1

Temat: Księgowa czy biuro rachunkowe

Kto z Was prowadzi własną firmę? Korzystacie z usług ksiegowej czy może z biura rachunkowego ? Tak się zastanawiam, która opcja byłaby lepsza.

2

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Z obserwacji widzę że coraz więcej firm obsługują biura rachunkowe, więc jeśli firma nie jest duża to jest chyba lepsze rozwiązanie...

3

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

[quote=alinka29]Kto z Was prowadzi własną firmę? Korzystacie z usług ksiegowej czy może z biura rachunkowego ? Tak się zastanawiam, która opcja byłaby lepsza.[/quote]

Niby księgowa jest tańszym rozwiązaniem ale sama polecam zorientowac się czy w Twojej okolicy znajduje się jakieś dobre biuro rachunkowe. Księgowe bardzo często nie są ubezpieczone tak więc w razie ewentualnych problemów masz kłopot Ty !

Aktualnie mają swoje placówki w wiekszych miastach w Polsce. Jest to duża ,sprawdzona firma tak więc masz pewność,ze wszystko jest prowadzone starannie. Świadczą również usługi doradztwa prawnego oraz podatkowego.

4

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

dla malych firm biura rachunkowe są świetnym rozwiązaniem.

5

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Zatrudnianie księgowej na etat ma sens tylko wtedy, kiedy firma jest naprawdę duża. W innym wypadku sensowniejszym rozwiązaniem byłoby nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym . Koszta tego są mniejsze niż opłacanie kolejnego pracownika, a pomoc równie profesjonalna i dokładna.

6

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Myślę, że warto wziąć pod uwagę wskazówkę autorów, a mianowicie wybrać taką aplikację do wystawiania faktur, której autorzy oferują darmową jej wersję. "W ten sposób będziemy mieć czas – najczęściej są to 30 dni, aby osobiście sprawdzić czy aplikacja przypadnie nam do gustu i czy spełni nasze oczekiwania. Rejestracja w takim przypadku jest banalnie prosta i trwa zaledwie kilkanaście sekund". Ja sama swego czasu (gdy byłam odpowiedzialna za wystawianie faktur w firmie) korzystałam z takiej darmowej wersji i powiem szczerze, że sprawdzała się naprawdę dobrze oraz miała wszystkie potrzebne funkcje. Tak więc wcale niemówione, że to, co darmowe jest gorsze wink.

7

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Własna księgowa chyba się sprawdza w większej firmie, natomiast dla małych firm korzystniejszym rozwiązaniem jest biuro rachunkowe - w każdym razie ja zdecydowałam się na biuro i nie żałuję tej decyzji. Wszystko mam na czas, żadne kwestie księgowe nie zaprzątają mi głowy.

8

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

To prawda. Sama pracuję w dużym przedsiębiorstwie i obawiam się, że jedna osoba nie ogarnęłaby wszystkiego. To konkretne biuro rachunkowe ma świetne podejście do klientów. W razie potrzeby można umówić się na spotkanie z doradcą i wyjaśni wszelkie nieścisłości, a poza tym koszty ich usług są jak najbardziej adekwatne do ich wysokiej jakości.

9

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Witam:-) Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego wybór musi być dostosowany do prowadzonej działalności. Zatrudniony księgowy doskonale zna firmę, dzięki czemu jego praca jest efektywna oraz ma poczucie odpowiedzialności za los firmy, z czego wynikają mniejsze problemy z obiegiem dokumentów, wszystkie faktury i potrzebne dokumenty cały czas są w firmie, to bezpieczna opcja:-) Wadą zatrudnienia księgowego jest fakt, że może on sobie pójść na zwolnienie lub na chorobowe... Z kolei biuro rachunkowe jest zazwyczaj tańsze i związane bezpośrednio z ilością pracy wykonanej przez biuro, czyli liczbą zaksięgowanych faktur, liczbą wizyt w organach skarbowych.

10

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Jak firma jest mała, a więc i księgowość nieskomplikowana, to myślę, że warto zastanowić się nad samodzielnym jej prowadzeniem. Można na tym sporo oszczędzić, bo taka księgowość internetowa kosztuje zwykle mniej niż usługi zwykłej księgowej czy biura rachunkowego.

11

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Przede wszystkim najlepiej jeszcze przed założeniem firmy warto skorzystać z konsultingu. Żeby specjaliści sprawdzili, czy nasz pomysł ma w ogóle szanse na powodzenie. Niestety wiele firm upada zaledwie 1-2 lata po założeniu. Dobry pomysł nie zawsze wystarczy, trzeba też m.in. zbadać rynek.

12

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Ja też prowadzę własną firmę i coraz częściej zastanawiam się nad dodatkową pomocą z księgowością. Czy polecacie jakieś dobre biuro rachunkowe w Płocku?

13

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

jak mamy duża firmę lub mamy kilka np sklepów gdzie zatrudniamy kilkadziesiąt pracowników to lepiej by było zatrudnić księgową na stałe bo papierów będzie na tyle dużo że będzie miała co robić. Ale jak prowadzimy sobie sklep i zatrudniamy jedna  osobę to po co nam księgowa na pełnym etat lepiej wynająć biuro rachunkowe. przesyłamy im papiery lub spotykamy sie z nimi tylko wtedy kiedy zbliża sie na to czas. Biur rachunkowych jest dużo wybierzmy to które jest najtańsze czy też ma zawsze dla nas czas

14

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Ja bym brała księgową - większe zaufanie bym miała, że nie popełni głupich błędów albo że mi powie o jakichkolwiek komplikacjach.
No chyba, że firma jest naprawdę rozległa, to wtedy dobrze jest wziąć biuro rachunkowe.

15

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Moim zdaniem małe jednoosobowe firmy, podwykonawcy, osoby pracujące na zasadzie samozatrudnienia mogą szukać oszczędności i nawet jeśli to z wsparciem internetowych księgowych dadzą sobie radę.

16

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Ja jestem za biurem rachunkowym, bo to jednak sporo ułatwia, choć wszystko zależy też od wielkości firmy, bo biura najlepiej sprawdzają się w tych małych firmach. Warto więc samemu zweryfikować, co będzie korzystniejsze, można też podejrzeć oferty biur rachunkowych To biuro, z których usług korzystała moje firma, przynajmniej w okresie, gdy była jeszcze mała, potem się rozrośliśmy i przeszliśmy na stałą księgową.

17

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Jak szukacie księgowej lubi biura rachunkowego, to koniecznie zajrzyjcie To tam za darmo ogłaszają się osoby świadczące takie usługi. Wy także, jeśli prowadzicie firmę usługową, możecie się tam reklamować. Sprawdźcie!

18

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Ja wybrałabym na poczętek księgową.

19

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Ja bym wybrała biuro rachunkowe, jakoś profesjonalniej brzmi...

20

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Zamierzam niedługo otworzyć salon masażu i zastanawiam się nad tym, jaki system rozliczeń księgowych wybrać – księgowe czy biuro rachunkowe online. Co Waszym zdaniem jest lepsze? Jakie są plusy i minusy jednego i drugiego wyboru? Czytałam trochę o rozliczeniach księgowych przez internet i podobno jest to całkiem wygodne i niedrogie.

21

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Raczej nie opłaca się zatrudniać księgowej, chyba, że firma jest większa, lepiej zlecić księgowość biuru rachunkowemu.

Ostatnio edytowany przez olgaa884 (2017-11-02 10:40:16)

22

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Zależy ile pracowników liczy firma. Jeśli tworzy ją jedna osoba to raczej biuro rachunkowe.

Ostatnio edytowany przez Orsay (2017-12-04 20:38:21)

23

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Własna księgowa to duże koszta. Raczej za 1000 nie będzie pracować na etacie. To raczej bliżej 3-4 tysięcy, więc koszty powyżej 5 tysięcy. Dużo. Już lepiej iść w stronę biura księgowego. Taniej i lepiej. Prawo gospodarcze się zmienia. Wystarczy zobaczyć ustawę o VAT i jej interpretacje. Ile to zajmuje. Biura księgowe muszą się szkolić, bywać na warsztatach itd. Samodzielną księgową musielibyśmy sami wysyłać na takie szkolenia. To kolejne koszta. Do tego odpowiednie oprogramowanie itd. Biura księgowe mocno inwestują i w wiedzę swoich pracowników i w nowoczesne rozwiązania. Obecnie biuro z którym współpracuję wprowadziło nowe oprogramowanie. Z mojego punktu widzenia wszystko trwa wielokrotnie szybciej. Od razu przy wizycie z dokumentami wszystko jest wprowadzone do programu księgowego. Trwa to dosłownie chwilkę. A kiedyś księgowa ręcznie wszystko "wklepywała" do komputera. Księgowość się rozwija jak widać.

24

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Ja chyba nigdy więcej nie wrócę do biura rachunkowego ani do księgowej, bo znalazłam najlepsze rozwiązanie, jakie mogło być - księgowość online. Nie przypuszczałam, że może być to takie łatwe i przyjemne. Wszystko robię sama, a gdy mam kłopot, to mogę liczyć na pomoc ekspertów.

Ostatnio edytowany przez ewelina247 (2018-01-09 16:45:55)

25

Odp: Księgowa czy biuro rachunkowe

Zależy jaką działalność prowadzisz.