1

Temat: Ile herbaty dziennie można wypić?

Hej, hej, ile herbaty dziennie można wypić. Czy jest jakaś różnica w ilości wypijanej czarnej, zielonej, czerwonej itd. ?

2

Odp: Ile herbaty dziennie można wypić?

Najzdrowsza jest zielona, z czarną bym nie przesadzała... Ale i tak więcej niż 1,5 l pewnie nie dasz rady wypić bo są ograniczenia możliwości organizmu;)

3

Odp: Ile herbaty dziennie można wypić?

Skąd takie pytanie? Czyżbyś próbowała rozplanować ilość wypijanych płynów, czy może na maksa chcesz wykorzystać właściwości którejś z herbat i boisz się, że przedobrzysz? wink

Jeśli nie masz alergii na nikiel to możesz sobie pofolgować, ale jeśli masz z tym problem, który jest zresztą dość powszechny, to pamiętaj, że czarna ma bardzo dużo niklu.

Poza tym duże ilości herbaty, zwłaszcza mocnej, oznaczają ryzyko powstawania osadu na zębach, więc trzeba by było może jakoś mieć to na uwadze przy doborze pasty i płynu.

Co do samych właściwości to ja bym się zastanowiła nad tymi pobudzającymi.
Różne źródła różnie podają, więc podam z jednego: zawartość teiny w filiżance herbaty to 25-30 mg, a dla porównania w filiżance kawy zawartość kofeiny to 70-180 mg. Niby o wiele mniej, ale jednak może mieć wpływ na samopoczucie i stopień pobudzenia.

4

Odp: Ile herbaty dziennie można wypić?

Na mnie osobiście zielona działa bardziej pobudzająco niż kawa, więc piję jedną z rana. A potem to już różne herbaty piję białe, ziołowe, czarne. Zdarza mi się dobre 5 kubków wypić dziennie.

5

Odp: Ile herbaty dziennie można wypić?

Ja zieloną piję 3x dziennie. I to jest mój max. Aczkolwiek nie wiem, czy tyle zielonej herbaty może być czy nie. wink Wiem, że nie można z nią przesadzić. Oprócz zielonej piję jeszcze jedną czarną kawę i bardzo dużo wody.

6

Odp: Ile herbaty dziennie można wypić?

nie wiedziałam, ze mogą być jakieś ograniczenia na picie herbaty ;p ja najczęsciej piję ok 5 kubków

7

Odp: Ile herbaty dziennie można wypić?

przy piciu dużej ilości czarnej herbaty i kawy organizm się odwadnia. Ja staram się unikąć obu Herbata zielona lub owocowa, dużo wody. Podobmo na jedną filiżankę wypitej kawy powinno się wypić dwie szklanki wody.

8

Odp: Ile herbaty dziennie można wypić?

Ogólnie ja pije rano czarną herbatę teekanne i jest bardzo dobra i mocna. Nie mogę pić rano kawy wiec pije czarna..
W sumie dziennie pije tak 5- 6 herbat .

9

Odp: Ile herbaty dziennie można wypić?

Również nie wiedziałam, że są jakieś ograniczenia, a herbaty piję dużo:D Nie jest ona jednak jedynym płynem - piję też wodę i soki, więc jakaś różnorodność jest. Czasem wypijam nawet więcej niż 5 kubków.... Rano zielona/biała, do południa zwykła czarna (krótko ją parzę, żeby nie była za mocna), popołudniu owocowe, koło godziny 17 zaczynam już pić ziółka na sen. W międzyczasie jeszcze woda i czasem soki. Miałam kiedyś problem z nerkami i wtedy nauczyłam się dużo pić i tak mi już zostało. Jak co 2 godziny się nie napiję, to zaczynam czuć automatycznie pragnienie.

10

Odp: Ile herbaty dziennie można wypić?

Ja pije raz na tydzień zieloną herbatę z teekanne , ale w sumie 6 herbat dziennie pije .

11

Odp: Ile herbaty dziennie można wypić?

Czytałam, że lepiej nie duzo

12

Odp: Ile herbaty dziennie można wypić?

Jak dla mnie to 3 herbaty w ciągu dnia to już dużo. Ale też piję kawę do tego. Zastanawiam się tylko dlaczego kawa czy herbata niby odwadnia.  Nie pamiętam gdzie ale gdzieś wyczytałam, że to wcale tak nie jest z tym odwadnianiem jak się ogólnie przyjęło.

13

Odp: Ile herbaty dziennie można wypić?

Zieloną piję 2 razy dziennie, bo piję teraz jeszcze dziurawca, więc wychodzi, że dziennie piję 5 kubków i czasem wypiję kawę

14

Odp: Ile herbaty dziennie można wypić?

Zielona herbata i czerwona są uznawane za bardzo zdrowe. Podobno zielona to najzdrowszy napój po wodzie. Czerwona herbata obniża cholesterol ten zły LDL, wspomaga przemianę materii, odchudzanie, pomaga na problemy z żołądkiem i trawieniem itp. W zasadzie jedynie ta prawdziwa czerwona pu-ehr działa na cholesterol trawienie i odchudzanie. Działanie innych czerwonych herbat w tym aspekcie jest znikome. Na przykład rooibos to nie jest taka prawdziwa czerwona herbata.

Ogólnie o ile pieje się te herbaty  z umiarem, to są one bardzo zdrowe, ale przesadza jak wszędzie prowadzi do negatywnych skutków.

Moim zdaniem bezpieczny maks to 2 dziennie, a i jedna będzie ok. Da pozytywne efekty i nie przegniemy.

Ostatnio edytowany przez Czerwona (2021-03-07 00:56:36)

15

Odp: Ile herbaty dziennie można wypić?

Herbaty czarne naturalne zawierają zwykle więcej kofeiny niż zielone i białe odmiany, a im dłużej parzysz herbatę, tym wyższa jest zawartość kofeiny. Opracowania naukowe mówią o 3 filiżankach dziennie.