1

Temat: Wyjazd za granicę

Za jakiś miesiąc planuję wyjechać do Austrii na dłuższy pobyt i potrzebuję założyć konto w jakimś banku do którego będę mogła mieć dostęp także za granicą. Potrzebuję móc robić przelewy w Euro i dostawać na nie wynagrodzenie także w Euro.

2

Odp: Wyjazd za granicę

Możesz a Deutsche Bank jest na pewno w Austrii bo byłam i wdziałam. Zresztą najlepiej jak wejdziesz i zapytasz albo na infolinię zadzwonisz.

3

Odp: Wyjazd za granicę

ja uważam, że taką decyzję trzeba bardzo dobrze przemyśleć bo wszędzie gdzie nas nie ma, trawa wydaje się bardziej zielona.

4

Odp: Wyjazd za granicę

Według mnie warto zapytać o to jakiegoś specjalistę...

5

Odp: Wyjazd za granicę

Mam w perspektywie wyjazd zagranicę na staż półroczny. Wszystko opłacone, doświadczenie fantastyczne w kontekście rozwoju kariery. No cud, miód i orzeszki, ludzie z zazdrości wręcz mnie pożerają.

Tylko, że ja... zastanawiam się, czy z niego nie zrezygnować. Nie potrafię w życiu radzić sobie ze zmianami. Odstępstwa od rutyny to coś, co wywołuje stres, niepokój. Z resztą, praktycznie wszystko potrafi mnie zestresować. Gdy aplikowałam o staż, a było to bez mała dwa lata temu, myślałam o nim jak o wyzwaniu, czymś dzięki czemu pokażę sobie, że stać mnie na to. Myślałam, że przez te dwa lata ułożę sobie wszystko w głowie. Zresztą, sama idea wyjazdu także bardzo mi się podobała. Jednak, gdy nadszedł czas podjęcia przygotowań do wyjazdu, czuję się zupełnie pokonana przez tą sytuację i nie wiem, czego chcę. Ani jak się zabrać za to. Ba, ja nie wiem, jak mam dojść do właściwej dla siebie decyzji.

6

Odp: Wyjazd za granicę

Niedługo na Wyspy nie będzie tak łatwo wyjechać, jak wyjdą z UE...

7

Odp: Wyjazd za granicę

Przecież są agencja pracy, które to ułatwiają, nie taki diabeł straszny:) |Jak kiedyś nie było UE to też tam ludzie jeździli, tylko mniej...

8

Odp: Wyjazd za granicę

Coraz więcej znajomych o tym myśli, bo u nas ceny powalają, a pensje nie rosną.