1

Temat: Kurs językowy dla nastolatka?

Co myślicie - warto nastolatka zapisać do szkoły językowej? Sama mam dobre doświadczania w tym temacie, bo taki kurs sporo mi dał, ale czy 17 latkowi nie lepiej załatwić indywidualne nauczanie? Co sądzicie? Dziękuję z góry za opinie.

2

Odp: Kurs językowy dla nastolatka?

Kurs jest ok, ale musi mieć motywację, żeby się czegoś nauczyć.. Ja sama się uczyłam angielskiego przed wyjazdem i teraz jak mieszkam zagranicą, to co było w liceum zupelnie mi nie pomogło...

3

Odp: Kurs językowy dla nastolatka?

[quote=kleo7]Kurs jest ok, ale musi mieć motywację, żeby się czegoś nauczyć.. Ja sama się uczyłam angielskiego przed wyjazdem i teraz jak mieszkam zagranicą, to co było w liceum zupelnie mi nie pomogło...[/quote]

Właśnie ostatnio pomyślałam, że warto go posłać na jakiś bardziej oryginalny język typu rosyjski lub hiszpański.. Co myślicie? Czytałam, że empik ma w swojej ofercie kursy dla młodzieży - lepiej myślicie uczyć się w grupie rówieśników czy troszkę starszych osób?

4

Odp: Kurs językowy dla nastolatka?

Ja wolę indywidualne lekcje

5

Odp: Kurs językowy dla nastolatka?

A ja bardzo chętnie zapisałabym się na jakiś kurs za granicą, ale póki co musi mi wystarczyć taka opcja jak Klub Językowy  w Zielonej Górze. Można tam nauczyć się angielskiego, hiszpańskiego, bądź niemieckiego i to w dodatku w praktyce.

6

Odp: Kurs językowy dla nastolatka?

Z racji tego że większość znanych mi nastolatków nie rozstaje się ze smartfonem - myślę, że posiadając aplikacje do nauki niemieckiego na telefon będzie z nich korzystać.

7

Odp: Kurs językowy dla nastolatka?

Polecam sprawdzić Akademie Nauki Rzeszów , świetna placówka edukacyjna. Wartościowe kursy dla dzieci smile

8

Odp: Kurs językowy dla nastolatka?

[quote=Dorota1402]Co myślicie - warto nastolatka zapisać do szkoły językowej? Sama mam dobre doświadczania w tym temacie, bo taki kurs sporo mi dał, ale czy 17 latkowi nie lepiej załatwić indywidualne nauczanie? Co sądzicie? Dziękuję z góry za opinie.[/quote]

Indywidualne nauczanie jest drogie. Poza tym dużo zależy od nauczyciela. A czasami trudno jest znaleźć kogoś z doświadczeniem orz z umiejętnościami do przekazywania wiedzy. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej będzie zapisać nastolatka na kurs, na którym będzie miał zajęć o wiele więcej. I regularnie.

Polecam Speak up. Mają sporo kursów dla młodzieży. I w większości wiekszych miast.

9

Odp: Kurs językowy dla nastolatka?

A ja różne opinie słyszałam o tej szkole. Nie ma dobrych ocen w Internecie.

10

Odp: Kurs językowy dla nastolatka?

Każdy sposób jest dobry żeby nastolatek odszedł od komputera, najlepiej jakiś język typu włoski, hiszpański, to przyda mu się kiedyś w pracy czy choćby na urlopie.

11

Odp: Kurs językowy dla nastolatka?

Są świetne kursy też online, idealna sprawa w czasie pandemii.

12

Odp: Kurs językowy dla nastolatka?

Obóz językowy lub wyjazd do danego kraju w wakacje daje więcej niż kursy.