1

Temat: Mieszkanie: blok vs dom ? plusy i minusy

No cześć:) Zastanawiamy się nad kupnem własnego mieszkania. Rozważamy zarówno blok jak i dom... Jakie są Waszym zdaniem plusy i minusy i jednego i drugiego?:)

2

Odp: Mieszkanie: blok vs dom ? plusy i minusy

Z domem to tylko problemy. Za mieszkanie płacisz czynsz a z problemami niech się buja zarządca. U nas jest nim firma http://www.per-modum.pl/ i robią to perfekcyjnie, więc poza moimi 4 ścinami nic mnie nie interesuje.

3

Odp: Mieszkanie: blok vs dom ? plusy i minusy

A ja mam już dość moich hałasujących sąsiadów, którzy o 5 rano wychodzą z psami, więc marzę o domu z dala od innych ludzi...

4

Odp: Mieszkanie: blok vs dom ? plusy i minusy

W bloku są same wygody, domek to jednak wyzwania... ośnieżanie, ogrzewanie, koszenie trawy, remonty, wszystko na głowie właściciela. jak nie pracuje to ma czas, ale po pracy to nie każdemu się chce...

5

Odp: Mieszkanie: blok vs dom ? plusy i minusy

Niekoniecznie, bo masz zero prywatności, sąsiedzi wszystko zauważą, o której wracasz, kto przychodzi, czym jeździsz. Normalnie Big Brother osiedlowy...

6

Odp: Mieszkanie: blok vs dom ? plusy i minusy

Całe życie mieszkam w domu, więc trudno być obiektywnym smile

Jeśli chodzi o mieszkanie w bloku, wydaje mi się, że przeszkadzałyby mi takie rzeczy jak:
-Sąsiedzi i akustyka. Wiadomo, że dużo zależy od tego, gdzie mieszkasz, ale to jakich masz sąsiadów to loteria, bo sytuacja się zmienia. Jestem przyzwyczajona do tego, że wychodzę rano w piżamie z kawą na ogródek (oczywiście zimą tego nie robię), nikt mi nie przeszkadza, a ja nie przeszkadzam nikomu (nawet głośną muzyką).
-Brak ogródka. Wiem, że można mieć doniczki na parapecie i dookoła bloków są różne parki, ale umówmy się... to nie to samo.
- Jeśli wynajmowałabym mieszkanie to oczywiście cena (przeraża mnie, że często ludzie żyjący w parach oddają jedną pensję na mieszkanie i na rachunki) i tak w rzeczywistości płacisz jak za hotel. Nie chciałabym żyć z myślą, że nie wiadomo, ile tam pomieszkam... Inna sprawa, gdyby to było moje mieszkanie.

Teraz czas na minusy mieszkania w domku smile
- Zawsze jest coś do roboty, do naprawy, itd. Znacznie więcej sprzątania + praca na ogrodzie i dookoła domu, bo jakoś musi to wyglądać.
-Trzeba sobie napalić zimą, żeby było ciepło.
-Nagłe wydatki. Nigdy nie wiesz, czy nie strzeli Ci piec, albo jakaś grubsza rzecz, którą trzeba będzie natychmiast wymienić.
- Koszty... też są smile Wiele osób uważa, że jak ktoś mieszka w domku to ma świetnie, bo nie płaci czynszu i za wynajem. Po rozdzieleniu kosztów zakupu węgla + podatku od nieruchomości, wyszło mi lekko ponad 800zł miesięcznie. Do tego trzeba dodać oczywiście stałe opłaty i wcale nie jest tak kolorowo. Jasne, że ja mam do dyspozycji całą chatę + ogródek, wiec trudno to porównywać z mieszkaniem, ale... to nie jest tak, że mieszkający w domkach ludzie nie mają kosztów.

7

Odp: Mieszkanie: blok vs dom ? plusy i minusy

No tak, nigdy nie jest idealnie;) Ale jednak domek to większa swoboda...

8

Odp: Mieszkanie: blok vs dom ? plusy i minusy

No i więcej roboty, to nie dla mnie, wolę mieszkać w mieszkaniu najlepiej na nowoczesnym osiedlu, może być Ursus bo okolica też fajna a raz w tygodniu pojadę sobie na działkę jak mi się zamarzy grzebanie w ziemi albo leżenie na trawce

9

Odp: Mieszkanie: blok vs dom ? plusy i minusy

dom z zabudowie szeregowej to tragedia jakich mało to tak jakbyś mieszkal w bloku ale masz wiecej miejsca

10

Odp: Mieszkanie: blok vs dom ? plusy i minusy

To zależy czego oczekujesz od swojego przyszłego domu czy mieszkania i na jakie warunki jesteś gotowa pójść by zamieszkać w nowym miejscu. Pomyśl też o tym jak ochronić nowe miejsce do życia.

11

Odp: Mieszkanie: blok vs dom ? plusy i minusy

Dla singli wygodniej jest mieszkać w bloku, a rodziny mają lepiej w domu, więcej przestrzeni i dzieci lepiej się tam czują.

12

Odp: Mieszkanie: blok vs dom ? plusy i minusy

Dom to same plusy bo brak czynszu