26

Odp: Sofa czy narożnik ?

Jeśli chodzi o taki wybór to ja wolę narożnik można go ustawić czy to na środku czy przy ścianę salonu

Ostatnio edytowany przez karolinkamarzec (2016-06-20 23:09:13)

27

Odp: Sofa czy narożnik ?

Sofa jest bardziej elegancka

28

Odp: Sofa czy narożnik ?

Mnie akurat spodobały się sofy . Bardzo spodobała mi się jego oferta i postanowiłam kupić sofę razem z fotelami. Wybrałam już kolor i stwierdziłam, że lepiej wziąć taką trzyosobową.

29

Odp: Sofa czy narożnik ?

Narożnik co prawda ma więcej miejsca do siedzenia, ale ja jednak wolę sofy. Miałam sobie nawet ostatnio kupić nową sofę do salonu, bo w mojej obecnej sofie przetarł się materiał tapicerski na boku. Jednak stwierdziłam, że sama sofa jest w bardzo dobrym stanie, bo kupiłam ją za kilka tysięcy złotych i jest to porządny mebel ze sprężynami, dobrymi gąbkami itp. i postanowiłam wymienić w nim tapicerkę. Znalazłam  bardzo fajną tkaninę, którą zamierzam niedługo zamówić. Sofa ma prostą formę i wydaje mi sie, że bez trudu uda mi się wymienić w jej tapicerkę.

30

Odp: Sofa czy narożnik ?

Z kolei ja uważam, że lepszym i praktyczniejszym rozwiązaniem będzie narożnik http://vojanmeble.pl/narozniki/202-duzy-naroznik-do-salonu-modena-c-kolory.html z tego względu, że sofy nawet 3 osobowe i tak są za małe a ja mam 3 osobową rodzinę póki co i mamy sofę i to 3 osobową i jest stanowczo za mała i teraz zaczynamy rozglądać się za narożnikami.

31

Odp: Sofa czy narożnik ?

Z pewnością narożnik jest bardziej praktyczny, ale wydaje mi się, że to zależy też od powierzchni jaką dysponujemy. Nasz salon na szczęście jest dość spory i nie będziemy mieli problemu z ustawieniem narożnika, który wybraliśmy na meblewkoszyku.pl. W dodatku trafiliśmy na promocyją cenę, a nawet 10% to też pieniądze, za które można kupić coś innego jeszcze.

32

Odp: Sofa czy narożnik ?

W salonie narożniki rozkładane sprawują się chyba lepiej niż sofy. Mamy wtedy po prostu więcej pola do manewru z usadzeniem gości, w razie czego jest też gdzie ich przenocować. Dodatkowo narożnik prezentuje się o niebo lepiej. Ja kupiłam swój na Korameble.com.pl, dla zainteresowanych model Meggi w orientacji prawej, do tego stolik kawowy, fotel i dwa pufy.

33

Odp: Sofa czy narożnik ?

Narożnik pomieści o wiele więcej osób niż sofa, w dodatku jest o wiele wygodniejszy do spania.

34

Odp: Sofa czy narożnik ?

W dużym salonie sprawdzi się narożnik, ale w mniejszym to po prostu brak miejsca, ja wolałabym mieć wolną przestrzeń niż wygodne siedzenie dla wielu osób...

35

Odp: Sofa czy narożnik ?

U mnie jest sofa, choć salon jest duży, ale jakoś lepiej wygląda moim zdaniem. Narożnik to taki niezgrabny mebel.

36

Odp: Sofa czy narożnik ?

> katarzyn_888 napisał/a:

> Planuję kupić nową sofę lub narożnik do salonu i nie wiem na co się zdecydować.

Co będzie praktyczniejsze ?


W mojej ocenie to zależy od powierzchni pomieszczenia oraz designu. Narożnik w mojej ocenie sprawdza się lepiej na większych powierzchniach, zwykle w domach i rezydencjach. Natomiast jeśli chodzi o samą praktyczność, to moim zdaniem powinnaś przemyśleć to dobrze. Na przykład skóra to świetne rozwiązanie do czyszczenia bo rzadko trzeba je przeprowadzać, natomiast wystarczy że ktoś zahaczy o skórę czymś ostrym i sofa lub narożnik wyglądają szpetnie.