1

Temat: Nadmierne wydzielanie sebum

Ja wiem, że nadmiar sebum to w sumie problem kosmetyczny, ale zastanawiam się, jaka może byc jego przyczyna. Czy to jest dziedziczne, czy może powiązane z jakimiś dolegliwościami? Jakie macie doświadczenie w tym temacie? Wyniki z morfologii mam bardzo dobre, ale dalej drążę temat.

2

Odp: Nadmierne wydzielanie sebum

Jasne, że mogą być dziedziczne, szczególnie, jeśli w rodzinie ktoś miał problem z gospodarką hormonalną. Bo to głównie jakiś nadmiar albo niedobór hormonów wywołuje problemy natury dermatologicznej. Niewłaściwa pielęgnacja (niezmywanie makijażu, używanie kosmetyków zapychających pory, nieoczyszczanie twarzy min. 2 razy dziennie), dieta, klimatyzacja i wiele innych czynników, w których sami bierzemy udział, też mają ogromny wpływ na wydzielanie sebum. Dlatego trzeba się wyposażyć w dobry tonik albo wodę micelarną (ew. termalną) i nie zapominać o nich nawet w podróży.

3

Odp: Nadmierne wydzielanie sebum

Dobrym rozwiązaniem może okazać się sauna do twarzy, można sobie zamówić taki sprzęt na  to hurtownia kosmetyczna, która wyposaża gabinety urody, ale mają też urządzenia do domowej pielęgnacji skóry twarzy. Sauna dobrze oczyszcza oraz nawilża skórę. Moim zdaniem najważniejszą kwestią jest oczyszczanie, odpowiednia pielęgnacja dużo daje.

4

Odp: Nadmierne wydzielanie sebum

tak, może być dziedziczne, ale może też być wynikiem złej pielęgnacji. ludzie często myślą, że skórę tłustą trzeba "wysuszyć", boją sie jej porządnie nawilżać, używać wszystkiego co tłuste. a im bardziej ją wysuszamy, tym więcej sebum ona wydziela, bo się broni. dlatego osobo z tłustą cera poleca się pielęgnację olejkami.

5

Odp: Nadmierne wydzielanie sebum

Sprawdź sobie artykuły zamieszczone tutaj- znajdziesz tam wiele tematów, w których będzie zawarta odpowiedź na Twoje pytania. Całkiem niedawno odkryłam ten portal i stał się moim ulubionym, codziennie wchodzę i czytam nowe tematy.

6

Odp: Nadmierne wydzielanie sebum

Tak jak ktoś już pisał, nadmierne wydzielanie sebum możemy sobie sami załatwić poprzez wysuszanie skóry twarzy. Przez to skóra się broni przed wysuszeniem i wydziela więcej sebum jako mechanizm obronny. Dlatego trzeba te świecące partie mocno nawilżać, żeby skóra się ukoiła i poczuła komfort. Poczytajcie też sobie ten portal:  gdzie jest sporo porad w tym stylu, które pomogą w walce z różnymi dolegliwościami skórnymi. A czasami niestety gdy już sami nie wiemy co robić to jedynym wyjściem zostaje kosmetyczka lub dermatolog.

7

Odp: Nadmierne wydzielanie sebum

Hej, oczywiście pomoc osoby wykwalifikowanej w tej dziedzinie tak jak wspominasz kosmetyczka czy dermatolog na pewno pomoże nam rozwiązać problem, z którym się borykamy i u mnie też tak było, gdyż sama się zapędziłam w tak zwane błędne koło myślałam, że jak skóra mi się świeci to należy ja wysuszać, a tu okazuje się na odwrót należy ją bardzo dobrze nawilżać. U kosmetyczki przeszłam serię zabiegów opartych na kosmetykach, która znakomicie się sprawdza w różnych problemach, bo dzięki właściwością tych kosmetyków i sposobu ich aplikacji pożądany efekt widoczny jest od razu, ja obecnie zamówiłam sobie do domu koktajl do skóry łojotokowej i dalej kontynuuję odpowiednie nawilżanie w domu,

Ostatnio edytowany przez marzenka55 (2018-06-28 21:32:24)

8

Odp: Nadmierne wydzielanie sebum

mi przy podobnych problemach z cerą to ładnie się cera poprawiła że tak powiem przy okazji, jak zaczęłam antykoncepcję brać; ginekolog przepisał mi na bolesny pms; po prostu już nie dawałam rady teraz mam spokój;

9

Odp: Nadmierne wydzielanie sebum

hormony chyba mają duży wpływ i nadmierne przesusasznie, wtedy organim się ratuje samodzielnie natłuszczając skórę

10

Odp: Nadmierne wydzielanie sebum

Czasem to też efekt srtresu lub zbyt ostrych przypraw, zależy od przypadku.

11

Odp: Nadmierne wydzielanie sebum

Latem upały to wzmagają, warto stosować tonik ściągający lub hydrolat

12

Odp: Nadmierne wydzielanie sebum

Ja stosuję sok z ogórka, też działa ściągająco