1

Temat: Picie herbaty, a ciąża

Witam, czy są jakieś przeciwwskazania do picia herbaty w ciąży? Ogólnie piję bardzo dużo herbaty, bo woda nie bardzo mi smakuje, ale zastanawiam się czy jest to w pełni bezpieczne w ciąży.

2

Odp: Picie herbaty, a ciąża

ani mocna kawa ani herbata nie są wskazane w ciąży smile poczytaj sobie więcej. ale też sprawdzaj dokładnie skład herbaty która pijesz bo rozchodzi się o kofeinę-to ona najbardziej szkodzi dzidziusiowi

3

Odp: Picie herbaty, a ciąża

Słyszałam, ze malinowa herbata nie jest wskazana.
Piłam w ciąży gruszkowe i śliwkowe herbaty smile albo czarne z dodatkiem owoców.

4

Odp: Picie herbaty, a ciąża

ogólnie nie są wskazane herbaty, które zawierają dużo teiny smile czyli biała i czerwona raczej odpadają w przedbiegach, ale jeśli chodzi o zieloną to okej, ale jej słaba wersja i zioła w rozsądnych ilościach też nie powinny zaszkodzić. Wszystko z umiarem. Ja np. w ciąży nie piłam w ogóle herbat, ale przy karmieniu już nie odmawiałam sobie ziół, tym bardziej, że po ciąży jakoś zmienił mi się smak i bardzo polubiłam rumianek z teekanne. Jednak moim zdaniem dla pewności najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym smile

5

Odp: Picie herbaty, a ciąża

Ja piję sobie malinowa herbatkę teekanne, lekarz mi pozwolił, ale taką bardzo lekką. Nie mogłam sobie jej odmówić, tak mi strasznie w ciazy posmakowała.

6

Odp: Picie herbaty, a ciąża

NOrmalnie piłam herbatę w ciąży. Lubiłam. smile

7

Odp: Picie herbaty, a ciąża

Mocnej herbaty lepiej nie pić, no i takiej z różnymi dodatkami, np. zielona utrudnia przyswajanie kwasu foliowego, a mięta czy liście malin są zagrożeniem dla ciąży.

8

Odp: Picie herbaty, a ciąża

Tu jak zawsze umiar jest wskazany:)

9

Odp: Picie herbaty, a ciąża

Mocnej herbaty raczej nie można pić, tak jak i kawy...