1

Temat: Plecak, czy tornister dla dziecka?

Waszym zdaniem dla dziecka do szkoły lepiej wybrać plecak, czy tornister?

2

Odp: Plecak, czy tornister dla dziecka?

Plecak, tornistry nie są tak wygodne dla dziecka...

3

Odp: Plecak, czy tornister dla dziecka?

Tornister jest zdrowszy, ale plecak jednak wygodniejszy. A myślałaś o plecaku na kółkach? - myślę, że do przedszkola, albo podstawówki byłby idealny.

4

Odp: Plecak, czy tornister dla dziecka?

Mimo wszystko plecak, sama bym nie chciała chodzic  ztymi usztywnieniami w tornistrze więc dziecku też bym nie fundowała takiej przyjemności.

5

Odp: Plecak, czy tornister dla dziecka?

Myślę, że plecaki są o wiele lepsze z tego powodu, że mniej ważą. Jeżeli wybierzesz odpowiedni będzie miał odpowiednio sztywne plecy zapewniając dziecku komfort. Ja jako dziecko miałam tornister i bardzo się z nim męczyłam. Są ładne i pakowne jednak bardzo ciężkie. Dlatego ja stawiam na plecaki.

6

Odp: Plecak, czy tornister dla dziecka?

Ja bym w tym temacie popytał znajomych. Moim zdaniem to jest dość dobre rozwiązanie wink

7

Odp: Plecak, czy tornister dla dziecka?

A może na którymś z tych blogów znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

8

Odp: Plecak, czy tornister dla dziecka?

ja ciągle widuję dzieci z tymi tornistrami na kółkach smile

9

Odp: Plecak, czy tornister dla dziecka?

> irenaa91 napisał/a:

> Tornister jest zdrowszy, ale plecak jednak wygodniejszy. A myślałaś o plecaku na kółkach? - myślę, że do przedszkola, albo podstawówki byłby idealny.

Plecak na kółkach jest odradzany przez ortopedów. Też źle wpływa na kręgosłup, bo dziecko ciągnie cały ciężar jedną ręką. Także jedna strona ciała źle pracuje. Dodatkowo są cięższe przez stelaż, a wchodząc po schodach dziecko musi go założyć. Podciąganie za rączkę po schodach jest niewygodne. W szkole syna Pani dyrektor nawet apelowała do rodziców, żeby takich nie kupować. S
Syn w plecaku ma usztywniane plecy i oddychający materiał. Sporo kieszonek i plecak jest lekki. Po co przeciążać dzieci? I tak mają mnóstwo do noszenia.

10

Odp: Plecak, czy tornister dla dziecka?

Moim zdaniem najfajniejsze są torby - zwlaszcza ze wychodzi mnostwo robionych takze typowo pod chlopcow z np. gwiezdnych wojen albo gier.

11

Odp: Plecak, czy tornister dla dziecka?

Plecak jest lepszy, bo nie obciąża tak kręgosłupa...

12

Odp: Plecak, czy tornister dla dziecka?

Moja córka ma akurat tornister i ma proste plecki ale zastanawiam się czy nie kupić plecaka  bo faktycznie lżejszy. Mają akurat rabat na wszystkie plecaki 15%. Może skorzystacie.

13

Odp: Plecak, czy tornister dla dziecka?

Ja lubię modne plecaki więc i dziecku bym taki sprawiła, tornistry są za szerokie moim zdaniem