1

Temat: Przeniesienie od nowego semestru

Chcialam sie was spytac o mozliwosc przeniesienia uczennicy 7 klasy do innej szkoly od letniego semestru, to znaczxy ze corka dochodziłaby do swojej jeszcze do konca półrocza a potem juz poszłaby gdzies indziej. Czy szkoły przyjmują dzieci tak w połowie roku? Nie chce opisywac szczególow ale ona sie bardzo źle czuje w obecnej szkole, zmiana klasy nie pomoze bo jest tylko jeden oddzial wiec pozostaje przeniesienie. Ktos z was spotkal sie z taką sytuacja w srodku roku?

2

Odp: Przeniesienie od nowego semestru

Trzeba pytać w danych szkołach, różnie dyrektorzy na to patrzą, ale teraz jest mniej dzieci niż kiedyś więc każde dziecko nowo przyjęte dodatkowe to dodatkowe pieniądze dla szkoły.  Były i są takie przypadki, a tu jest poważny powód.  Może w jakiejś mniejszej szkole łatwiej zgodzą się na przeniesienie?

3

Odp: Przeniesienie od nowego semestru

kseniaaa tak, do klasy mojego dziecka przyszła dziewczynka własnie tak jak mówisz po feriach zimowych. chyba sie przeprowadzali z rodzicami i do naszej miala bliżej, nie słyszałam zeby ktos robił kłopot z tego powodu

4

Odp: Przeniesienie od nowego semestru

Witaj, przeniesienie dziecka do innej szkoły jest możliwe pod dwoma warunkami: dyrekcja aktualnej placówki musi wyrazić na to zgodę, a w docelowej szkole muszą być wolne miejsca. Z tą drugą kwestią może być kłopot, zważywszy na to, że córka jest w siódmej klasie. To pierwszy rocznik realizujący nową reformę. Część uczniów przeniesiono do budynków starych gimnazjów, łącząc klasy z okolicznych podstawówek. Miejsca mogą być ograniczone, ale najlepiej zapytać w konkretnej szkole, która Was interesuje. Nie napisałaś, skąd jesteście, ale jeżeli w grę wchodzi Kraków, nasza Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 wciąż dysponuje wolnymi miejscami dla siódmoklasistów. Wystarczy przyjść z odpowiednimi dokumentami i dołączyć do nas od razu, nie trzeba czekać do nowego semestru.

5

Odp: Przeniesienie od nowego semestru

Mysle ze jednak wytrzymamy do tego nowego semestru. Kraków to jednak dla nas troche daleko, musiałaby dojezdzac ponad godzine albo mieszkac w internacie. Poszukamy blizej a jak nie znajdziemy to wtedy sie bedzeimy martwic dojazdami, jest jeszcze troche czasu do stycznia. Najwazniejsze ze tak sie da, to mi wystarczy.

6

Odp: Przeniesienie od nowego semestru

jak moge cos poradzic to dobrze sobie sprawdz rozklad lekcji w tej nowej szkole, czy np nie ma na popołudniu i dziecko wraca teraz po ciemku. wogole strasznie duzo lekcji moj syn ma (tez 7 kl.), ja nie wiem czy to przerost ambicji nauczycieli czy jakies odgórne ustalenia ale po 2 godziny przedmiotow scislych ma np, a córka 2 lata starsza co jeszcze gimnazjum konczy miala cały czas w gimnazjum po jednej i wystarczyło

7

Odp: Przeniesienie od nowego semestru

Wprowadzenie w siódmej klasie dwóch godzin tygodniowo zamiast jednej z takich przedmiotów jak: geografia, biologia, chemia i fizyka to element reformy szkolnictwa. Oprócz tego siódmoklasiści uczą się dodatkowego języka obcego w wymiarze dwóch godzin tygodniowo; zmniejszyła się natomiast liczba lekcji języka polskiego – cztery zamiast pięciu godzin w tygodniu. Szczegółowy plan ramowy po zmianach w systemie szkolnictwa opisujemy na naszym blogu: http://www.prywatna-szkola5.pl/blog/ramowy-plan-nauczania-w-szkole-podstawowej-po-reformie-edukacji.

8

Odp: Przeniesienie od nowego semestru

Gdyby nauczanie było na wyższym poziomie to można obcinać godziny, a tak to społeczeństwo będzie coraz bardziej niedouczone...

9

Odp: Przeniesienie od nowego semestru

Moim zdaniem zmiana szkoły w trakcie roku jest złym pomysłem, bo różnice w poziomie nauczania są znaczne między szkołami - no chyba że nie ma innego wyjścia.

10

Odp: Przeniesienie od nowego semestru

Jeśli uczeń lepiej będzie się czuł w nowej szkole niż w poprzedniej, to jest to jedyne wyjście żeby zmienić szkołę. Braki w nauce przeciez można zawsze nadrobić.