dalekie pokrewieństwo a związek

Jeśli nie będzie  dzieci to nie ma ryzyka chorób genetycznych przynajmniej. Ale to trochę niesmaczne jednak jest.

Ostatnio edytowany przez rosie (2022-05-16 09:37:22)

8

Odp: Dalekie pokrewieństwo a związek

Skoro coraz mniej ludzi chce mieć dzieci to to coraz mniejszy problem.