1

Temat: Suche szampony

Stosujecie taki wynalazek?
Skusiłam się na Batiste i kupiłam dwie puszki. Myję włosy codziennie, ale czasami zdarza mi się nie zrobić tego rano, gdy np. zaśpię, a wtedy Batiste naprawdę ratuje sytuację. Kłopotliwe może być to, że zostawia mnóstwo białego osadu na szczotce, więc jeśli chcę uczesać się gdzieś poza domem, to potem muszę nosić ze sobą w torebce brudną szczotkę hmm

Jakie marki, które rodzaje stosujecie i czy polecacie?

2

Odp: Suche szampony

Ja nie stosuję, jakoś nie miałabym po nich komfortowego uczucia czystych włosów. Nigdy wody nie zastąpią żadne zamienniki!

3

Odp: Suche szampony

Jak dla mnie suchy szampon jest po prostu niezastąpiony big_smile

4

Odp: Suche szampony

tak, zawsze mam w torebce miniaturkę suchego szamponu z batiste, ratuje mi to życie. np kiedy po imprezie nocuję u koleżanki, albo kiedy idę na noc do chłopaka, a potem prosto na zajęcia, nie musze myśleć o tym, że mam tłuste włosy, psiknę trzy razy i wyglądają ok.

5

Odp: Suche szampony

Dla mnie wszystkie śmierdzą i ciężko z nich strzepać biały pył. Jestem brunetką.

6

Odp: Suche szampony

Są specjalne dla brunetek, które nie robią białego pyłu, tylko brązowy :d obczaj sobie w drogeriach.

7

Odp: Suche szampony

Nigdy nie używałam, ale może się skuszę.
Ja mam problem z tłustymi włosami przy skórze głowy, a bardzo suchymi od jakiś 5 cm od skóry. Niestety częste mycie nie wpływa dobrze na kondycję tej suchej części włosów. Może taki szampon jest rozwiązaniem, żeby ciągle nie myć całych włosów.

8

Odp: Suche szampony

czy znacie jakiś suchy szampon bez alkoholu? wiadomo że on wysusza, a batiste własnie ma go w składzie hmm

9

Odp: Suche szampony

[quote=Caroline]Ja nie stosuję, jakoś nie miałabym po nich komfortowego uczucia czystych włosów. Nigdy wody nie zastąpią żadne zamienniki![/quote]
Jasne, że nie zastąpią. Ja swoje włosy muszę myć codziennie, ale w takich sytuacjach, kiedy budzę się spóźniona i muszę mycie odłożyć na popołudnie, taki szampon mnie ratuje. Faktycznie, podczas rozprowadzania i przez jakiś czas po, można mieć uczucie brudzenia sobie nim włosów, ale ono mija na szczęście. Tyle że włosy są, przynajmniej po Batiste, dość matowe.

10

Odp: Suche szampony

Mam w łazience i stosuje w razie potrzeby. Bardziej mi sie przydawał w wakacje w czasie wyjazdu pod namiot gdzie nie miałam możliwosci umycia włosów normalnie

11

Odp: Suche szampony

Szczerze? Nie wierzę w takie specyfiki. Dla mnie to tylko produkt, który dodatkowo tłuści włosy.

12

Odp: Suche szampony

Wcale nie tłusci, a wysusza jak juz tongue sporadycznie ale używam, nic mi nie śmierdzi i nie brudzi szczotki, bez przesady.

13

Odp: Suche szampony

Nie tłuści, właśnie ja zwykle muszę myć codziennie, a jak tym czymś spsikam, to się trzymają nawet 2,5 dnia i nie powodują nadmiernego przetłuszczania włosów.
Szczotkę brudzi ale ten dla brunetek, bo on ma jakiś pigment (zmywalny, nie, że zostaje czy coś) i faktycznie zostawia takie ciemne ślady na szczotce.

14

Odp: Suche szampony

Używam i bardzo sobie chwalę, ale nie codziennie. Tylko w krytycznych sytuacjach

15

Odp: Suche szampony

tez uważam ze to super produkty, teraz nawet pojawily sie dla szatynek - by nie zostawiać białych sladow koniecznych do rozczesania, a dla oszczędnych mozna w necie znalesc info  jak zrobic suchy szampon samemu z pudru do pupu dla niemowlat big_smile

16

Odp: Suche szampony

Wypróbowałam sposób z mąką ziemniaczaną i nie polecam- chyba że blondynkom wink

17

Odp: Suche szampony

Wydaje mi się, że w Internecie z całą pewnością znajdą się porady w tym temacie. Wystarczy trochę poszukać wink

18

Odp: Suche szampony

ja korzystam z rossmanna , polecam

19

Odp: Suche szampony

Korzystając z promocji właśnie kupiłam w Rossmannie Aussie tongue Co prawda zrobiło się ciepło, więc szybkie mycie pewnie na kilka miesięcy całkowicie wyeliminuje suchy szampon, no ale wiecie... no promocja była big_smile
Ogólnie myję włosy codziennie, ale czasem zdarzy się tak, że muszę wybiec z domu przed prysznicem i jednak niekomfortowo się czuję, gdy widać, że mam "Wczorajsze" włosy.

20

Odp: Suche szampony

Ja używam czasami, ale najszczęściej do grzywki - szybko się przetłuszcza a nie mam codziennie czasu na jej mycie rano. I wtedy najczesciej wjeżdża batiste

21

Odp: Suche szampony

O tak, wiem coś o tym jak potrafi dokuczać grzywka big_smile Kiedyś miałam taką dłuższą i często dotykałam jej palcami. Przetłuszczała się błyskawicznie. Pewnie nie tylko od dotykania, ale też od majtania się po nakremowanej twarzy. Nie było wtedy suchych szamponów i miałam często kłopot.

22

Odp: Suche szampony

Na takie problemy jest jedna rada, nakładać mniejszą ilość kremu, to nie będzie zostawała warstwa na twarzy, która ubrudzi włosy...

23

Odp: Suche szampony

Czasem na wakacjach używam suchego szamponu żeby szybko odświeżyć włosy. W domu normalnie myję.