1

Temat: Dlaczego moja skóra szybko się starzeje?

Dbam o swoją skórę, nie piję, nie palę. Chodzę na zabiegi złuszczające, mimo to, moja skóra wciąż pozostawia wiele do życzenia.
Najbardziej poszkodowane mam czoło, po wieloletnim trądziku, który zresztą nawraca. Przeprowadziłam szereg zabiegów złuszczających głównie mikrodermobrazja, a ślady nie znikają mało tego, z przesuszu (mimo ciągłego ustawicznego nawadniania, nawilżania) skóra jest brzydka i są na nim (czole) zmarszczki pionowe i poziome.
Mam okropne cienie pod oczami- nie mam problemów z tarczycą, śpię jak dziecko. Nie palę i nie piję.
Wieczne plamki, rozwalone pory, przebarwienia.
Co mam jeszcze robić żeby to zatrzymać?

2

Odp: Dlaczego moja skóra szybko się starzeje?

To pewnie wina genów, Twoja mama też pewnie szybko dostała zmarszczek... Palenie nie jest jedynym czynnikiem , wystarczy jak np. pracujesz w klimatyzowanym pomieszczeniu, które też wysusza skórę

3

Odp: Dlaczego moja skóra szybko się starzeje?

Czasem też starzenie skóry powoduje przesuszenie, klimatyzacja, niestosowanie kremów z aktywnymi składnikami...

4

Odp: Dlaczego moja skóra szybko się starzeje?

Tutti frutti, a jak dieta? Nawadnianie od wewnątrz?

5

Odp: Dlaczego moja skóra szybko się starzeje?

Najważniejsze są geny, jak mama i babcia szybko się zestarzały, to trudno oczekiwać że u nas będzie inaczej... I najdroższy krem nie pomoże...

6

Odp: Dlaczego moja skóra szybko się starzeje?

Wiele kobiet nie chroni skóry przed promieniami UV, a one najszybciej powodują rozpad kolagenu i starzenie.

7

Odp: Dlaczego moja skóra szybko się starzeje?

Cukier też szkodzi i niszczy kolagen w skorze