1

Temat: Wegańskie przepisy

Podajcie swoje ulubione wegetariańskie wegańskie przepisy

Polecam na obiad dla gołąbki wegańskie z grochem ciekawa opcja dla zarówno wege jak i mięsożernych
https://www.flynerd.pl/2018/02/weganskie-golabki-z-grochem-i-peczakiem.html

2

Odp: Wegańskie przepisy

Kotlety wegańskie wg J. Oliviera:
Składniki na około 5–6 kotletów:
¾ szklanki suchej komosy ryżowej (użyłem mieszanki trzech kolorów, można więcej – do 1 całej szklanki)
1 puszka 400g czarnej fasoli
1 biała cebula
5 sztuk daktyli, namoczonych kilka minut we wrzątku
3 sztuki wędzonych (lub suszonych) śliwek, również namoczonych
3 sztuki suszonych pomidorów z oleju
1 łyżeczka musztardy
1 łyżeczka kuminu
1 łyżeczka mielonej kolendry
1 łyżeczka wędzonej papryki ostrej
3 łyżki zmielonego siemienia lnianego (lnu)
2 łyżki roślinnego oleju
sos sojowy, sól, pieprz
Jak zrobić:
http://ervegan.com/2016/03/weganskie-burgery-jamiego-olivera/

3

Odp: Wegańskie przepisy

Falafel idealny od jadłonomia smile uwielbiam i wszyscy u mnie w domu się nimi zajadają wink Ale obowiązkowo do nich duuużo przypraw, a szczególnie tych od knorra. Ich chilli z indii czy też cynamon z wietnamu, biją inne przyprawy na głowę <3

4

Odp: Wegańskie przepisy

Powiem wam szczerze, że ja rzadko ogólnie coś robię w sensie piekę albo gotuję bo nie mam niestety na to czasu. Za to często zamawiam do pracy, najczęściej z Wrocławia, mają tam ogólnie pyszny catering!

5

Odp: Wegańskie przepisy

Diabela, a jak robisz falafel? Przyprawy oczywiście znam, nie wyobrażam sobie bez nich mojej kuchni. smile

6

Odp: Wegańskie przepisy

Agestowa wg jadłonomii. Już dawno przetestowałam ten przepis i tylko go robię. No a jak wypróbowałam te przyprawy z knorra to już obowiązkowo.

7

Odp: Wegańskie przepisy

Ja dopiero uczę się takiej kuchni

8

Odp: Wegańskie przepisy

często jem makarony, bardzo dobre ma lubella, te z pełnego ziarna są świetne, sos pomidorowy pasuje idealnie, plus jeszcze jakieś inne warzywa typu kukurydza, pieczarki, prosto i smacznie

9

Odp: Wegańskie przepisy

Też jestem za makaronami! Świetnie smakują, a jeśli dodamy warzywka to już w ogóle są pełne wartości odżywczych big_smile

10

Odp: Wegańskie przepisy

Ostatnio jem same warzywa, tylko przyprawiam je odpowiednio i super smakują:)

11

Odp: Wegańskie przepisy

Polecam placuszki z mąki z ciecierzycy, niebo w gębie;) Tylko trzeba dodać sodę, żeby były pulchniejsze, bo inaczej są takie ciężkie