26

Odp: odkładanie spraw na jutro

Kto nie jest ze mną, ten przeciwko mnie
A kto wchodzi mi w drogę... tego zjem.

Były już kiedyś.

27

Odp: odkładanie spraw na jutro

Im jestem starsza tym częściej mi się to zdarza, chyba z lenistwa:) A może mam większy dystans do życia?...

28

Odp: odkładanie spraw na jutro

Uwielbiam to robić! Nie lubię narzucania sobie, że coś muszę. Im bardziej wywieram na sobie presję, tym mniejsza szansa, że coś mi się uda.

29

Odp: odkładanie spraw na jutro

Ostatnimi czasy za dużo spraw odłożyłam na później i konsekwencje tego boleśnie dziś dokuczają. To nie tylko wyrzuty sumienia, wstyd za zawalone terminy, ale w niektórych sprawach nawet poważniejsze kłopoty. Zwłaszcza w kwestiach zdrowotnych.

30

Odp: odkładanie spraw na jutro

No cóż, najgorzej jak się coś skumuluje. Jednak systematyczność ułatwia życie - choć akurat mnie trudno się do niej zmusić, bo wciąż jest tyle fajniejszych rzeczy do zrobienia niż obowiązki.... może jeszcze do tego nie dorosłam...;)

31

Odp: odkładanie spraw na jutro

O ile nie zawala się ważnych obowiązków, tylko jakieś drobne, to pewnie można sobie czasami pozwolić na takie postawienie przyjemności nad obowiązek wink

32

Odp: odkładanie spraw na jutro

Ja już się nauczyłam regularności, jak zaczęłam zapominać o czymś. A jak zrobię od razu to wiem, że nie zapomnę:) To bardzo ułatwia życie...

33

Odp: odkładanie spraw na jutro

Jak to zrobiłaś? Ja, jak widzę lub słyszę słowo prokrastynacja, dostaję emocjonalnych ciarek. Chciałabym się nauczyć systematyczności, obowiązkowości, ale ciągle coś nie wychodzi.

34

Odp: odkładanie spraw na jutro

Fajnie tak sobie wyrobić nawyk robienia czegoś od razu...

35

Odp: odkładanie spraw na jutro

Bardzo fajnie. Ile mniej stresu, ile czasu więcej. No i to poczucie zorganizowania.