26

Odp: Brak miłości- co zamiast?

Bardzo dobrze,że ograniczyłeś imprezy z alkoholem, a zająłeś się sportem.
Może znajdź jakieś hobby, to co lubisz?
Nie wiem czy są jakieś kluby-kółka zainteresowań, miejsca gdzie możesz spotkać przyjaciół,
a z czasem być może bliską dziewczynę smile

27

Odp: Brak miłości- co zamiast?

Tak, zajęcie się czymś, co lubimy, bardzo pomaga oderwać myśli od tej pustki...

28

Odp: Brak miłości- co zamiast?

Trzeba mieć coś swojego bez względu na to, czy z kimś jesteśmy czy nie, i czy związki są dla nas ważne czy najważniejsze. Jakim życiem chcemy się podzielić z drugim człowiekiem? Takim, w którym nic nie ma? Nudnym? Monotonnym?

29

Odp: Brak miłości- co zamiast?

Dla samotnej kobiety to zająć się tylko sobą wtedy jakoś to wszystko się fajnie układa ja tak zawsze robiłam gdy byłam samotna i dawałam rade i czasem powiem wam szczerze już wolała bym zostać tak do końca życia ale napotkałam faceta i wszystko się zmieniło.

30

Odp: Brak miłości- co zamiast?

Hobby, wyjścia na różne wydarzenia kulturalne, bycie wśród ludzi. Wiadomo, to nie zastąpi związku, ale zawsze jest lepsze niż siedzenie samej w 4 ścianach

31

Odp: Brak miłości- co zamiast?

Hobby, własny rozwój, szukanie nowych pasji

32

Odp: Brak miłości- co zamiast?

Mam dość samotności. Zamknęłam się po bardzo toksycznym związku, 3 lata temu. Właściwie tkwię ciągle w tym samym zamknięciu, które miałam przez kilka lat w tamtym "związku". I mimo, że podjęłam właściwe decyzje, nie umiem się wyrwać z błędnego koła. Pracuję w domu - dla niektórych raj - dla mnie wygodna wymówka, że mogę bezpiecznie posiedzieć w swoich 4 ścianach, a decyzja o jakichkolwiek zmianach lepsza będzie jak przełożę ją "na jutro". Mam obecnie partnera, nie szukam tu romansów. Brak mi szczerych ludzi w moim otoczeniu. Tamci, których nazywałam przyjaciółmi, ulotnili się wraz z zakończonym związkiem. Od 3 lat mam blokadę na nowe znajomości, z obawy na hipokryzję. Nie mam przyjaciół, ba - nawet znajomych! Za niedługi czas stanę się mieszkanką pięknego Wrocławia, zrobię krok do przodu, pozbędę się mijanych niechcianych spojrzeń, wspomnień. Ale co dalej? Marzę o szczerych relacjach. I o tych przyziemnych. O ploteczkach. O wspólnych imprezach, również zakrapianych. O zakupach, wspólnych aktywnościach.... Ale nikt z mojego otoczenia nie ma na to czasu.

33

Odp: Brak miłości- co zamiast?

Hobby, udzielanie się w wolontariacie, to też są jakieś pomysły na taką sytuację... Imprezować całe życie się nie da...

34

Odp: Brak miłości- co zamiast?

W pewnym wieku dla kobiety miłość wcale nie jest już taka atrakcyjna, bo skupia się na sobie:)

35

Odp: Brak miłości- co zamiast?

Małe przyjemności to jest to ☺