26

Odp: Aparat na zęby

Generalnie już po 25 roku życia zaczynamy się starzeć, ubywa kolagenu, mózg też już się tak nie rozwija... Trzeba się z tym pogodzić... wink

27

Odp: Aparat na zęby

Nie ma przeszkód w założeniu aparatu ortodontycznego w każdym wieku smile

28

Odp: Aparat na zęby

Aparat na zęby opłaca się nosić w każdym wieku, jeśli jest taka potrzeba... wyprostujesz ząbki i będziesz miała piękny uśmiech .... chyba warto?

29

Odp: Aparat na zęby

Ja powinnam nosić na dolnych zębach, bo skrzywiły mi się przez wyrastające ósemki, dla których nie było za dużo  miejsca. Ale jakoś nie mogę się zebrać i iść z tym do ortodonty.

30

Odp: Aparat na zęby

[quote=Barbara_Szponarowicz]Aparat na zęby opłaca się nosić w każdym wieku, jeśli jest taka potrzeba... wyprostujesz ząbki i będziesz miała piękny uśmiech .... chyba warto?[/quote]
Jestem dokładnie tego samego zdania. Zadbane zęby są wg mnie nawet ważniejsze niż modny ubiór. Nie mówiąc już o zdrowiu. Zresztą zawsze w tej kwestii można  zapytać. Widać, że wiedzę z zakresu ortodoncji mają smile

Ostatnio edytowany przez makalica87 (2016-07-19 12:07:43)

31

Odp: Aparat na zęby

Ja założyłam aparat ortodontyczny w wieku 29 lat, to była bardzo dobra decyzja, której nie żałuje. A do aparatu już zdążyłam się przyzwyczaić, polecam, jeżeli macie problem z zębami. Proste zęby nie tylko estetycznie wyglądają, ale dzięki temu są zdrowsze.

32

Odp: Aparat na zęby

Nosiłam 10 lat temu - zęby ładnie się naprostowały, ale kupę kasy na to wydałam. Warto było.

33

Odp: Aparat na zęby

Zdecydowanie popieram zdanie poprzedniczek, aparat warto nosić w każdym wieku, bo to przecież o nasze zdrowie i o nasz komfort chodzi. Obecnie technika zakładania aparatów na zęby znacznie poszła do przodu, są dużo skuteczniejsze i mniej widoczne a nie kosztują wcale kroci.

34

Odp: Aparat na zęby

Teraz aparat można założyć prawie w każdym wieku. To już nie te czasu, kiedy zakładało się je jedynie dzieciom, a dorośli musieli sobie jakoś radzić. Ja miałam zakładany aparat, jak miałam 21 lat i nosiłam go przez 2 lata górny i 2,5 roku dolny. Efekt końcowy jest nieporównywalnie lepszy z tym, co było wcześniej. I nie mam już tylu problemów z zębami, bo nie naciskają na siebie i każdy z nich ma swoje miejsce. Jedynie żałuję, że nie zdecydowałam się na niego wcześniej - naczytałam się jakichś strasznych historii, że nie da się w nim normalnie funkcjonować. A okazało się, że ja w aparacie czułam się lepiej i pewniej niż bez niego smile Najbardziej uciążliwe było tylko comiesięczne podkręcanie, no i może pierwsze dni, kiedy się do niego przyzwyczajałam. Potem już zapomniałam, że w ogóle go mam. Inna sprawa, nie jest to tania kwestia i jak już się na to zdecyduje, to trzeba wytrzymać tyle czasu, ile zaleca ortodonta. Ale moim zdaniem, zdecydowanie warto smile

35

Odp: Aparat na zęby

[quote=Barbara_Szponarowicz]Aparat na zęby opłaca się nosić w każdym wieku, jeśli jest taka potrzeba... wyprostujesz ząbki i będziesz miała piękny uśmiech .... chyba warto?[/quote]

Warto tylko później trzeba nosić nakładki, które daje ortodonta bo inaczej zęby wrócą do pierwotnej wersji big_smile

36

Odp: Aparat na zęby

Aparat można nosić w każdym wieku. Jeśli przeszkadza wam wygląd takiego aparatu, to obecnie oprócz metalowych są też aparaty szafirowe, praktycznie niewidoczne i bardzo komfortowe - są też droższe, ale moim zdaniem warto.

37

Odp: Aparat na zęby

Zastanawiam się nad aparatem na zęby, tzn. powinnam nosić bo mam kiepskie zęby ale zastanawiam się jak to będzie wyglądało i nie wiem jaki powinnam wybrać.

38

Odp: Aparat na zęby

oczywiście że w tym wieku pomoże, pomoże nawet i po 50-tce wink

39

Odp: Aparat na zęby

Mój syn nosi i sobie chwali efekty

40

Odp: Aparat na zęby

Jeśli chodzi o aparaty na zęby to zdecydowanie trzeba postawić na perfekcyjne wykonanie

41

Odp: Aparat na zęby

niesety nie znam żadnego ortodonty;( wiec wam nie pomoge

42

Odp: Aparat na zęby

Wystarczy popytać w tym temacie znajomych. Wówczas na pewno się ktoś znajdzie smile

Ostatnio edytowany przez marcin888 (2017-11-16 18:05:57)

43

Odp: Aparat na zęby

Ja uważam,że jeśli nie czujemy się ze swoim uśmiechem dobrze z powodu wad zgryzu czy też krzywych zębów to aparat jest najlepszym rozwiązaniem. Ja sama zdecydowałam się na aparat stały w wieku 30 lat i nie żałuję. Co ważne przy aparacie należy pamiętać nie tylko o kontrolach u ortodonty ale także o zabiegach higienizacji takich jak usuwanie kamienia, fluoryzacja czy też piaskowanie. Ja chodzę na nie raz na pół roku i zęby są w świetnej kondycji.

44

Odp: Aparat na zęby

Super że teraz są takie niewidoczne, dobra opcja dla dorosłych...

45

Odp: Aparat na zęby

Znam jednego, ale on nie ma z tego specjalizacji tylko jakieś kursy skończył ....