1

Temat: Aranżacja pokoju

W planach mam aranżację pokoju dziecięcego. Pokój należy do mojego 7-letniego chłopca. Widziałam, że z meblami nie ma problemu. Inne meble zresztą też - nawet w całych zestawach. Ale co z resztą? Macie jakieś ciekawe, nietypowe pomysły na zagospodarowanie ok. 15 m2? Urządzać tematycznie, kolorystycznie czy może jeszcze jakoś inaczej? Z góry dzięki za podpowiedzi.

2

Odp: Aranżacja pokoju

Może warto zapytać dziecko jak wyobraża sobie swój pokój po zmianie?

3

Odp: Aranżacja pokoju

Pokaż mu stronę z meblami młodzieżowymi . Skoro chłopak ma 7 lat na pewno któryś z tych wzorów spodoba mu się a jednocześnie młodzieżowy styl sprawi, że meble te będą odpowiednie na lata.

4

Odp: Aranżacja pokoju

Zerknij również na sklep internetowy z meblami.  Mieszkam w Anglii i tam urządzam swoje mieszkanie. Fachowcy z tego sklepu bardzo pomogli mi w doborze mebli do pokoiku mojego chłopca smile

5

Odp: Aranżacja pokoju

[quote=kosmyk]Może warto zapytać dziecko jak wyobraża sobie swój pokój po zmianie?[/quote]
Też tak myślę. To dziecko ma się czuć w nim dobrze, a nie zawsze jest tak, że to, co wydaje nam się dla kogoś najlepsze, rzeczywiście takie jest. Jeśli chodzi o funkcjonalność można sobie samemu zaufać, ale jeśli chodzi o detale tworzące klimat, to jednak lepiej pozostawić to dziecku.

6

Odp: Aranżacja pokoju

Hejka. Ja właśnie zastanawiam się nad wyborem jakichś dobrych krzeseł szkolnych. Czy myślicie, że np. takie są godne uwagi?

7

Odp: Aranżacja pokoju

Takiego siedmiolatka dobrze jest zapytać o to jak wyobraża sobie swój pokój, no bo nie jest to już maluszek bez własnego zdania. Ale jeśli chodzi o główny zamysł pomieszczenia to jednak rodzice muszą zdecydować. Jak dla mnie to dobrze pokój urządzić neutralnie. Zarówno jeśli chodzi o meble jak i kolory. Gusta dzieci się zmieniają, a tak wystrój jest bardziej uniwersalny. Pokombinować można za to z dodatkami. Świetne meble robi firma Bellamy. Widziałam takie białe, z nowoczesnym designem. Sama zastanawiam się, żeby takie łóżko kupić . Można dokupić do niego szufladę wsuwaną pod łóżko na pościel, albo z dodatkowym materacem będącą drugim posłaniem.
Olga83, a co myślisz o takiej stylizacji dla syna, jak na tym drugim zdjęciu?

8

Odp: Aranżacja pokoju

Też uważam, że dziecko w takim wieku powinno uczestniczyć w wyborze mebli do swojego pokoju - na pewno poczuje się docenione, a biorąc pod uwagę fakt, że takie dziecko po szkole większość czasu spędza w swoim pokoju, to wiadomo, że lepiej będzie się czuć, gdy będzie urządzony tak jako ono chce. Warto też w pokoju wprowadzić elementy lubiane przez dziecko tj. dodatki z ulubioną postacią z bajki, może jakaś kolorowa tapeta. Ogólnie, pokój powinien być radosny, kolorowy, przytulny wink Teraz jest tak ogromy wybór mebli, różnych meblościanek i bez problemu można znaleźć coś ładnego i funkcjonalnego.

9

Odp: Aranżacja pokoju

sklepu nie kojarze kompletnie. co ikea to ikea

10

Odp: Aranżacja pokoju

Aranżacja wnętrza to fajna sprawa, warto kupić fajne dekoracje, aby dobrze się mieszkało w takim miejscu. Ja polecam do każdego wnętrza pomyśleć o plakacie autorskim. Widziałam takie na:  . Może zajrzyj sobie tam bo każdy znajdzie tam wiele ciekawych produktów godnych uwagi.

11

Odp: Aranżacja pokoju

Aranżacja wnętrza może być niezwykła przygodą i frajdą. Wybór odpowiednich mebli to dopiero początek. Dopiero potem możemy zająć się dodatkami, dzięki którym nasz dom czy mieszkanie będą przytulne. Pamiętajmy, to my mamy tam mieszkać, więc wybierajmy to co nam się podoba. Dzięki temu nie będziemy potem żałować.

12

Odp: Aranżacja pokoju

Obecnie jest bardzo dużo inspiracji w sieci, ale nie każdy ma dobry gust. Można też wspomóc się poradami profesjonalisty, jak jesteście z Warszawy, zobaczcie sobie ofertę , mają ciekawe pomysły, wykańczają mieszkania pod klucz. Co ciekawe oferują wsparcie również w zakupie nieruchomości.

13

Odp: Aranżacja pokoju

My szukaliśmy inspiracji w sieci, a oprócz tego chodziliśmy po sklepie Ikea.

14

Odp: Aranżacja pokoju

Owszem możecie teraz inwestować w tapety, a raczej fototapety. Mnie się bardzo podobają te w miasta i kwiaty smile Fajnie powiększają optycznie pomieszczenie. Takiego typu fototapety możesz kupić ,  będziesz zadowolony, ponieważ wybór mają ogromny smile

15

Odp: Aranżacja pokoju

Bardzo dużo ciekawych informacji i przydatnych porad znajdziesz tu. Wielu ekspertów z zakresu aranżacji wnętrz zaleca, aby pokój dziecięcy meblować stopniowo. To bardzo rozsądna propozycja. Rosnące dzieci dość często zmieniają swoje preferencje i oczekiwania, inne mogą być także ich potrzeby.

16

Odp: Aranżacja pokoju

A macie pomysł na małe pomieszczenie. Chcę urządzić pokój dla dwóch małych szkrabów. Jeden ma 10 lat drugi ma 7. Pokój ma 10 m kw. Myślałam aby nie było tam dwóch łóżek, ale jedno piętrowe, bo to zaoszczędzi miejsca. Łóżeczko widziałam i na nie chyba się zdecyduje, ale nie za bardzo wiem co dalej. Na pewno musi być tam jakieś biurko. Bo mali chodzą do szkoły i muszą mieć gdzie rozwiązywać pracę domową. Jakoś kompletnie nie wiem w jaki sposób zrobić aby oni się tam dobrze czuli, a nie jak w puszce.

17

Odp: Aranżacja pokoju

Kochana polecam wybrać jasne meble Jeśli pomieszczenie jest niewielkie nie ma sensu zagracać go ciemnymi meblami i dekoracjami. Na jednej ścianie warto byłoby postawić pojemną szafę, ewentualnie jakaś meblościankę, wktórej zmieściłyby się najważniejsze dla dzieci rzeczy:
książki
ubrania
zabawki
Warto jest również przejrzeć sobie portfolia studiów projektowych. Znajdziesz tam naprawdę sporo fajnych pomysłów smile

18

Odp: Aranżacja pokoju

W pokoju dziecka świetnie sprawdzają się naklejki na ścianę. Dodają wnętrzu fajnego charakteru a i dzieciak może sobie wybrać coś, co mu się podoba. W takim pokoju na pewno nasza pociecha będzie spędzała czas z przyjemnością.

19

Odp: Aranżacja pokoju

My sami kupowaliśmy z żoną dekoracje do domu jak i sami robiliśmy meble.

20

Odp: Aranżacja pokoju

Moim zdaniem dobrą opcją jest wsparcie architekta, ja korzystałam z takiej pomocy, jak urządzaliśmy dom i muszę przyznać, że  efekty końcowy przerósł moje oczekiwania. Świetna sprawa, takie usługi wcale nie kosztują tak dużo, a pomieszczenia są nie tylko przytulne, klimatyczne, ale równocześnie praktyczne, co jest ważne.

21

Odp: Aranżacja pokoju

Ja bym postawiła na uniwersalną kolorystykę i meble, które będą rosły razem z dzieckiem.

22

Odp: Aranżacja pokoju

Według mnie w pokoju musi się znajdować dużo dodatków takich jak poduszki, kolorowe obrazy na ścianach, jakieś ciekawe naklejki na meblach. Z takich ciekawych rzeczy ostatnio natrafiłem w internecie na kalendarz ze zdjęciami . Zamówiłem i jestem bardzo zadowolony, jest to świetne połączenie praktycznego kalendarza ze zdjęciami

23

Odp: Aranżacja pokoju

Ja mam dużo bieli i motywów prowansalskich

24

Odp: Aranżacja pokoju

U mnie jest styl skandynawski z dodatkami folklorystycznymi;)

25

Odp: Aranżacja pokoju

Mam dużo drewnianych dekoracji