1

Temat: niekończące się problemy z dziąsłami :(

Cześć. Czy Wy też macie problemy z dziąsłami? Ciągle mi krwawią, jak usunę kamień u dentysty to pomaga, ale tylko na chwilkę, a potem od nowa się zaczyna. Wyniki wszystkie mam dobre. Nie wiem już czego zacząć używać, żeby było lepiej sad

2

Odp: niekończące się problemy z dziąsłami :(

Niedobrze sad Na pewno powinnaś mieć super miękką szczoteczkę. Nie taką zwykłą miękką, tylko szukaj z przedrostkiem "ultra-".

Mamie koleżanki dentystka poleciła na tą przypadłosć ssać pastylki z koenzymem Q10. Są takie Vita Care i Sensilab. Może jakieś jeszcze, musiałabyś poszukać.

3

Odp: niekończące się problemy z dziąsłami :(

A czyścisz jeszcze czymś oprócz szczoteczki? Może sobie kup irygator, to dobrze czyści przy dziąsłach i jeszcze je masuje. Mi to pomogło.

4

Odp: niekończące się problemy z dziąsłami :(

Niechcemisie dzięki, popytam w aptece o te pastylki smile
Blue_moon a jaki ten irygator? W sumie to używam szczoteczki, płynu do płukania i czasem nitki, ale nitka najczęsciej potęguje krwawienie, więc tego nie znoszę i raczej unikam, więc może to by faktycznie było dobre.

5

Odp: niekończące się problemy z dziąsłami :(

Fencia, ja też mam irygator . Irygator zapobiega zapaleniom dziąseł, więc jeśli u Ciebie to nie są żadne problemy „odśrodkowe” typu anemia, ani nic takiego, to powinien pomóc, a na pewno nie zaszkodzi.

6

Odp: niekończące się problemy z dziąsłami :(

Dokładne czyszczenie szczoteczką 2 x dziennie wystarczy, problem z dziąsłami to wynik zaniedbań higienicznych, których nie nadrobisz jednorazowo jakimś cudem techniki.

7

Odp: niekończące się problemy z dziąsłami :(

Hmm... Fencia, a czy Ty we właściwy sposób szczotkujesz? Bo może technika szczotkowania prowadzi do urazów? No wiesz, włosie pod kątem 45 stopni, odpowiedni nacisk zaokrąglone włókna itd.

8

Odp: niekończące się problemy z dziąsłami :(

Warto robić też płukanki z runmianku, szałwii, naprawdę pomagają.

9

Odp: niekończące się problemy z dziąsłami :(

A próbowałyście naparu z goździka? Działa przeciwzapalnie i zabija bakterie.