1

Temat: Czy pieniądze mają największe znaczenie w życiu?

Bo moim zdaniem, mają znaczenie. Bo są oznaką czyjejś zaradności. Nauczyło mnie tego życie - moja siostra wyszła za faceta, co to twierdził, że kasa się nie liczy, w wieku 35 lat jeszcze nie pracował (pisał pracę magisterską przez 10 lat). Dobrze, że rodzice mu kupili mieszkanie, bo inaczej by chyba wylądował w noclegowni z tymi lewymi rękami. Po studiach nawet dostał pracę, ale po 3 latach w zakładzie były cięcia budżetowe więc go zwolnili. Teraz od 5 lat jest bezrobotny, siostra utrzymuje cały dom (mają 2 dzieci), a on żyje swoim hobby, czyta książki, słucha muzyki i przepuszcza 500+ na płyty na allegro. Taka to dziwna patologia.

2

Odp: Czy pieniądze mają największe znaczenie w życiu?

Tak, ale czasem ludzie kosztem zdrowia zdobywają pieniądze, pracują w kilku miejscach, nie mają czasu dla rodziny i gdy ta się rozpada to dopiero widzą jakie koszty są takiego pędu za kasą...

3

Odp: Czy pieniądze mają największe znaczenie w życiu?

Nie są, ale wiadomo, że bez nich raczej byłoby ciężko przeżyć.

4

Odp: Czy pieniądze mają największe znaczenie w życiu?

Są ważne, ale nie najważniejsze - życie ludzkie to nie tylko zakupy, fitness, wellness i wymarzone wakacje. To także choroba, samotność, starość, których nie unikniemy samymi pieniędzmi.

5

Odp: Czy pieniądze mają największe znaczenie w życiu?

Są ważne, nie da się tego ukryć. Ja kiedyś pracowałam w trzech miejscach by zapewnic dzieciom jak najlepszą przyszłość. Teraz myślę o własnym sklepie internetowym na platformie [url]http://pasejo.pl/[/url] jest darmowa i prosta w obsłudze.
Chcę miec więcej czasu dla rodziny i większe zarobki a niestety w Polsce tylko własna działalność na to pozwala.

6

Odp: Czy pieniądze mają największe znaczenie w życiu?

Nie największe, ale nie ukrywajmy... są niezbędne do przeżycia. Jak nie nasze, to cudze, bo to środek wymiany za dobra i usługi, których potrzebujemy w codziennym życiu.

7

Odp: Czy pieniądze mają największe znaczenie w życiu?

Mają znaczenie jednak nie największe. W obecnych czasach założenie działalności nie jest sprawą zbytnio skomplikowaną.
Dziś [url=http://intaxo.pl/blog/jak-prowadzic-ksiegowosc-w-malej-firmie]księgowość w firmie [/url] którą prowadzę też nie jest już zadnym problemem, bo zdecydowałam się na wygodną i funkcjonalną księgowość online.
A jeśli chodzi o finanse to mam ich tyle ile potrzebuje i moim zdaniem nie warto się o nie "zabijać" kosztem zdrowia czy rodziny.

8

Odp: Czy pieniądze mają największe znaczenie w życiu?

Generalne znaczenie mają dla naszego przeżycia, mniejsze dla naszych emocji..

9

Odp: Czy pieniądze mają największe znaczenie w życiu?

Nie ma chyba nic bardziej stresogennego niż negatywne emocje wywołane bodźcem spowodowanym brakiem pieniędzy i jego następstwami. Czekaniem aż zdarzy się oczekiwane… Okazjami, które przepadły… Okazjami, których się nie wykorzysta… Potrzebami, którym nie sposób sprostać…
Pewnie większość z was choć raz w życiu była w sytuacji kiedy perspektywy zawodowe prosiły się o rekonstrukcję, która wymaga czasu i kapitału. Pewnie nie jeden z was czuł mieszankę wybuchową kiedy ograniczały go zasoby. Pewnie Ci mnie zrozumieją. A Ci, których to nie dotyczy zapewne zaczną coś tam pod nosem burczeć „ale jak to? jakoś mnie się udało”.

10

Odp: Czy pieniądze mają największe znaczenie w życiu?

Są bardzo ważne, ale nie najważniejsze.
Zdrowia, PRAWDZIWEJ miłości i przyjaźni - nie kupisz za żadne pieniądze świata.
Niestety, kiedy ich brakuje, wpływa to na wszystkie dziedziny życia. Jesteśmy nerwowi, wiecznie zestresowani, zmęczeni, bo zastanawiamy się nad tym, jak zrobić, żeby na wszystko wystarczyło.

11

Odp: Czy pieniądze mają największe znaczenie w życiu?

A czasem te pieniądze przeszkadzają... Bo jak się je ma, to chce się też mieć kogoś, kto je ma, żeby nie "leciał na nasze"... I jest się bardziej bezczelnym, i traktuje się innych z góry, no bo pieniądze dodają pewności siebie... Takie mam refleksje z obserwacji różnych ludzi z kasą:)

12

Odp: Czy pieniądze mają największe znaczenie w życiu?

Mariella ma rację. Kto nie doświadczył poważniejszych problemów związanych z brakiem pieniędzy, często uważa, że w życiu jest więcej możliwości niż jest...

13

Odp: Czy pieniądze mają największe znaczenie w życiu?

Za pieniądze można mieć wiele rzeczy, ale nie te najważniejsze - np. leki kupisz, ale zdrowia nie, tak samo jest z miłością. Nie są przeszkodą, ale wszystkiego co ważne, też  nie zapewniają...

14

Odp: Czy pieniądze mają największe znaczenie w życiu?

Czasem pomagają jednak, np. przy drogich lekach są najważniejsze żeby odzyskać zdrowie...

15

Odp: Czy pieniądze mają największe znaczenie w życiu?

Nie zawsze drogi lek znaczy dobry.....