51

Odp: Obgryzanie paznokci

Ja ciągle obgryzam i ciągle wracam. Teraz od miesiąca mam tipsy, o 2 tyg chcę uzupełniać przez wakacje. Tipsów tak nie obgryzam, a wyglądają naprawdę nieźle big_smile

Mam książkę "Piękne Paznokcie" Ji Baek, tam jest specjalny rozdział o tym jak przestać. Metodę nazwała KAO (klub anonimowych obgryzaczy), jak przeczytam to spiszę najwazniejsze rady i zrobię recenzję :*

52

Odp: Obgryzanie paznokci

Fuj, zaczęłam ze stresu obgryzać paznokcie kilka dni temu. No dramat... Obiecuję sobie od jutra przez 2-3 tygodnie dbać o nie wyjątkowo troskliwie, żeby odzyskać ich normalny wygląd sad

GeekTea, dawaj tu recenzje big_smile

53

Odp: Obgryzanie paznokci

Czasem się łapie na obgryzaniu, ale zazwyczaj po jednym palcu przestaję. I robię to bardzo rzadko.
___________________________
http://ctwb.pl/umowa_kupna_sprzedazy_samochodu
umowa kupna sprzedaży pojazdu

Ostatnio edytowany przez yellow95 (2017-11-29 09:30:01)

54

Odp: Obgryzanie paznokci

Ale jednak to robisz.. smile

55

Odp: Obgryzanie paznokci

Ja jak byłam mała to obgryzałam, ale oduczyłam się w sumie dość prosto. Jak już byłam na tyle "podrośnięta", że zakup lakieru do paznokci wchodził w grę, to mama mi odmówiła, bo "przecież nie ma co malować". Tak mi zależało, że przestałam obgryzać i dostałam wymarzony lakier w kolorze beżu wink

56

Odp: Obgryzanie paznokci

Obgryzałam jak byłam mała, okropne przyzwyczajenie ale jakos mi z wiekiem przeszło. Teraz sobie nie wyobrazam ze mogłabym ugryzc paznokiec blee big_smile co innego skórki, skórki ciupię na potęgę

57

Odp: Obgryzanie paznokci

Najlepiej smarować paznokcie czymś gorzkim, wtedy się oduczymy najszybciej...

58

Odp: Obgryzanie paznokci

Tu trzeba zająć się przyczyną, a więc stres, nawyki trzeba wykorzenić...

59

Odp: Obgryzanie paznokci

Trzeba popracować nad redukcją stresu...

60

Odp: Obgryzanie paznokci

> kasia paganczyk napisał/a:

> Najlepiej smarować paznokcie czymś gorzkim, wtedy się oduczymy najszybciej...

Mi nawet to kiedyś nie pomogło. Jako nastolatka obgryzałam.
Niektórym trochę pomaga ciągłe napominanie przez osoby z nimi przebywające.