1

Temat: Przeciwwskazania dla implantów

Komu nie mogą byc załozone implanty? Czy to prawda ze miejsce moze sie nie nadawac pod implant bo jest za małe? Myslałam ze to sie dopasowuje do potrzeb ze nie sa uniweralne a cos takiego mi sugerowała ostatnio higienistka jak byłam na usuwaniu kamienia. Bardzo mi zalezy, zbierałam pieniądze na ten implant, jak sie teraz okaze ze nie moge…

2

Odp: Przeciwwskazania dla implantów

Na pewno nie osobom ze szkorbutem, bo im zaraz wypadną:) Każdy przypadek jest inny. Chyba najlepiej porozmawiać z dentystą, który oceni stan zębów i dziąseł.

3

Odp: Przeciwwskazania dla implantów

nie słuchaj higienistek tyllko spytaj sie dentyste i to dobrego dentyste bo są i tacy co jak zabieg będzie skomplikowany to sie im nie bedzie chciało i powiedzą że sie nie da, to co wiem ja to ze w ciązy nie można robic i jak sie ma nowotwór to tez nie

4

Odp: Przeciwwskazania dla implantów

To prawda, że nie każdy pacjent kwalifikuje się do leczenia implantologicznego. Do najważniejszych przeciwwskazań należą ciąża, zmiany nowotworowe, niektóre choroby układu krążenia i kostnego, zaawansowana cukrzyca, a także próchnica i paradontoza (choć tym ostatnim możemy uprzednio zaradzić). Kwestia, o której wspomniała Pani higienistka prawdopodobnie dotyczy wymiarów wyrostka zębodołowego, w którym ma być umieszczony implant. W niektórych przypadkach zdarza się, że jest on niewystarczający, ale wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań każdego pacjenta. Trudno cokolwiek powiedzieć bez specjalistycznej konsultacji.

5

Odp: Przeciwwskazania dla implantów

Przestaje mi sie to wszystko podobac, szkoda ze jak mi dentystka wyrywała zęba to nie mówiła ze może sie zdarzyc ze nie bede mogła miec implantu. Niby z tych wymienionych chorób nie mam żadnej ani w ciązy tez nie jestem ale na tych wyrostkach i innych cudach to sie nie znam, macie racje ze najlepiej sie dopytac i przestac stresowac. A jeszcze tak hipotetycznie zapytam gdyby tego implantu faktycznie nie dało sie wstawic to mozna cos zastępczego zastosowac?

6

Odp: Przeciwwskazania dla implantów

Są mostki, spiłują sąsiednie zęby, nałożą na nie takie atrapy i między nimi będzie ząb uzupełniający ubytek...  Ale dentysta najlepiej doradzi, co lepsze, tu trzeba ocenić indywidualnie sprawę...

7

Odp: Przeciwwskazania dla implantów

Niekiedy leczenie implantologiczne jest utrudnione w związku z istniejącymi warunkami anatomicznymi. Wówczas wykonuje się zabiegi dodatkowe, mające na celu poprawę istniejących warunków i umożliwienie implantacji. W przypadku braku odpowiedniej ilości kości, wyrostek można zrekonstruować, wykorzystując do tego bloczki kości własnej. Jeżeli okaże się, że umieszczenie implantu w kości rzeczywiście nie jest możliwe, nie oznacza to, że jest Pani skazana na trwały ubytek w tym miejscu. Istnieją jeszcze różne rozwiązania protetyczne.

8

Odp: Przeciwwskazania dla implantów

Empatja, dawno miałaś usuwany ząb? Bo jeśli tak to na 100% wystąpił zanik kości, tyle że można ją odbudować, a może sąsiadujące ząbki się z czasem rozsunęły i zabrały część miejsca? Idź do specjalisty, który wyjaśni Ci co i dlaczego smile

9

Odp: Przeciwwskazania dla implantów

Ale zawsze są takie implanty czy nie

10

Odp: Przeciwwskazania dla implantów

Ja mam implant i sobie chwalę

Ostatnio edytowany przez Celina88 (2018-04-19 20:21:19)

11

Odp: Przeciwwskazania dla implantów

Jeśli szukacie informacji w kwestii implantów stomatologicznych warto skontaktować się telefonicznie,żeby dowiedzieć się jak wygląda cały zabieg i z jakimi kosztami musimy się liczyć

Ostatnio edytowany przez mmamaster (2018-06-29 14:20:24)

12

Odp: Przeciwwskazania dla implantów

Implanty można zainstalować ttylko w zdrowych dziąsłach, jeśli jest jakiś problem z ich wyleczeniem to niestety może się okazać, że nie da rady założyć implantu.

13

Odp: Przeciwwskazania dla implantów

Pewnie zły stan dziąseł może być przeciwwskazaniem, wtedy trzeba je najpierw wyleczyć...

14

Odp: Przeciwwskazania dla implantów

Pewnie zły stan dziąseł może być przeciwwskazaniem, wtedy trzeba je najpierw wyleczyć...

15

Odp: Przeciwwskazania dla implantów

Na pewno tak. Poza tym po wszczepieniu implantu należy poświęcić dziąsłom więcej uwagi niż wcześniej. Nitką lub irygatorem usuwać resztki pożywienia spod linii dziąseł, bo stan zapalny wywołany namnażającymi się bakteriami może prowadzić nawet do usunięcia implantu.