1

Temat: Zmarszczki i bruzdy

Co znacie poza botoksem?

2

Odp: Zmarszczki i bruzdy

Cwiczenia mimiczne i masaże twarzy przynoszą dobre efekty, ale to w młodszym wieku

3

Odp: Zmarszczki i bruzdy

Moja znajoma nie stosowała botoksu. Wypełniała zmarszczki  systemem GPS czyli własna tkanka tłuszczowa+osocze bogatopłytkowe. Ponoć to osocze wykorzystuje sie przy zabiegu mezoterapi albo łączy z tkanką tłuszczową i wypełnia zmarszczki i bruzdy. Czego teraz nie wymyślą.

4

Odp: Zmarszczki i bruzdy

Fajną alternatywą dla botoksu są też Zabiegi SkinCeuticals.
Opierają się na 3 głównych założeniach:

na trzech głównych założeniach:

Zapobiegać oznakom przedwczesnego starzenia się skóry.
Chronić zdrową skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV.
Korygować widoczne oznaki starzenia.

Więcej można np tutaj doczytać:

5

Odp: Zmarszczki i bruzdy

A czy te reklamowane kremy skinceuticals mają porównywalne działanie? Czy tylko zabieg daje trwały efekt?

6

Odp: Zmarszczki i bruzdy

Produkty Skinceuticals  polecane są przez najlepszych ekspertów z dziedzin dermatologii i chirurgii plastycznej, również poza zabiegami ;-)

7

Odp: Zmarszczki i bruzdy

Ja przerobiłam jeszcze nici liftingujące pdo - bardzo dobre rozwiązanie na moje bruzdy nosowo-wargowe. Byłam na takich zabiegach nićmi muszę powiedzieć, że jestem zachwycona efektami.

8

Odp: Zmarszczki i bruzdy

Ostatnio czytam o ćwiczeniach mięśni twarzy, podobno są też skuteczne w likwidacji zmarszczek.

9

Odp: Zmarszczki i bruzdy

bo są, tylko trzeba sobie znaleźć odpowiednie zestawy takich ćwiczeń i unikać niektórych min, które robimy na co dzień i które powiększają zmarszczki

10

Odp: Zmarszczki i bruzdy

osobiście zawsze obawiałam się botoksu, bo jak patrzę na niektóre aktorki które wyglądają jak karykatury samych siebie to myślę sobie że nie chciałabym do nich dołączyć. Zabiegi z użyciem komórek macierzystych to znacznie bardziej naturalna metoda po której nie wygląda się sztucznie, moja przyjaciólka zrobiła sobie taki zabieg na 40ste urodziny w  Medycynie Młodości i muszę przyznać ze wygląda pięknie, zmarszczki i bruzdy wygładzone, chyba sama sobie zafunduje taki zabieg

11

Odp: Zmarszczki i bruzdy

teraz są takie kremy w sklepach, że zabiegi to dla mnie ostateczność smile Ćwiczenia też znalazłam i jak mam czas to robię, a do tego stosuję biolaser z perfecty, też świetna sprawa, w opakowaniu są dwa produkty, na dzień i na noc, odkąd je stosuję to skóra jest jędrniejsza i bardziej napięta, więc zmarszczki też się spłycają smile

12

Odp: Zmarszczki i bruzdy

a co myślicie o bioprądach czy jakość tak?

13

Odp: Zmarszczki i bruzdy

Ja jakoś boję się różnego eksperymentowania. Przykładowo wiele osób miało problemy z laserem frakcyjnym czy jakoś tam. Zostawały jakieś blizny na twarzy i w ogólnie nie było ciekawie. Czytałam ostatnio taki artyku łszybko pozbyć się zmarszczek. Ja te informacje z tego tekstu bardziej traktuję jak jakąś ciekawostkę, ale mimo wszystko warto się takimi alternatywnymi sposobami zainteresowała, chociaż wiadomo, że nic nie przychodzi jakoś bardzo szybko.

14

Odp: Zmarszczki i bruzdy

niestety, u mnie już parę jest, ale jak na razie nie daję się zwariować i nie chodzę na żadne zabiegi inwazyjne...

15

Odp: Zmarszczki i bruzdy

Może toksyna botulinowa? Też bardzo popularny i dający dobre efekty sposób na odmłodzenie smile Pozdrawiam!

16

Odp: Zmarszczki i bruzdy

ja polecam mezoterapię igłową oraz bezigłową. można ją stosować na twarzy w celu zmniejszenia oznak starzenia jak również na skórę głowy aby zmniejszyć ilość wypadających włosów. nic nie boli. polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości płynu pod skórę a efekty widziałam juz po pierwszym zabiegu.

17

Odp: Zmarszczki i bruzdy

Mezoterapia jak najbardziej. W gabinecie, do którego chodzę (Laser Line Gdynia) jest zabieg mezoterapii bezigłowej Carita, efekty rzeczywiście widać już po pierwszym razie.

18

Odp: Zmarszczki i bruzdy

dermabrazja daje dobre efekty ale przy niezbyt głębokich zmarszczkach

19

Odp: Zmarszczki i bruzdy

ja w zależności od rodzaju zmarszczek wypełniam je albo kwasem hialuronowym albo właśnie botoksem, mam taką klinike Dermed w Łodzi gdzie zawsze wracam do dr Doroty Żukowskiej

20

Odp: Zmarszczki i bruzdy

Ja bardzo nie lubię bruzd na twarzy

21

Odp: Zmarszczki i bruzdy

tez mam z tym problem , probuje walczyc kremami

22

Odp: Zmarszczki i bruzdy

Boję się tego momentu, kiedy będzie ich tak dużo że nie będę mogła spojrzeć na siebie w lustrze... Mało kobiet ładnie się starzeje niestety...

23

Odp: Zmarszczki i bruzdy

Takie głębsze zmarszczki to dopiero są po 50-tce, a ostatecznie można iść na zabieg odmładzający smile