1

Temat: Stany lękowe

Mam stany lękowe gdzieś tak od roku, biorę tabletki Neurexan od neurologa ale poprawy nie widzę, a strasznie ciężko jest mi się wybrać do psychologa.... Czy macie jakieś rady, może zmienić leki?

2

Odp: Stany lękowe

Tabletki tylko wygaszają na jakiś czas objawy, tylko, że one najczęściej wracają po jakimś czasie, terapia za to pomaga uporać się z przyczynami. Spróbuj się przełamać i pójść do psychologa. W przeciwnym wypadku jest niebezpieczeństwo, że będzie Cię to trzymać bardzo długo.

3

Odp: Stany lękowe

Trudno mi się otworzyć i to przed kimś obcym.. Wiem, że psycholog jest po to żeby pomóc, ale jakoś dziwnie bym się czuła wyciągając jakieś intymne przeżycia z przeszłości, które on by oceniał...

4

Odp: Stany lękowe

Psycholog nie jest od tego żeby oceniać, a odpowiedni specjalista potrafi tak pokierować terapią, że będziemy umieli sami rozwiązać swoje problemy. Nie wiem skąd jesteś,ale  mam nadzieję, że znajdziesz kogoś odpowiedniego, kto ci pomoże.

5

Odp: Stany lękowe

Jeżeli jakieś środki nie do końca pomagają, bądź mamy wrażenie, że źle na nas wpływają, należy je jak najszybciej zmienić. Oczywiście bez względu czy wybierzemy się do takiego lekarza jak psycholog, czy psychiatra na pewno potrzebna będzie mam fachowa konsultacja. Ja na pewno nie próbowałabym tutaj stosować niczego na własną rękę, bo może to mieć opłakane skutki.

Ostatnio edytowany przez Darria (2016-10-12 11:15:41)

6

Odp: Stany lękowe

Moje stany lękowe brały się z problemów w pracy, ale długo nie chciałam się do tego przyznać, bo praca dobrze płatna, wiec wielu uznałoby, że powinnam zacisnąć zęby i tam siedzieć. Dopiero rozmowa ze znajomą uświadomiła mi, że muszę zacząć właśnie od pracy, inaczej się nie wyleczę.

7

Odp: Stany lękowe

Strasznie Ci współczuję. Może [url=http://gabinetypsychologiczne.com.pl/zaburzenia-lekowe/]oni[/url] Ci pomogą. Pozdrawiam i powodzenia życzę smile

8

Odp: Stany lękowe

Nie bój się iść do psychologa, dzisiaj wiele osób ma takie problemy. Wszyscy gdzieś pędzimy, spieszymy się i żyjemy w ciągłym stresie, to nic specjalnego.Zajmują się co prawda głównie dziećmi z problemami ADHD, lękowymi, zespołem Aspergera itp ale mają również specjalistów dla dorosłych.

9

Odp: Stany lękowe

Nic, co nas oddala od społeczeństwa, nie jest normalne..

10

Odp: Stany lękowe

Także radzę udać się na terapię, w przypadku problemów psychicznych nie warto zaczynać leczenia od leków - one jedynie tłumią objawy. Co do tego do kogo się wybrać, do moim zdaniem do psychiatry - ma większe doświadczenie od psychologa.

11

Odp: Stany lękowe

Joga fajnie pomaga w takich lękowych sytuacjach,  skutecznie uspokaja i koi

12

Odp: Stany lękowe

Taniec też jest dobry na takie stany.

13

Odp: Stany lękowe

Słyszałam o zwłaszcza skutecznych i bardzo pomocnych terapiach grupowych. Stale powstają nowe grupy "wsparcia" dla osób z różnymi problemami. Zgodnie z badaniami to właśnie taka pomoc przynosi najlepsze efekty w walce z zaburzeniami. Razem łatwiej odzyskać równowagę i nauczyć się żyć pełnią życia.

14

Odp: Stany lękowe

Terapia  pomaga nawet w silnym stresie czy jakimś głębokim przeżyciu. Czasami zdarzają się różne nieszczęścia życiowe i w takich sytuacjach warto po nią sięgnąć.

15

Odp: Stany lękowe

Najlepszym rozwiązaniem jest wybrać się do psychologa stres może mieć bardzo poważne skutki dla naszego zdrowia nawet się nie zorientujesz a będziesz na etapie w którym Ciężko Ci będzie wyjść z tego. Wiem co mówię bo sama kiedyś byłam w takiej sytuacji .

16

Odp: Stany lękowe

Ja właśnie byłam u lekarza i polecił mi lek bez recepty - jest dostępny dla każdego kto ma jakieś stany lękowe

17

Odp: Stany lękowe

A bierzesz magnez? Czasem to niedobór pozornie błahej witaminy czy minerału może powodować podobnie objawy. A właśnie przy niedoborach magnezu mogą być stany lękowe, obniżony nastrój, problemy ze snem. Wiem, że dobrze przyswajalny jest mleczan magnezu.

18

Odp: Stany lękowe

Może warto spróbować z innym lekiem, nie na każdego działa to samo. Ja w ciężkim  momencie swojego życia brałam tabletki i jakoś wyszłam na prostą. Popróbuj, też jest ziołowy i nieinwazyjny, czasem wystarczy różnica składników albo nawet samej proporcji smile Swoją drogą nadal nie wybrałam się do psychologa...

19

Odp: Stany lękowe

Inny lekarz? Ja też miałam takie lęki. Pomogła mi długa medytacja. Trochę się uspokoiłam.

20

Odp: Stany lękowe

Wydaje mi się, że lepiej przed braniem takich tabletek skorzystać z porady lekarza, najlepiej psychologa oczywiście. Stany lękowe potrafią być bardzo groźne i przerodzić się w coś znacznie gorszego. Polecę wam opcje, z której kiedyś korzystała moja znajoma, w może trochę innej sytuacji ale też na pewno pomoże. Są to konsultacje z psychologiem przez internet . Polecam przynajmniej spróbować

21

Odp: Stany lękowe

Takie stany mogą być wynikiem jakiejś ukrytej choroby psychicznej, warto iść do psychiatry przynajmniej zbadać problem.

22

Odp: Stany lękowe

A myślałaś może o psychoterapii online? Jeśli nie możesz się przełamać i udać osobiście do psychologa takie rozwiązanie będzie bardzo dobrym wyjściem. Łatwiej Ci się będzie oswoić.

23

Odp: Stany lękowe

nie zmieniaj leków na własna rękę, czasem leki trzeba brac dłuzszy czas zeby zauważyć róznice ale to kwestia do dogadania z lekarzem tylkoposzukaj takiego który poswieci Ci wiecej niz 5 minut

24

Odp: Stany lękowe

Jeśli leki po roku nie pomogły to może rzeczywiście lekarz powinien je zmienić, a jeśli nie, to należałoby zmienić lekarza. Ekspartner leczył się na nerwicę lękową i podczas pobytu w szpitalu okazało się, że miał przepisywane przez psychiatrę leki, które nie były dla niego odpowiednie, stąd brak poprawy. Zmienił lekarza, zmienił leki, poprawa szybka i widoczna.

25

Odp: Stany lękowe

W takich przypadkach zero leków na własną rękę - nawet tych bez recepty. Psycholog/psychiatra i odpowiednio wdrożone leczenie.